Blog

13.10.2018

Moja decyzja o zmianie

W artykule znajdziesz:

Moja decyzja o zmianie


Witam, jestem Łukasz, w maju zdawałem egzamin na uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.(program na komputer) Do egzaminu w Łódzkiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa przystąpiłem przede wszystkim po to, żeby podnieść swoje kwalifikacje. Umowa w firmie, w której wtedy pracowałem, kończyła się za pół roku i chciałem poszukać lepszej oferty, a do tego potrzebne były uprawnienia.(program na telefon)

Wyższe zarobki

Moja decyzja o zmianie pracy wynikła przede wszystkim z tego, że przez ostatni rok firma nie wygrała żadnego nowego przetargu, a obecnie prace powoli się kończyły, co mogło wskazywać na to, że szef będzie zwijał interes.(promocja 3 w 1) Dlatego też musiałem się postarać, żeby w moim CV było nieco więcej niż u zwykłego inżyniera. Uprawnienia dawały mi szansę nie tylko na lepszą pracę, ale też wyższe zarobki. Egzamin pisemny zdałem z wynikiem ponad 97%. Jestem z siebie bardzo dumny, bo nie korzystałem z żadnych kursów przygotowujących, tylko z programu testy uprawnienia budowlane 2018, który kupiłem przez stronę https://uprawnienia-budowlane.pl. Program jest dostosowany do działania na komputerach i na smartfonach.(program na egzamin ustny) Ja najbardziej lubiłem się uczyć w parku, wśród zieleni drzew. (segregator)  W takich okolicznościach przyrody wiedza szybko wchodziła mi do głowy 🙂 Niekiedy siadywałem też na ławce na Piotrkowskiej, ale tam tyle się dzieje, że trudno było się skupić. Mniej więcej 2 godziny dziennie robiłem nowe testy, godzinę poświęcałem na powtórki i przynajmniej godzinę czytałem przepisy w programie jednolite akty prawne uprawnienia budowlane 2018.

Ogromne doświadczenie

Jeśli chodzi o ustną część egzaminu to razem ze mną podchodziło do niej 20 osób. W komisji były 4 osoby, sporo starsze ode mnie – na pierwszy rzut oka było widać, że to fachowcy starej daty, którzy mają ogromne doświadczenie. Po wylosowaniu pytań przygotowywałem się ok. 25 minut. Zdałem z wynikiem ponad 95% i to pomimo tego, że trochę się zamotałem przy pytaniu o to, co zrobić, gdy w czasie prac ziemnych trafi się na rurę gazową. (opinie) Powodzenia i pozdrawiam przyszłych zdających.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami