Blog

Składanie błędów zdjęcie nr 2
16.03.2022

Naczyńko wagowe

W artykule znajdziesz:

Składanie błędów zdjęcie nr 3
Naczyńko wagowe

Naczyńko wagowe - naczyńko (szklane lub kwarcowe) służące do odważania, suszenia i przechowywania próbek stałych naczyńko Żukowa - naczynie szklane o podwójnych ściankach, spomiędzy których wypompowano powietrze, stosowane do oznaczania temperatury krzepnięcia nadajnik - część układu telekomunikacyjnego lub telemechanicznego, która zamienia doprowadzone do niej informacje na sygnały o postaci najdogodniejszej do dalszego przekazania do odbiornika (program uprawnienia budowlane na komputer).

nadajnik meldunków - nadajnik przesyłający informacje o stanie dozorowanych obiektów lub o przebiegu procesów technologicznych nadajnik poleceń - nadajnik przesyłający sygnały ze stanowiska dyspozytora do odbiorników na stanowiskach wykonawczych, w celu spowodowania zmiany stanu dozorowanych obiektów lub zmiany przebiegu procesów technologicznych nadajnik radiofoniczny - urządzenie radionadawcze do wytwarzania i wysyłania energii wielkiej częstotliwości w postaci fal radiowych, zmodulowanych sygnałami fonicznymi przesyłanymi z rozgłośni (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

nadajnik radiowy - urządzenie elektroniczne wytwarzające drgania wielkiej częstotliwości modulowane sygnałami fonicznymi, wizyjnymi i in. nadajnik taśmowy - nadajnik telegraficzny nadający sygnały zakodowane najczęściej na taśmie dziurkowanej (uprawnienia budowlane).

Nadajnik telemechaniczny - część urządzenia telemechanicznego do wytwarzania sygnałów sterujących. nadajnik telemetryczny - część urządzenia telemetrycznego służąca do przekształcania, wyników pomiarów różnych wielkości fizycznych na określone przebiegi elektryczne, odpowiednie do przesłania ich na żądaną odległość nadajnik telewizyjny - urządzenie do wytwarzania i wysyłania energii wielkich częstotliwości w postaci fal radiowych, zmodulowanych sygnałem wizyjnym i fonicznym otrzymanym z ośrodka telewizyjnego (program egzamin ustny).

Nadawa

Nadawa - surowiec lub produkt przejściowy skierowany do maszyny lub urządzenia, w którym poddawany jest przeróbce mechanicznej nadbagaż - część bagażu, którego ciężar przekracza granicę przewidzianą taryfą i który może być przewieziony za dodatkową opłatą nadbieg - mol. multiplikator prędkości w skrzynce biegów (opinie o programie).

Nadbiornik - urządzenie telekomunikacyjne zawierające nadajnik i odbiornik radiowy nadbora - lina obrębiająca górny skraj sieci rybackiej. Nadboran sodowy, NaBO • H2O - biała, krystaliczna substancja słabo rozpuszczalna w wodzie, w temp. powyżej 40 °C rozkłada się z wydzieleniem tlenu; n.s. stosowany jest jako dodatek do proszków do prania, do bielenia wełny, jedwabiu, oleju, tłuszczów, w lecznictwie jako środek konserwujący i odkażający, w przemyśle włókienniczym itd.

Nadbudowa - rozbudowa polegająca na zwiększaniu wysokości budowli bez zmiany powierzchni zabudowy, np. przez zwiększenie liczby kondygnacji , nadbudowa’’ - nadbudówka nadbudówka, nadbudowa - część statku wznosząca się ponad pokładem górnym, sięgająca od burty do burty (segregator aktów prawnych).

Nadburcie, falszburta - pionowe przedłużenie burty statku dla celów bezpieczeństwa, wznoszące się ponad górny pokład na wysokość ok. 1 m w zależności od wielkości statku nadchloran potasowy, KCIO4 - bezbarwne kryształy lub biały proszek, bardzo słabo rozpuszczalny w wodzie; n.p. występuje w niewielkich ilościach w saletrze chilijskiej, jest stosowany jako utleniacz do paliw rakietowych, do produkcji materiałów wybuchowych, jako środek utleniający w pirotechnice, w chemii analitycznej nadchlorany, MeC104 - sole kwasu nadchlorowego, HC1o4; prawie wszystkie n. są dobrze rozpuszczalne w wodzie z wyjątkiem KC104, powstają podczas rozkładu chloranów; podobnie jak chlorany są stosowane do produkcji materiałów wybuchowych, lecz są bezpieczniejsze od nich jako mniej silne utleniacze nadciecz - ciecz charakteryzująca się bardzo małą lepkością, bardzo dużą przewodnością cieplną oraz szczególną właściwością pełzania; nadciecz pełznie po ściankach naczynia, w którym się znajduje i przelewa przez brzeg tego naczynia; przykładem nadcieczy jest odmiana ciekłego helu (He II) w temperaturze poniżej 2,186 K nadciekłość, nadpłynność - właściwość cieczy umożliwiająca jej przepływ bez tarcia przez kapilary (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Składanie błędów zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Składanie błędów zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Składanie błędów zdjęcie nr 8 Składanie błędów zdjęcie nr 9 Składanie błędów zdjęcie nr 10
Składanie błędów zdjęcie nr 11
Składanie błędów zdjęcie nr 12 Składanie błędów zdjęcie nr 13 Składanie błędów zdjęcie nr 14
Składanie błędów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Składanie błędów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Składanie błędów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami