Blog

30.06.2018

Miałem swój segregator

W artykule znajdziesz:

Miałem swój segregator


Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa – tutaj zdawałam egzamin na uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Egzamin pisemny zdałem ze świetnym wynikiem. Zawdzięczam to programowi testy uprawnienia budowlane 2018, z którego przygotowywałem się przez ok. 2 miesiące (program na komputer). Kupiłem go kierując się opiniami osób na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl/ i była to naprawdę świetna inwestycja. Znacznie bardziej niż pisemnego, bałem się egzaminu ustnego. Chociaż komisja wydawała się w porządku, to i tak wchodziłem na miękkich kolanach (program na telefon).

Po wylosowaniu pytań miałem trochę czasu, żeby się przygotować. Nie martwcie się, czasu jest tyle, że można bez problemu odszukać sobie w przepisach odpowiednie zagadnienia. Ale radzę Wam wydrukować sobie akty prawne i rozporządzenia i mieć swoje, bo zdarzało się, że część osób musiała czekać aż dostępne w izbie segregatory zostaną oddane przez innych zdających (opinie o programie). Ja miałem swój segregator, z zaznaczonymi najważniejszymi przepisami i to bardzo ułatwiło mi przygotowanie się do odpowiedzi. Egzamin oczywiście zdałem i to z bardzo dobrym wynikiem.
Jeśli chodzi o pytania z przepisów, to oczywiście segregator bardzo się przydał. Część dotycząca praktyk nie wyglądała jak typowy egzamin, a raczej jak luźna wymiana zdań. Bardzo przykładałem się do swoich obowiązków podczas praktyk, więc odpowiedzi na pytania nie stanowiły dla mnie problemu (segregator aktów prawnych). Pewnie miała na to wpływ także komisja, która starała się trochę podpowiadać i naprowadzała na właściwe odpowiedzi. Część pytań dotyczyła zmian w prawie budowlanym, które weszły w tym roku, więc warto o tym trochę poczytać (promocja 3 w 1).
Poza tym miałem pytania odnośnie rodzaju fundamentów w przypadku budynku z podpiwniczeniem oraz bezpieczeństwa i higieny prac wykonywanych na wysokościach. Jedno pytanko dotyczyło zbrojenia w fundamentach. Generalnie myślę, że nie ma czym się stresować, ale wtedy miałem sporego pietra. Myślę, że swoim wpisem trochę pomogę osobom, które są jeszcze przed egzaminem (program egzamin ustny). Dacie radę, pozdrawiam, Adam.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami