Blog

Obrzeże placu zdjęcie nr 10
30.06.2018

Miałem swój segregator

W artykule znajdziesz:

Miałem swój segregator


Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa – tutaj zdawałam egzamin na uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Egzamin pisemny zdałem ze świetnym wynikiem. Zawdzięczam to programowi testy uprawnienia budowlane 2018, z którego przygotowywałem się przez ok. 2 miesiące (program na komputer). Kupiłem go kierując się opiniami osób na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl/ i była to naprawdę świetna inwestycja. Znacznie bardziej niż pisemnego, bałem się egzaminu ustnego. Chociaż komisja wydawała się w porządku, to i tak wchodziłem na miękkich kolanach (program na telefon).

Po wylosowaniu pytań miałem trochę czasu, żeby się przygotować. Nie martwcie się, czasu jest tyle, że można bez problemu odszukać sobie w przepisach odpowiednie zagadnienia. Ale radzę Wam wydrukować sobie akty prawne i rozporządzenia i mieć swoje, bo zdarzało się, że część osób musiała czekać aż dostępne w izbie segregatory zostaną oddane przez innych zdających (opinie o programie). Ja miałem swój segregator, z zaznaczonymi najważniejszymi przepisami i to bardzo ułatwiło mi przygotowanie się do odpowiedzi. Egzamin oczywiście zdałem i to z bardzo dobrym wynikiem.
Jeśli chodzi o pytania z przepisów, to oczywiście segregator bardzo się przydał. Część dotycząca praktyk nie wyglądała jak typowy egzamin, a raczej jak luźna wymiana zdań. Bardzo przykładałem się do swoich obowiązków podczas praktyk, więc odpowiedzi na pytania nie stanowiły dla mnie problemu (segregator aktów prawnych). Pewnie miała na to wpływ także komisja, która starała się trochę podpowiadać i naprowadzała na właściwe odpowiedzi. Część pytań dotyczyła zmian w prawie budowlanym, które weszły w tym roku, więc warto o tym trochę poczytać (promocja 3 w 1).
Poza tym miałem pytania odnośnie rodzaju fundamentów w przypadku budynku z podpiwniczeniem oraz bezpieczeństwa i higieny prac wykonywanych na wysokościach. Jedno pytanko dotyczyło zbrojenia w fundamentach. Generalnie myślę, że nie ma czym się stresować, ale wtedy miałem sporego pietra. Myślę, że swoim wpisem trochę pomogę osobom, które są jeszcze przed egzaminem (program egzamin ustny). Dacie radę, pozdrawiam, Adam.

Najnowsze wpisy

15.07.2024
Obrzeże placu zdjęcie nr 11
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane

Pozwolenie na rozbiórkę jest rodzajem pozwolenia, które daje prawo do wykonywania prac związanych z rozbiórką budynków. W Polsce, aby uzyskać…

15.07.2024
Obrzeże placu zdjęcie nr 12
Konstruktor uprawnienia budowlane

W dziedzinie budownictwa kluczową rolę odgrywa projektant konstrukcji, który odpowiada za projektowanie budynków z uwzględnieniem ich wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa.…

Obrzeże placu zdjęcie nr 15 Obrzeże placu zdjęcie nr 16 Obrzeże placu zdjęcie nr 17
Obrzeże placu zdjęcie nr 18
Obrzeże placu zdjęcie nr 19 Obrzeże placu zdjęcie nr 20 Obrzeże placu zdjęcie nr 21
Obrzeże placu zdjęcie nr 22

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Obrzeże placu zdjęcie nr 23

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Obrzeże placu zdjęcie nr 24

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Obrzeże placu zdjęcie nr 31 Obrzeże placu zdjęcie nr 32 Obrzeże placu zdjęcie nr 33
Obrzeże placu zdjęcie nr 34
Obrzeże placu zdjęcie nr 35 Obrzeże placu zdjęcie nr 36 Obrzeże placu zdjęcie nr 37
Obrzeże placu zdjęcie nr 38

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Obrzeże placu zdjęcie nr 39

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Obrzeże placu zdjęcie nr 40

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami