Blog

Metoda formowania uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Metoda formowania uprawnienia budowlane

Produkcja agregatowo-stacjonarna metodą formowania przy użyciu wibroprasujących stempli. Przykładem technologii produkcji elementów na stałych stanowiskach formowania metodą wibroprasowania jest rozwiązanie, jakie zastosowane zostało w wytwórni prefabrykatów w Krasnojarsku i na jakim oparto w Związku Radzieckim technologię produkcji w stu kilkudziesięciu nowo wybudowanych w latach 1960-65 zakładach wytwarzających prefabrykaty dla uniwersalnych hal budownictwa przemysłowego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Linia technologiczna składa się z trzech torów o długości 72 m i szerokość 4,5 m w osi szyn, po których poruszają się agregaty. Agregaty przemieszczane są z jednego toru produkcyjnego na drugi za pomocą przesuwnicy. Tory produkcyjne mieszczą się w hali o długości 80 m i szerokości 24 m.
Każdy z trzech równoległych torów produkcyjnych 6 składa a z żelbetowej konstrukcji z wbudowanymi elementami stalowymi tworzą zagłębienia, w których umieszczone są trzpienie stalowe do nawijania przez agregat zbrojący, oraz z toru szynowego, po którym poruszają urządzenia mechaniczne (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Umieszczone w zagłębieniach konstrukcji trzpienie wyposażone są w specjalne urządzenia do zwalniania strun przed czynnością przecinania i zdjęcia gotowego elementu z toru. Konstrukcja toru pozwala nie tylko na dowolne przestawienie trzpieni, zgodna z projektem produkcji elementów, ale również i na zakotwienie (w razie potrzeby) strun wewnątrz elementu.
W tym ostatnim przypadku na umieszczonym wewnątrz toru trzpienie nakłada się odcinki rurek stalowych. Trzpienie po obróbce termicznej wyciąga się z rurek.
Ramię agregatu nawija wydłużone mechanicznie i elektrotermicznie struny i zwitki z szybkością 0-3-0,5 m/sek. Nawijane cięgna naciągane są mechanicznie za pomocą przeciwwagi w granicach 20 do 30% założonej wytrzymałości stali. Równoczesne cięgna podgrzewane są prądem elektrycznym do temperatury 250 do 300:C, dzięki czemu po ochłodzeniu cięgna uzyskują dalsze naprężenie wstępne równe 35 do 45% wytrzymałości stali. W sumie nawinięte struny uzyskują ni prężenie wstępne równe około 65% wytrzymałości stali. W związku z tym że w niektórych elementach układ strun jest skomplikowany, nawijania i naprężania została zautomatyzowana (uprawnienia budowlane).
Ruchome urządzenia
Agregat ma ciężar 23 T, długość 7,5 m, szerokość 6,3 m i wysokość 3,8 rr i porusza się po szynach z szybkością 32 do 47 m/min. Przystosowany jest da nawijania i sprężania strun 0 3, 4 i 5 mm oraz zwitek strunowych złożonych z siedmiu drutów w granicach do 2000 kG siły sprężającej.
Przez wprowadzenie tego rodzaju agregatu zbędna stała się budowa warsztatu zbrojarskicgo (program egzamin ustny).
Agregat betonujący przystosowany jest do formowania różnego typu prefabrykatów o długości do 12 m. szerokości do 3,24 m i wysokości do 0,5 m z mieszanki betonowej o konsystencji wilgotnej. Agregat ma ciężar 73 do 84 T (zależnie od rodzaju stempli wibrująco-prasujących), długość 18,6 m, szerokość 6,3 m i wysokość 6,9 m. Porusza się on po szynach z szybkością 5 do 10 m/min. Agregat składa się z następujących urządzeń:
a) ruchomego urządzenia rozdzielającego beton, które pobiera mieszankę betonową z zasobnika o pojemności 4 m3, przenosi ją na przenośniku taśmowym i rozściela na torze równomiernie i zgodnie z założonym przekrojem formowanego prefabrykatu (opinie o programie),
b) wymiennych stalowych elementów formujących boczne ścianki prefabrykatów umocowanych na stalowej ramie nośnej agregatu; elementy te są hydraulicznie podnoszone i opuszczane przy równoczesnym wprawianiu ich wibratorami w drgania,
c) formującej poziomej płyty wibrująco-prasującej, składającej się z ramy nośnej stalowej i z przymocowanych do niej wymiennych stempli o kształcie odpowiadającym kształtowi produkowanych elementów; płyta opuszczana jest hydraulicznie na rozścieloną warstwę mieszanki betonowej i formuje elementy pod wpływem wibroprasowania (segregator aktów prawnych),
d) szczotek do czyszczenia i smarowania wibroprasującej płyty agregatu.
Urządzenie mechaniczne do rozwijania i zwijania przekrycia gumowego służy do szczelnego przekrycia zaformowanych elementów płachtą gumową w celu przeprowadzenia ich obróbki cieplnej. Po obróbce elementu urządzenie zwija płachtę w rolę, przejeżdża nad następny wykonywany element i rozwija z kolei nad nim płachtę przykrywającą.
Urządzenie to porusza się po torze szynowym z szybkością 3,8 do 6,25 m/min przy rozwijaniu oraz z szybkością 8 m/min - przy zwijaniu roli (promocja 3 w 1). Długość urządzenia wynosi 3,75 m, szerokość 7,5 m, wysokość 2,23 m.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32