Blog

Rozstaw kabli zdjęcie nr 10
30.05.2018

Od czego zacząć budowę?

W artykule znajdziesz:

Od czego zacząć budowę?


Od czego zacząć budowę?

 

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj budowę domu bez zastosowania nowoczesnego sprzętu budowlanego. Nawet gdy pod uwagę bierzemy budynki jednorodzinne. Maszyny budowlane przyspieszają proces budowy. Poniżej znajduje się lista tych maszyn i urządzeń, które sprawdzą się najlepiej na placu budowy.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Jakie maszyny budowlane powinny znaleźć się na budowie?
Budowa każdego domu, budynku rozpoczyna się od wykopu fundamentów. Jeszcze kilkanaście lat temu wykopy pod fundamenty dla domu jednorodzinnego wykonywało się siłą własnych rąk. Dzisiaj w tym celu stosuje się koparko-ładowarki. Dzisiaj gdy budowa domu odbywa się przy pomocy kredytu jest to bezzasadne- pochłania zbyt wiele czasu i energii. Za pomocą koparki-ładowarki wykopy pod fundamenty można wykonać w zaledwie kilka godzin. W przypadku większych inwestycji sprawdzą się również wózki widłowe, przy pomocy, których można szybko przetransportować towar z jednego miejsca na drugie. Sprawdzą się również podnośniki hydrauliczne bądź żurawie. Bezwzględnie powinny się pojawić przy realizacji wielokondygnacyjnych inwestycji.

 

Oczywiście koszt zakupu takiego sprzętu jest olbrzymi. Tylko największe firmy budowlane mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Istnieje jednak opcja ich wypożyczenia. Warto zwrócić jednak uwagę na parametry techniczne oraz rodzaj wypożyczanego sprzętu. Na budowie sprawdzą się na przykład żurawie na gąsienicach, które mogą szybko zmienić miejsce swojego położenia.

 

Jakie materiały budowlane?
Na każdej budowie nie może rzecz jasna zabraknąć również materiałów budowlanych. Na ich jakości nie można oszczędzać. Tanie materiały budowlane przełożą się na konstrukcję i jakość całego budynku. Materiał budowlany musi być rzecz jasna dopasowany do rodzaju wznoszonego budynku. Przed ich zakupem należy wiec zapoznać się ze specyfiką budynku. Dokumentacja budowlana dość dokładnie powinna precyzować to jaki rodzaj danego materiału można zastosować. Budowa nie rozpoczyna się więc od wykonania pierwszych wykopów. Budowa rozpoczyna się od zgromadzenia całego niezbędnego zaplecza technologicznego.

Najnowsze wpisy

19.06.2024
Rozstaw kabli zdjęcie nr 11
Uprawnienia wodno-melioracyjne

Prawa do nabywania wody i gruntów oznaczają prawa i obowiązki związane z inicjatywami w zakresie zaopatrzenia w wodę i nabywania…

18.06.2024
Rozstaw kabli zdjęcie nr 12
Uprawnienia majstra budowlanego

Kwalifikacje kierownika budowy różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują zestaw kwalifikacji i umiejętności, które umożliwiają nadzorowanie prac…

Rozstaw kabli zdjęcie nr 15 Rozstaw kabli zdjęcie nr 16 Rozstaw kabli zdjęcie nr 17
Rozstaw kabli zdjęcie nr 18
Rozstaw kabli zdjęcie nr 19 Rozstaw kabli zdjęcie nr 20 Rozstaw kabli zdjęcie nr 21
Rozstaw kabli zdjęcie nr 22

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rozstaw kabli zdjęcie nr 23

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rozstaw kabli zdjęcie nr 24

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Rozstaw kabli zdjęcie nr 31 Rozstaw kabli zdjęcie nr 32 Rozstaw kabli zdjęcie nr 33
Rozstaw kabli zdjęcie nr 34
Rozstaw kabli zdjęcie nr 35 Rozstaw kabli zdjęcie nr 36 Rozstaw kabli zdjęcie nr 37
Rozstaw kabli zdjęcie nr 38

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rozstaw kabli zdjęcie nr 39

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rozstaw kabli zdjęcie nr 40

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami