Blog

28.08.2019

Nowoczesne budownictwo

W artykule znajdziesz:

Ważna kwestia bezpieczeństwa osób przebywających na terenie budowy


Nie ma co ukrywać, że place budowy bywają miejscami niebezpiecznymi. Zagrożenia dla zdrowia, lub nawet życia, czają się tuż za przysłowiowym rogiem. Można to wyraźnie zobaczyć po wysokim wskaźniku wypadków śmiertelnych i obrażeń, które co roku spotykają wielu pracowników budowlanych (program na komputer).

Przepisy bezpieczeństwa pracy ustanowiono w celu ochrony zdrowia

Nowoczesne budownictwo

Nowoczesne technologie obecnie stosowane w budownictwie nie są gwarantem bezpieczeństwa. Upadki z wysokości, porażenia prądem, źle zorganizowany ruch drogowy czy zawalenie się rusztowań to tylko kilka przykładów na to, jak można nabawić się poważnych obrażeń na placu budowy (program na telefon). Nie ma co jednak demonizować, ponieważ firmy budowlane starają się nieustannie o podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na budowach. Uczynienie z niego kluczowej kwestii i wprowadzenie sprawdzonych programów i systemów bezpieczeństwa pomaga osiągnąć im cel, jakim jest stworzenie środowiska pracy bez wypadków, nawet w tak trudnych warunkach, jak na placach budowy (program egzamin ustny).

Zwiększanie świadomości o zagrożeniach


Każdy projekt budowlany jest inny i stoi przed nim unikalny zestaw wyzwań oraz przeszkód do pokonania (opinie o programie). Grunt, to zaplanowanie, jakie konkretnie środki bezpieczeństwa należy wdrożyć, aby zagrożeń było jak najmniej i aby można było zapobiec wypadkom. Wszyscy pracownicy powinni być przeszkoleni, znać znakomicie procedury ewakuacyjne (podstawą jest wiedza gdzie znajduje się sprzęt gaśniczy, nie pozwalać, by zastawiana była droga manewrowa, itd.) oraz wiedzieć, jak udzielić ewentualnym poszkodowanym pierwszej pomocy (segregator aktów prawnych). Pracownicy powinni być także przeszkoleni nie tylko w kwestii prawidłowego, ale także bezpiecznego wykonywania przydzielonego im zadania. Dzięki temu będą w stanie chronić nie tylko siebie, ale też pozostałe osoby znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie budowy. W miarę postępu prac, na placu budowy mogą pojawić się nowe zagrożenia, dlatego tak ważne jest, aby do zmieniających się warunków pracy dostosowywać plany bezpieczeństwa (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami