Blog

Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 2
17.03.2022

Nawadnianie nawożące

W artykule znajdziesz:

Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 3
Nawadnianie nawożące

Nawadnianie nawożące - zasilanie gleby rozpuszczonymi w wodzie nawadniającej nawozami mineralnymi lub żyznymi namułami nawadnianie oczyszczające - przepłukanie gleby w celu usunięcia z niej nadmiaru soli szkodliwych dla roślin lub wytępienia filoksery, larw chrząszcza majowego, myszy itp. nawadnianie ogrzewające - nawadnianie wodą cieplejszą niż gleba w celu jej ogrzania i przyspieszenia rozwoju mikroflory glebowej oraz przedłużenia okresu wegetacji roślin nawadnianie podsiąkowe - zasilanie gleby wodą. która przesiąka z rowów odwadniających; wodę spiętrzoną poniżej ujścia rowu odwadniającego zatrzymuje się za pomocą zastawek; sposób ten stosuje się na terenach płaskich nawadnianie podziemne, rozsączkowanie ścieków - odprowadzanie ścieków do ziemi z dołu gnilnego za pomocą przewodu podziemnego ułożonego ze spadkiem, wykonanego z sączków ceramicznych, nieuszczelnionych prostek kamionkowych itp. (program uprawnienia budowlane na komputer).

Nawadnianie przedsiewne - nawadnianie poprzedzające siew roślin; ma na celu stworzenie w glebie zapasu wody, który ułatwi wschody i zakorzenienie roślin. Nawadnianie stokowe - nawadnianie wodą spływającą po naturalnych spadkach terenu nawadnianie wgłębne - doprowadzenie wody do głębszych warstw gleby za pomocą specjalnych rurociągów porowatych lub zaopatrzonych w otwory, a niekiedy za pomocą ciągów drenarskich lub drenów krecich nawadnianie zalewowe - zalanie warstwą wody pola podziemnego podzielonego grobelkami na kwatery; woda stojąc w kwaterze wsiąka w glebę, a jej nadmiar zostaje odprowadzony do sieci rowów odwadniających (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Nawadnianie złoża (ropnego) - wprowadzenie do złoża ropnego wody jako płynu zastępczego w celu odbudowy lub zachowania ciśnienia złożowego. Nawanianie gazu - wprowadzanie do bezwonnego paliwa gazowego środka o przenikliwym, nieprzyjemnym zapachu w celu ułatwienia wykrywania nieszczelności lub niekontrolowanego wypływu gazu (uprawnienia budowlane).

Nawapniacz

Nawapniacz - urządzenie do samoczynnego dozowania wapna przy defekacji nawapnianie - defekacja nawar krzemionkowy - gejzeryt nawęglanie - rodzaj obróbki polegający na znacznym wzbogaceniu w węgiel zewnętrznej warstwy przedmiotu ze stali nisko- węglowej; n. przeprowadza się w odpowiednim środowisku nawęglającym w temperaturze wyższej od Ac, (900-980 °C), w której wygrzewa się przez taki czas, żeby nastąpiła dyfuzja węgla na określoną głębokość; n. przeprowadza się w celu uzyskania twardej i odpornej na ścieranie wierzchniej warstwy przedmiotu (promocja 3 w 1). Nawęglanie - zwiększanie zawartości węgla w paliwach gazowych najczęściej nisko i średniokalorycznych, w celu poprawy zdolności świecenia płomienia gazowego, podniesienia wartości opałowej oraz zwiększenia produkcji gazu w okresach szczytowego zapotrzebowania nawęglanie - zaopatrywanie w węgiel (np. parowozów, statków); zasilanie węglem (palenisk kotłów) (program egzamin ustny).

Nawęglanie ciekłe - nawęglanie z zastosowaniem karboryzatorów ciekłych; n.c. przeprowadza się w piecach wannowych nawęglanie gazowe - nawęglanie z zastosowaniem karboryzatorów gazowych; n.g. przeprowadza się w hermetycznych piecach nawęglanie w proszkach - nawęglanie z zastosowaniem karboryzatorów stałych nawiązanie sieci geodezyjnej, nawiązanie geodezyjne - zespół czynności pomiarowych i obliczeniowych mających na celu określenie współrzędnych lub wysokości punktów jednej sieci geodezyjnej w układzie współrzędnych lub w układzie wysokości drugiej sieci (opinie o programie).

Nawiercanie - wykonywanie otworów stożkowych za pomocą nawiertaków wiercenie w drewnie zwężających się otworów przeznaczonych do wkręcania w nie metalowych wkrętów nawiertak - narzędzie do nawiercania nawierzchnia1 (drogowa) - górna warstwa drogi służąca do przejmowania i rozkładania obciążeń od pojazdów na podłoże gruntowe nawierzchnia’ (kolejowa) - górna część drogi kolejowej, na którą składają się szyny kolejowe wraz z podkładami i podsypką (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 8 Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 9 Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 10
Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 11
Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 12 Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 13 Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 14
Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Uprawnienia kolejowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami