Blog
Mieszanki do marmurowania
W artykule znajdziesz:
Mieszanki do marmurowania
Podamy opis marmuru o 3 różnych czerwonych kolorach podstawowych z białym i żółtym marmurowaniem, jasnobrązowymi płatkami podłużnymi żyłkami różnej grubości o jasnozielonym i ciemnobrązowym zabarwieniu. Trzy kolory podstawowe dadzą nam kawałki różnych ( wielkości, aż do wymiarów kurzego jaja (program uprawnienia budowlane na komputer).
Naokoło tych kawałków będą przechodzić białe i żółte marmurowania, pomiędzy które umieszczamy jasnobrunatne płatki. Żyłki obu barw powinny przechodzić w jednym kierunku w równych odstępach do 5 cm.
Najpierw mieszamy 3 podstawowe kolory:
1) jasnoczerwony: 6 1 jasnoczerwonej mączki marmurowej, 3 1 cementu portlandzkiego i 100 g jasnoczerwonej farby z 50 g cementu;
2) czerwony: 6 1 czerwonej mączki marmurowej, 3 1 cementu portlandzkiego i 400 g czerwieni angielskie] z 200 g cementu;
3) ciemnoczerwony: 6 1 ciemnoczerwonej mączki marmurowej, 3 1 cementu portlandzkiego oraz 800 g ciemnoczerwonej farby z 400 g cementu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Można używać samą tylko białą mączkę marmurową, wówczas jednak trzeba zwiększyć ilość farby. Farbę przesiewamy z cementem i dobrze mieszamy, a po tym dopiero dodajemy mączkę marmurową.
Wszystkie składniki jeszcze raz dobrze mieszamy i przesiewamy jeszcze raz przez sito. Te 3 podstawowe kolory pozostawiamy czasowo w ich skrzynkach.
Mieszanki do marmurowania:
- biała: 3 1 białej mączki marmurowej, 1,5 1 cementu portlandzkiego i 300 g białej farby z 150 g cementu;
- żółta: 3 1 żółtej mączki marmurowej, 1,5 1 cementu portlandzkiego i 300 g żółtej farby z 150 g cementu;
- jasnobrunatna do płatków: 3 1 czerwonej mączki, 1,5 1 cementu portlandzkiego i 300 g brunatnej farby z 150 g cementu.
- jasnozielona: 1,5 1 białej mączki, 3/4 1 cementu portlandzkiego i 300 g tlenku chromowego zielonego z 150 g cementu;
- ciemnobrunatna: 0,75 1 czerwonej mączki marmurowej, 0,375 1 cementu portlandzkiego, 200 g brunatnej farby, 100 g ciemnoczerwonej i 50 g czarnej farby z 175 g cementu (uprawnienia budowlane).
Suche mieszaniny
We wszystkich mieszankach od „a” do „h” dodajemy do farby dodatkowo cement portlandzki, aby zachować ustosunkowanie cementu do farby na wagę jak 1:2.
Mieszanki do marmurowania i żyłek należy również starannie przesiać i przygotować jak poprzednio; co do ilości barwideł, to mogą one ulec wahaniom zależnie od wymaganej intensywności barw i pożądanych odcieniów (program egzamin ustny). Aby nie pomylić mieszanin, musimy je przechowywać w skrzyniach, które znaczymy literami, jak wyżej, według porządku przygotowania.
Mieszanki podstawowe rozrabiamy wodą destylowaną lub deszczową, każdą oddzielnie, tak aby potworzyły się grudki różnych wielkości, aż do wielkości kurzego jajka.
Mieszanki „d” i „e” przesiewamy na przemian nad skrzynkami „a”, „b” i „c”, przerzucając zawartość ich ze spodu na wierzch, tak aby grudki były pokryte tymi mieszankami dookoła. Zabieg ten powtarzamy równomiernie tak długo, aż zapas mieszanek „d“ i „e“ się wyczerpie (opinie o programie).
Suche mieszaniny „d” i „e” wchłaniają wodę z mieszanin podstawowych. Gdyby jednak wilgoci tej było za mało, można je bardzo lekko skropić.
Mieszaninę „f“ do płatków zarabiamy na rzadko, jak lane ciasto tak, aby można rzucić z niej płatki na mieszaniny podstawowe „a”, „b” i „c”. Mieszamy teraz mieszaniny „a”, „b” i „c” razem, jednakże lekko, ażeby się większe grudki nie rozpadły; uzyskaną w ten sposób mieszaninę będziemy nadal nazywać podstawową. W skrzynce umocowujemy (nie przybijając gwoździami) ściankę poprzeczną tak, aby ją łatwo można było wyjąć. Pożądane jest przy tym, aby cała skrzynka była rozkładana (segregator aktów prawnych).
Do oddzielnej części skrzynki wsypujemy suchą jasnozieloną mieszaninę „g” do żyłek, na nią nakładamy pewną ilość mieszaniny podstawowej, około 3 cm grubości, nierównomiernie do jednej strony wzwyż i na nią sypiemy ciemnobrunatną mieszaninę „h” (promocja 3 w 1)..
Na tę warstwę nakładamy ponownie warstwę mieszaniny wzwyż do przeciwnego boku, tak aby wyrównać płaszczyznę powierzchni, po czym lekko ubijamy. Czynności te powtarzamy tak długo, aż zużyjemy wszystkie mieszaniny.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32