Blog

24.07.2018

Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych?

W artykule znajdziesz:

Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych?


Słupy żelbetowe i ich potencjał - Słupy żelbetowe pełnią ważną rolę jako elementy podpór konstrukcyjnych w budynkach. Wbudowuje się je na przykład w ściany nośne, aby poprawić ich wytrzymałość. Niezbędne są również w ściankach kolankowych lub jako podpora stropów. Wielokrotnie używa się ich także jako elementów dekoracyjnych. Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych? * Po pierwsze plan (program egzamin ustny).

Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych?

Każda czynność na budowie musi być poprzedzona planem, więc także w przypadku konieczności postawienia słupów żelbetowych, poprawiających wytrzymałość ścian nośnych, najważniejszy jest dobry plan, koniecznie uwzględniający uzbrojone fundamenty. * Wytrzymałe fundamenty, zbrojenie. Takie fundamenty mają ogromne znaczenie jako element konstrukcji przejmujący obciążenia z wyższych części budynku. Dlatego muszą mieć odpowiednia nośność, bo są podstawą trwałości budowli. Bardzo ważna jest również dokładność ułożenia zbrojenia oraz czystość użytych do niego prętów. * Słupy żelbetowe. Słupy będące elementem konstrukcyjnym muszą być usadzone na ścianie fundamentowej lub stopie. Do ich wymiarów dobiera się zbrojenie, po to by zapewnić mu odpowiednią nośność. * Ocieplenie słupów żelbetowych. Słupy muszą być ocieplone od fundamentu aż po strop. Można użyć do tego płyt styropianowych albo pianki natryskowej, która zyskuje coraz większą popularność ze względu nie tylko na świetne właściwości termoizolacyjne. Jest ona także wyjątkowo nielubiana przez gryzonie.
Słupy żelbetowe - możliwości wykorzystania. Słupy żelbetowe mają mnóstwo zalet. Od pewnego już czasu rośnie popularność żelbetu jako uniwersalnego materiału budowlanego, ze względu między innymi na takie jego cechy, jak odporność na obciążenia statyczne i dynamiczne, na korozję, zmienne warunki atmosferyczne oraz ogniotrwałość. Materiał ten pozwala równocześnie na uzyskanie dowolnego kształtu słupa. Bardzo często więc wykorzystuje się go do eksponowania na elewacji, również dlatego, że jest gładki i trwały. W dodatku beton elewacyjny może być barwiony. Po dodaniu kolorowej mieszanki otrzymać można różne barwy.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami