Blog

13.10.2018

Nadzorowanie prac budowlanych

W artykule znajdziesz:

Nadzorowanie prac budowlanych


Hej, witam wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygotowania do egzaminu na uprawnienia budowlane. (program na komputer) Ja mam go już na szczęście za sobą i przyznam, że nie chciałbym kiedykolwiek go powtarzać 😉 Pierwszy etap egzaminu, jak pewnie wiecie, to pisemny test jednokrotnego wyboru. Do tej części najlepiej można się przygotować z programem testy uprawnienia budowlane 2018 ze strony https://uprawnienia-budowlane.pl. (program na telefon)

To był pierwszy etap

Polecam przede wszystkim ze względu na ogromną bazę pytań i dużą powtarzalność, która w moim wypadku wyniosła ponad 90%, a zdawałem na specjalność konstrukcyjno-budowlaną do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w Małopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. (promocja 3 w 1)Ustny nie był już taki prosty, bo wchodziłem po kilku „głąbach”, którzy dość skutecznie zdenerwowali członków komisji. Po wylosowaniu pytań skorzystałem z dostępnych na sali segregatorów z przepisami i dość szybko znalazłem właściwe, z których przygotowałem krótkie, 2-3 zdaniowe odpowiedzi. To był pierwszy etap, a kolejny to były pytania z praktyki. (program na egzamin ustny)Okazały się naprawdę proste, ale to pewnie wynikło z tego, że na praktykach robiłem wszystko, czego ode mnie oczekiwano i nie myślałem, że dostanę podpis za nicnierobienie. Możecie nie wierzyć, ale podczas praktyk miałem do czynienia z tylko leserami, że aż strach bierze, że potem ktoś taki będzie projektował czy nadzorował prace budowlane. Mam jednak nadzieję, że takie elementy nie mają szans na egzaminie – przede mną oblało 5 osób, więc ten system chyba dobrze działa.

Wynik egzaminu pozytywny

W każdym razie, jeśli chodzi o pytania z praktyki, to dostałem jedno dotyczące osnowy geodezyjnej i osnowy roboczej w czasie szerokoprzestrzennych wykopów.(segregator) Musiałem też wymienić prace, które wymagają podwyższonej sprawności psychofizycznej i opisać klasy odporności ogniowej budynku oraz przegród budowlanych. Do tego zapytano mnie jeszcze o wady i zalety stropów typu filigran.(opinie) Oczywiście wynik egzaminu pozytywny, czego życzę też wszystkim, którzy faktycznie nadają się do tej pracy. Pozdrawiam, Kuba.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami