Blog

24.11.2019

Mieszkanie w stanie developerskim

W artykule znajdziesz:

Mieszkanie w stanie developerskim

Mieszkanie w stanie developerskim


Jak się okazuje wieczny stan developerski, nie jest nigdy najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli szukamy mieszkania, w którym chcemy zamieszkać. W dzisiejszych ofertach związanych z nieruchomościami takie dopiski są często spotykane (program na komputer). Zazwyczaj to agenci nieruchomości, starają się tłumaczyć, na czym polega stan developerski i jakie to daje korzyści, ale nie zawsze jest to w pełni zrozumiałe. Tego typu mieszkanie jest przecież w pełni wybudowane i media oraz inne systemy są w pełni podłączone (program na telefon).

Jedyną różnicą jest brak właściwego wykończenia. Nie chodzi tu o brak rur, ale na przykład systemu grzejnego czy nawet gniazdek. Osoba faktycznie oszczędzi, jeśli zdecyduje się na zakup takiego mieszkania, jednak wszystkie prace będą do wykonania samodzielnie. W tym wypadku to również od nas samych zależy, jak ma to wszystko wyglądać. Liczy się przede wszystkim wybór wykończenia, lecz nie wszystkie prace możemy zrobić bez uprawnień budowlanych (program egzamin ustny).

To bardzo często największa przeszkoda w samodzielnym dokończeniu domu. W ten sposób musimy zdecydować się na zewnętrzną ekipę remontową, która wykona wszystkie wykończenia za nas. Mieszkanie przecież i tak jest już praktycznie gotowe do zamieszkania więc całość prac, zajmie jeszcze może z tydzień lub dwa. Lepsze to niż stawiać kolejny raz mieszkanie na surowo, czyli w takim stanie gdzie dom trzeba sobie po prostu wybudować (opinie o programie). W przypadku dodatkowego wykończenia nie musimy już posiadać żadnych pozwoleń na dokończenie pracy, wystarczy, aby prowadzący remont, miał uprawnienia budowlane (segregator aktów prawnych).

Zasiedlenia mieszkania


Z jednej strony daje nam to pewną oszczędność, z drugiej o wiele lepiej jesteśmy w stanie, przygotować się zasiedlenia mieszkania (promocja 3  w 1). Pamiętajmy o tym, aby zawsze najpierw sprawdzić stan całego budynku. Czasem stan developerski może oznaczać postawione ściany bez większych działań. Oczywiście w budownictwie tego typu to niezwykła rzadkość, ale mimo wszystko warto to mieć na uwadze.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami