Blog

Ciąg technologiczny zdjęcie nr 2
24.07.2018

Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych?

W artykule znajdziesz:

Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych?


Słupy żelbetowe i ich potencjał - Słupy żelbetowe pełnią ważną rolę jako elementy podpór konstrukcyjnych w budynkach. Wbudowuje się je na przykład w ściany nośne, aby poprawić ich wytrzymałość. Niezbędne są również w ściankach kolankowych lub jako podpora stropów. Wielokrotnie używa się ich także jako elementów dekoracyjnych. Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych? * Po pierwsze plan (program egzamin ustny).

Ciąg technologiczny zdjęcie nr 3
Na czym polega konstruowanie słupów żelbetowych?

Każda czynność na budowie musi być poprzedzona planem, więc także w przypadku konieczności postawienia słupów żelbetowych, poprawiających wytrzymałość ścian nośnych, najważniejszy jest dobry plan, koniecznie uwzględniający uzbrojone fundamenty. * Wytrzymałe fundamenty, zbrojenie. Takie fundamenty mają ogromne znaczenie jako element konstrukcji przejmujący obciążenia z wyższych części budynku. Dlatego muszą mieć odpowiednia nośność, bo są podstawą trwałości budowli. Bardzo ważna jest również dokładność ułożenia zbrojenia oraz czystość użytych do niego prętów. * Słupy żelbetowe. Słupy będące elementem konstrukcyjnym muszą być usadzone na ścianie fundamentowej lub stopie. Do ich wymiarów dobiera się zbrojenie, po to by zapewnić mu odpowiednią nośność. * Ocieplenie słupów żelbetowych. Słupy muszą być ocieplone od fundamentu aż po strop. Można użyć do tego płyt styropianowych albo pianki natryskowej, która zyskuje coraz większą popularność ze względu nie tylko na świetne właściwości termoizolacyjne. Jest ona także wyjątkowo nielubiana przez gryzonie.
Słupy żelbetowe - możliwości wykorzystania. Słupy żelbetowe mają mnóstwo zalet. Od pewnego już czasu rośnie popularność żelbetu jako uniwersalnego materiału budowlanego, ze względu między innymi na takie jego cechy, jak odporność na obciążenia statyczne i dynamiczne, na korozję, zmienne warunki atmosferyczne oraz ogniotrwałość. Materiał ten pozwala równocześnie na uzyskanie dowolnego kształtu słupa. Bardzo często więc wykorzystuje się go do eksponowania na elewacji, również dlatego, że jest gładki i trwały. W dodatku beton elewacyjny może być barwiony. Po dodaniu kolorowej mieszanki otrzymać można różne barwy.

Najnowsze wpisy

21.10.2024
Ciąg technologiczny zdjęcie nr 4
Prawo do kierowania budową

Prawo do kierowania budową w Polsce oznacza możliwość wykonania funkcji kierownika budowy na placu zabaw. Aby uzyskać prawo, należy podłączyć…

18.10.2024
Ciąg technologiczny zdjęcie nr 5
Utrata uprawnień budowlanych

Odebranie uprawnień budowlanych, które zostało potwierdzone wszystkimi formalnymi wymaganiami, zostało poddane egzaminowi i zatwierdzone przez ich nadaniu, jest możliwe w…

Ciąg technologiczny zdjęcie nr 8 Ciąg technologiczny zdjęcie nr 9 Ciąg technologiczny zdjęcie nr 10
Ciąg technologiczny zdjęcie nr 11
Ciąg technologiczny zdjęcie nr 12 Ciąg technologiczny zdjęcie nr 13 Ciąg technologiczny zdjęcie nr 14
Ciąg technologiczny zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Ciąg technologiczny zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Ciąg technologiczny zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami