Blog

Mimezja
W artykule znajdziesz:

Mimezja - pseudosymetria (kryształów) mimośrodowość - przesunięcie względem środka mimośród - tarcza kołowa osadzona na wale, której oś nie pokrywa się z osią wału; spełnia zadanie korby (mechanizmu korbowo-wahaczowego) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Mimośród celu - wektor charakteryzujący niepokrywanie się rzutów poziomych; punktu celowania i centra znaku geodezyjnego mimośród obciążenia (pręta) - odległość środka obciążenia od środka masy przekroju pręta Mimośród stanowiska - wektor charakteryzujący niepokrywanie się rzutów poziomych: centra znaku geodezyjnego i stanowiska instrumentu Mimośrod stożkowej - stały iloraz odległości dowolnego punktu stożkowej od ogniska i od odpowiedniej kierownicy (mniejszy od jedności dla elipsy, równy jedności dla paraboli, większy od jedności dla hiperboli) min - minuta (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Mina - wojsk, ładunek materiału wybuchowego w specjalnej obudowie, z urządzeniem zapalającym; m. lądowe zależnie od przeznaczenia dzielą się na przeciwpiechotne, przeciwczołgowe, przeciwtransportowe itp.: m. morskie wybuchają wskutek bezpośredniego zetknięcia z kadłubem okrętu lub wskutek działania zjawisk fizycznych, np. zmiany pola magnetycznego, ciśnienia wody itd. ze względu na sposób utrzymywania się w wodzie m. morskie dzielą się na kotwiczne, denne i pływające mineralizacja w analizie chemicznej - całkowity rozkład i utlenienie badanej substancji organicznej za pomocą silnych utleniaczy lub przez prażenie w celu oznaczenia znajdujących się w niej składników mineralnych; (2) proces bakteryjny rozkładu związków organicznych na składniki nieorganiczne (uprawnienia budowlane).
Mineralizacja
Mineralizacja - proces zachodzący w skorupie ziemskiej, polegający na wtórnym wzbogacaniu się w minerał lub zespół minerałów, które wydzielają się najczęściej z krążących w szczelinach skał gorących roztworów mineralnych pochodzenia magmowego mineralogia - nauka o minerałach; przedmiotem m. jest w szczególności badanie składu minerałów, ich własności fizycznych i chemicznych w celu wykorzystania minerałów do celów praktycznych, badanie występowania minerałów, ich powstawania i przeobrażania się, tudzież ustalanie ich klasyfikacji (program egzamin ustny).
Minerał - pierwiastek, związek chemiczny lub stały roztwór pierwiastków bądź związków chemicznych powstały w powłoce ziemskiej wskutek działania sił naturalnych, mający określony skład chemiczny i swoiste własności fizyczne i chemiczne, a także określony sposób występowania, powstawania i przeobrażania się minerały akeesoryczne - minerały skałotwórcze pojawiające się tylko czasem w niektórych typach i odmianach skał (opinie o programie).
Minerały główne - minerały skałotwórcze, które stanowią przeważający składnik skały; od ich rodzaju zależy stanowisko systematyczne i nazwa skały Minerały pierwotne - minerały powstające jako produkty krystalizacji lub wytrącania z wieloskładnikowych stopów (magma), gazów (produkty pneumatolizy i ekshalacji wulkanicznych) i roztworów wodnych (produkty hydrotermalne, produkty krystalizacji wody morskiej i jeziornej) minerały poboczne - minerały skałotwórcze występujące w skale w niewielkich ilościach, ale towarzyszące prawie zawsze składnikom głównym (segregator aktów prawnych).
Minerały skałotwórcze - minerały tworzące skały skorupy ziemskiej i zawierające najbardziej rozpowszechnione w niej pierwiastki; m.s. stanowią ponad 90% wagowych całej skorupy ziemskiej, należą do nich krzemiany, kwarc, tlenki żelaza minerały syntetyczne - substancje otrzymywane syntetycznie w laboratoriach lub procesach przemysłowych. złożone z faz krystalicznych, których skład chemiczny i właściwości odpowiadają minerałom występującym w przyrodzie; do najczęściej produkowanych m.s. należą diament i korund (promocja 3 w 1).
Minerały wtórne - minerały powstające na miejscu minerałów pierwotnych w wyniku późniejszych procesów, np. wietrzenia, diagenezy, metamorfizmu.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32