Blog

27.06.2018

Moim marzeniem było zdobycie uprawnień

W artykule znajdziesz:

Moim marzeniem było zdobycie uprawnień

Cześć, na stronę https://uprawnienia-budowlane.pl/ trafiłam przypadkiem, gdy szukałam w sieci dobrego programu przygotowującego do egzaminu. Fajnie, że ktoś pomyślał o stworzeniu działu ze wspomnieniami, bo to właśnie dzięki niemu dowiedziałam się, jak efektywnie się uczyć. Moim marzeniem było zdobycie uprawnień konstrukcyjno-budowlanych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.(program na komputer) Egzamin miałam zdawać w Lubuskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, w której zdawalność nie była najwyższa, więc miałam powody do obaw. Do tego wybrana przeze mnie specjalność jest raczej „męska” - jako kobieta niejeden raz spotkałam się z lekceważeniem swoich decyzji podczas praktyk, czy chociażby wtedy, gdy poinformowałam o swoich planach rodzinę i znajomych.(program na telefon) Wielokrotnie słyszałam uwagi, że kobieta na budowie przynosi pecha i w ogóle to powinna siedzieć w domu i rodzić dzieci.

Szło mi świetnie

Nawet nie wiecie, ile razy chciałam zrezygnować, ale nie po to studiowałam, a później zainwestowałam w program testy uprawnienia budowlane 2018, żeby tak łatwo zrezygnować.(promocja 3 w 1) Na praktykach związanych z projektowaniem szło mi świetnie, natomiast na tych związanych z kierowaniem robotami budowlanymi bywało różnie. Na szczęście mój szef widział, że praca jest moją pasją i w końcu ustawił pracowników do pionu. Udało mi się zaliczyć wymagane praktyki i na ok. 2 miesiące przed egzaminem wzięłam się za naukę z programem. Robiłam testy codziennie, zarówno na komputerze w domu, jak i w komórce, gdy tylko miałam wolną chwilę. W segregatorze z aktami prawnymi, który dostałam razem z programem, zaznaczyłam sobie karteczkami najważniejsze kwestie, żeby na ustnym łatwo je znaleźć.(program na egzamin ustny) Sam egzamin nie był taki straszny, jak się spodziewałam.

Upragniona praca

Może dlatego, że pytania były takie jak w programie, a może dlatego, że dobrze się przygotowałam. (segregator) Na ustnym komisja była bardzo przychylna, zwłaszcza że byłam jedyną kobietą w gronie kandydatów. Dzięki uprawnieniom zdobyłam upragnioną pracę i wkrótce mam otrzymać awans. Także dziewczyny, nie dajcie sobie wmówić, że kierownik robót budowlanych to praca tylko dla facetów.(opinie) Dacie radę! Pozdrawiam, Aga.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami