Blog

15.01.2020

Motopompa się przydaje

W artykule znajdziesz:

Motopompa się przydaje

Motopompa się przydaje

Jeśli kiedykolwiek planowaliśmy zakup motopompy, to powinniśmy wstrzymać się z jej zakupem przynajmniej do czasu, aż zastanowimy się, do jakich zastosowań chcemy wybrać taki sprzęt. Istnieją różnego rodzaju urządzenia uniwersalnego tego typu, ale ostatecznie motopompa pomimo wszystko ma określony stopień swojego zastosowania (uprawnienia budowlane).

Motopompa szczególnie dobrze sprawdza się podczas prac związanych ze zbiornikami wodnymi. Jest to urządzenie, które pozwala nam na swobodne przepompowanie wody z dowolnego zbiornika czy miejsca. Nowoczesne motopompy wyróżniają się przede wszystkim nie tylko wydajnością, ale i cichością pracy, nawet pod pełnym obciążeniem danego urządzenia (program na telefon).

Zaletą jest także małe ciśnienie tłoczenia wody, przez co nie trzeba martwić się o odpowiednie nawodnienie ogrodu czy też innego miejsca.

W tego typu urządzeniach stosuje się stosunkowo dużą średnicę węża, standardowo jest to średnica około 4 cali. Dzięki temu woda przepływa swobodnie i to przy odpowiednio wysokim ciśnieniu (program na komputer).

Pompowanie cieczy

Wysokociśnieniowego systemu wykorzystuje się głównie przy bardziej skomplikowanych systemach nawadniających spotykanych przy bardziej nietypowych placach budowy (program egzamin ustny). Motopompa to bardzo skomplikowane urządzenie, które wymaga właściwej obsługi, to właśnie dlatego powinniśmy do obsługi tego typu maszyn zatrudniać osoby posiadające ważne uprawnienia budowlane (opinie o programie).

Dobrze też, aby osoba chcąca działać w tego typu zadaniach, miała tytuł inżyniera.

Takie wysoko wydajne pompy stosuje się głównie w pożarnictwie oraz innych pracach specjalistycznych. Niektóre prace wymagają innego podejścia, zwłaszcza jeśli mamy pompować ciecze takie jak detergenty czy też różnego rodzaju kwasy. Bardzo często są to pozostałości po różnych działaniach budowlanych (segregator aktów prawnych).

Tego typu chemikalia mogą być groźne i wymagają zastosowania motopompy, która jest przeznaczona do takiego zadania (promocja 3 w 1). Z powodu pompowania niebezpiecznych cieczy tego typu urządzenia posiadają specjalne ograniczenie temperatury pracy, dzięki czemu nie ma ryzyka przypadkowego zapalenia się cieczy, podczas działania motopompy.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami