Blog

Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 2
14.07.2020

Nowoczesna nauka zoohigieny

W artykule znajdziesz:

Nowoczesna nauka zoohigieny

Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 3
Nowoczesna nauka zoohigieny

Nowoczesna nauka zoohigieny, oprócz traktowania kąpielisk jako miejsc chłodzących w czasie upałów, stawia bowiem wymagania utrzymania zwierząt zwłaszcza krów mlecznych w tzw. czystości produkcyjnej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Podstawowym warunkiem uzależniającym istnienie i celowość budowy szklarni jest źródło ciepła. Nowoczesne rozwiązania zagraniczne (Dania, Holandia, Szwecja) przewidują własne źródła ciepła w postaci zautomatyzowanych kotłowni na ropę.

Oprócz automatyzacji ogrzewania wszelkie inne procesy, jak nawodnienie, wentylacja, klimatyzacja, regulacja zacienienia itp. są również w pełni zmechanizowane i zautomatyzowane (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W Polsce stosowane są jeszcze szklarnie z kotłowniami węglowymi. Wymagają one zwiększonej obsługi, lecz w miarę postępu technicznego będą modernizowane i dostosowywane do opalania gazem ziemnym.
Niezbędnym uzupełnieniem każdego gospodarstwa ogrodniczego są inspekty. Masowość zastosowania inspektów, jak również konieczność poszukiwania materiałów odpornych na działania atmosferyczne stwarza warunki do użycia elementów prefabrykowanych, przynajmniej w zakresie skrzyń inspektowych. Okna najczęściej są drewniane, co umożliwia łatwą manipulację (uprawnienia budowlane).
Hodowla zwierząt futerkowych wymaga specjalnych budynków oraz urządzeń wykonywanych w dużym stopniu z betonu.

Ferma nutrii składa się zasadniczo z trzech elementów:
a) gniazd wykotowych,
b) bazy i schroniska z potrzaskiem,
c) magazynu paszami.
Ferma wymaga bieżącej wody i powinna być usytuowana nad rzeką lub strumieniem. Domki, w których znajdują się gniazda wykotowe, zbudowane są z betonu wraz z wybiegiem i basenem z bieżącą wodą. Baza jest to pomieszczenie z betonu w postaci niskiego kręgu nakrytego daszkiem z siatki drucianej (program egzamin ustny).

Całość jest ogrodzona siatką. W urządzeniu tym stosuje się potrzaski dla chwytania poszczególnych sztuk dla dokonania selekcji stada, przeprowadzenia zabiegów weterynaryjnych itd. Inne urządzenia stosowane są znów w hodowli bobrów rzecznych. Ferma może być usytuowana nad sztucznymi zbiornikami wodnymi lub rzekami. Poszczególne zagrody mogą być ustawione w jednym lub dwóch rzędach, zależnie od przepływu wody. Zagroda bobra składa się z domku, wybiegu i kąpieliska. Każdy domek składa się z dwóch pomieszczeń - przedsionka i gniazda. Kąpielisko powinno być wykonane z betonu i wraz z wybiegiem ogrodzone siatką ocynkowaną.

Urządzenia dla plantacji chmielu

Urządzenie na plantacjach chmielu nie mają charakteru obiektów budowlanych, lecz ściśle konstrukcyjnych. Uprawa chmielu wymaga rozpinania przewodów pnących z drutu, po których roślina chmielu pnie się ku górze. Wysokość roślin sięga 8-9 metrów (opinie o programie). Rozpinanie odpowiedniej liczby drutów przewodnikowych wymaga specjalnej konstrukcji wsporczej w postaci słupów żelbetowych albo strunobetonowych, a nawet drewnianych, rozstawionych na siatce 15,0 X 15,0 m. Konstrukcje drewniane są mało praktyczne ze względu na szybkie gnicie i częstą wymianę. Najbardziej praktyczne w użyciu są konstrukcje wsporcze ze słupów strunobetonowych, umożliwiające uzyskanie małego przekroju, co jest ważne ze względu na konieczność nasłonecznienia roślin.
Zasadniczo obiekty wiejskiej służby zdrowia dzielą się na dwie grupy:
a) poradnie zdrowia wraz z izbami porodowymi, występujące prawie w każdej wsi,
b) ośrodki zdrowia o zasięgu działania międzygromadzkiego (segregator aktów prawnych).

Poradnie zdrowia są to placówki małe, najczęściej mieszczące się w 3 lub 4 pomieszczeniach wydzielonych, znajdujących się w budynkach szkolnych, gminnych itp. Mają one zapewniony dozór administracyjno-gospodarczy i porządkowy oraz opiekę sanitarno-lekarską.
Ośrodki zdrowia są już pod względem programowym budynkami o usługach połączonych. Obejmują one:
a) poradnię ogólną dla osób dorosłych,
b) poradnię dla dzieci zdrowych i chorych oraz kobiet,
c) punkt apteczny,
d) sanitariaty wraz natryskami i kąpieliskami,
e) mieszkania dla personelu ośrodka (promocja 3 w 1).

Tego typu ośrodki obsługiwać mogą rejon zamieszkały przez 6-8 tys. mieszkańców, to jest jednej gromady. Liczba przyjęć dziennych może wynosić od 80 do 100.

Najnowsze wpisy

30.06.2025
Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…

23.06.2025
Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 5
Sylikat czyli materiał na dom

Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…

Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 8 Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 9 Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 10
Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 11
Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 12 Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 13 Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 14
Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przekształcanie zabudowy wiejskiej zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami