Blog
Moc silnika koparki
W artykule znajdziesz:
Moc silnika koparki oblicza się dla gruntów spoistych ciężkich. Stąd też pochodzi, iż przy normalnej łyżce koparka nie wykorzystuje swych możliwości przy gruntach lekkich (0,5-2,0 kG/cm2), nawet wtedy gdy skrawa grunt grubą warstwą. Dlatego też w grantach lekkich i średnich praca powinna w zasadzie odbywać się łyżką o powiększonej pojemności (równocześnie lżejszej konstrukcji) (program uprawnienia budowlane na komputer).
W wyniku stosowania wymiennych łyżek dostosowanych do rodzaju gruntu można, zdaniem prof. Dombrowskiego, podwyższenie wydajności koparek v gruntach lekkich o 50-70%, w gruntach średnich (jeśli łyżka zasadnicza przesączoną jest dla gruntów ciężkich) o 20-40%, a przy stosowaniu ciężkich zbieraków (jeśli zbierak zasadniczy przeznaczony jest dla średnich gruntów) - podwyższeni wydajności w tych gruntach o 10-H5%.
Koparki firmy Demag (NRF) typu B-504 z przekładnią hydrauliczną o normalnej rotemności łyżki 0,4 m3 wyposażone są dodatkowo w dw’ie wielkości łyżek: 0,8 m3 jo ładowania gruntów już odspojonych i o pojemności 1,6 m3 służącej do ładowania i;ckich materiałów (torf, trociny itp.) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przy wysokich ścianach wykopów wykonywanych w gruntach spoistych za po- Eocą koparki przedsiębicrnej powstają nawisy, które, gdy przekroczone zostaną granice sił spójności gruntu, stają się niebezpieczne zarówno dla koparki, jak i dla obsługi towarzyszącej koparce. Aby przeciwdziałać powiększaniu się nawisów, zależy je obrywać. W niektórych przypadkach może to być wykonane z góry, a czasami bezpośrednio koparką za pomocą łyżki z otwartym dnem. Ten sposób może być z pożytkiem stosowany w przerwach w podawaniu środków transportowych (uprawnienia budowlane).
Wydajność techniczna
W gruntach sypkich nawisy nie powstają. Grunt taki zsuwa się w czasie kopania za spód wykopu nie zagrażając wyposażeniu roboczemu i już w początkowym okresie odspajania go wypełnia całkowicie łyżkę urobkiem (program egzamin ustny).
Wreszcie należy pamiętać, iż sprawność pracy koparki o wyposażeniu przedsiębiernym zależy w znacznym stopniu od utrzymywania dna wykopu w stanie suchym; gruntach spoistych dno wykopu przelotowego wykonuje się ze spadkiem w kierunku ruchu koparki. Wydajność koparek przedsiębiernych, jak i wszystkich innych wyposażeń jednonaczyniowych, jest typowa dla maszyn o działaniu okresowym. Zależnie od warunków i okresów czasu, dla jakich wydajności koparek są mierzone, rozróżnia się następujące rodzaje wydajności.
Wydajność teoretyczna (niekiedy zwana katalogową) oznacza umowną maksymalną ilość produkcji, jaką koparka może wykonać w ciągu jednej godziny nieprzerwanej pracy, przy pełnym wykorzystaniu pojemności łyżki, przy kącie obrotu nadwozia do wyładowania urobku równym 90° i przy największych dopuszczalnych szybkościach swego wyposażenia roboczego, przy czym w toku pracy koparki uwzględnia się wszystkie możliwe równoczesności ruchów (opinie o programie). Wydajność teoretyczna ma podstawowa znaczenie dla przybliżonego sprawdzenia konstrukcyjnych właściwości koparki. Wydajność teoretyczną oblicza się analitycznie, a sprawdza sposobem laboratoryjno-doświadczalnym w skali naturalnej w wytwórni maszyn.
Wydajność techniczna jest to maksymalna osiągalna wydajność koparki w czasie jednej godziny nieprzerwanej pracy w warunkach określonego wykopu i określonego gruntu (segregator aktów prawnych).
Wydajność eksploatacyjna jest średnią wydajnością w określonych warunkach budowy, przy określonym gruncie, w konkretnych warunkach organizacji robót i eksploatacji parku maszynowego. Wydajność eksploatacyjna może być odniesiona do wydajności godzinowej, zmianowej, miesięcznej lub rocznej (promocja 3 w 1).
Skrócenie cyklu roboczego t koparki przedsiębiernej można osiągnąć przez skrócenie drogi skrawania na ścianie wykopu, z równoczesnym powiększeniem grubości skrawanej warstwy, przy czym w tych przypadkach należy pracować na tzw. „krótkim ramieniu”, tj. wykorzystując rozporządzalną długość roboczą ramienia tylko w 0,3 do 0,4.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32