Blog
Naturalny nawóz
W artykule znajdziesz:
BLIZZARD (z angielskiego - „zamieć", „zadymka"), wiatr lokalny, występujący w pd. Kanadzie i pn. części Stanów Zjednoczonych; jest mroźny, przynosi spadki temperatury nawet T()°C; towarzyszą mu opady śniegu; wywołuje burze śnieżne. BOLSONY, regionalna nazwa kotlinowatych, pustynnych lub półpustynnych obniżeń, występujących w Kordylierach Środkowych Południowych, gł. w obrębie Wielkiej Kotliny i Wyżyny Meksykańskiej; b. są najczęściej bezodpływowe, w ich centralnej części znajdują się słone jeziora lub bagna (playa), otoczone kolejnymi pierścieniami obszarów o różnej rzeźbie - najbliżej jeziora leży słona pustynia (program uprawnienia budowlane na komputer).
BOREALNY LAS, las iglasty, typowy dla strefy umiarkowanie chłodnej, występujący na podłożu (bielic i gleb bielicowych), często na obszarach wieloletniej marzłoci; w b.l. Ameryki Północnej przeważają świerki i jodły, stosunkowo rzadkie są sosny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Część śródmiejskiej dzielnicy wielkiego miasta, gdzie koncentrują się centralne instytucje finansowo-bankowe, handlowo- usługowe, administracyjne i kulturalne o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym; wyróżnia się z reguły nagromadzeniem wysokościowych budynków biurowych (drapaczy chmur); pod względem demograficznym znamionuje ją silnie zaawansowany proces wyludniania; CBD charakteryzuje ogromne zróżnicowanie poziomu tzw. dziennego i nocnego zaludnienia, wynikające z codziennych dojazdów do pracy ogromnej rzeszy ludzi (nierzadko ponad min osób) (uprawnienia budowlane).
CHAPARRAL, podzwrotnikowe, twardolistne zarośla krzewiaste, stanowiące w Ameryce Północnej odpowiednik śródziemnomorskiej makii; istnieje szereg gatunków ch., z przewagą zimozielonych; ich wys. sięga 1-3 m.; podobna formacja, składająca się gł. z krzewiastych zimozielonych dębów, nosi lokalną nazwę encinal (program egzamin ustny).
CHI NAMPA, pływająca wyspa, rodzaj rolniczych polderów zakładanych w obrębie śródlądowych zbiorników wodnych oraz na silnie zabagnionych obszarach przez prekolumbijskie plemiona indiańskie Ameryki łacińskiej. Budowane z trzcin, wodorostów zmieszanych z mułem oraz użyźniane kompostem z roślin i naturalnego nawozu, charakteryzowały się ok. 5-krotnie wyższą produktywnością w porównaniu ze zwykłymi terenami użytkowanymi rolniczo (opinie o programie).
Drumliny
CHINOOK, lokalny wiatr typu fenowe, występujący w środk. części kontynent jest wiatrem suchym i ciepłym, wiejąc ze stoków Gór Skalistych na Wielkie powoduje intensywne topnienie śnie. CZAPA LODOWA, rodzaj lodowca wypukłej czaszy, zajmującej znaczny nawet rzędu tysiąca km-‘; występuje na obszarach wyżynnych, w strefie polar pokrywa całe wyspy (segregator aktów prawnych).
CZIPEWE)OWIE, jedno z najliczniejsze - plemion indiańskich Ameryki Północne (1 10 tys. - 1996), zamieszkujące gł. w rezerwatach Stanów Zjednoczone - (Michigan, Wisconsin, Dakota Północna i Kanady (prowincje Ontario i Manitoba).
CZEROKEZI, Indianie zamieszkujący w stan.: Oklahoma i Karolina Północna; stanów . współcześnie najliczniejszą grupę ludnr - indiańskiej Stanów Zjednoczonych (369 t\- 1996); do pocz. XIX w. zasiedlali pd. Alleghem w części położonej na terytorium stano. Alabama, Karolina Pn. i Pd., Georgia i Tennessee, skąd w 1829 przesiedleni zosta do rezerwatu w stanie Oklahoma.
CZARNE STOPY, Indianie zamieszkują . Wielkie Równiny w kanadyjskich prowincja - Alberta i Saskatchewan oraz w stanie Montar (Stany Zjednoczone); nazwa plemienia wywodzi się od noszonych przez nich czarnec- mokasynów; przed europejską kolonizac łowcy bizonów; liczą obecnie ok. 35 tys. osce (1996); zamieszkują gł. w rezerwatach na p> graniczu Alberty (Kanada) i Montany (Star. Zjednoczone).
DRUMLINY, rodzaj form terenu, charakterystyczny dla obszarów młodoglacjalnych usytuowane równoległe do siebie lub wachlarzowato rzędy podłużnych wzgórz dł do 2 km, szer. do I 50 m, wys. do 60 m zbudowanych ze żwirów i piasków pokryty glin,) zwałową; tworzyły się w szczelinach (promocja 3 w 1).
GEOSYNKUNA, głębokie obniżenie w skorupie ziemskiej, zwykle o wydłużonym kształcie, najczęściej zalane przez morze, stanowiące miejsce gromadzenia się osadów; w elekcie osiadania dna w g. powstaje sekwencja osadów znacznej miąższości (nawet kilku km), które w okresach orogenetycznych są fałdowane wypiętrzane, tworząc górotwory.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32