Blog
Odcięte półfabrykaty
W artykule znajdziesz:
Próby jakości odciętego plastra są konieczne ze względu na możliwość wystąpienia usterek w pracy pompy próżniowej. Szybką kontrolę konsystencji wilgotnej masy zaleca się przeprowadzać na miejscu za pomocą plastometru (twardościoinierza) Shore’a, który stosuje się do kontroli gumy i kauczuku; penetrator ma postać cylinderka o średnicy 6 mm (program uprawnienia budowlane na komputer).
W fabryce „Hermsdorf” za kryterium podziału półfabrykatów przyjęto konsystencję wilgotnej masy, która dla izolatorów drążonych wynosi 21-p22%, dla pełnych półfabrykatów 22-23%, dla półfabrykatów do obróbki skrawaniem 23-24%. Wytwarzanie elementów typu PF i ONSz. Dla izolatorów wiszących typu PF i wsporczo-sworzniowych typu ONS z średnica wylotnika na wyjściu prasy wynosi 220 mm, długość półfabrykatów od 175 do 220 mm, masa półfabrykatu od 13,5 do 10,4 kg w zależności od wymiarów izolatorów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Odcięte półfabrykaty układa się na stole w ilości stanowiącej ogólną masę 800 kg, po czym stół odwozi się na miejsce ubijania i wstępnej obróbki półfabrykatów. Przed ubijaniem ścina się drutem odcinki z fałdami. Ubijanie polega na tym, że półfabrykatom, które mają kształt bryły, ręcznie uderzając i wałkując nadaje się kształt stożkowaty. Środkowa, bardziej pulchna część półfabrykatu nie powinna przypaść na główkę izolatora (uprawnienia budowlane).
W czasie wstępnej obróbki wykonuje się następujące kolejne czynności osadzenia i toczenia półfabrykatu ustawionego pośrodku na obracającej się tokarce. Po przetoczeniu zdejmuje się nożem warstwę płynnej masy i wygładza czystą ręką. Półfabrykat oddziela się od tarczy nożem, przewraca i umieszcza w czystej formie gipsowej (program egzamin ustny).
Grubość wióra
Następnie półfabrykaty wciskane są do formy prasy pneumatycznej. Półfabrykaty formuje się za pomocą metalowego wzornika, obracając wrzeciono z ustawioną formą zawierającą wciśnięty półfabrykat. Wyroby podsusza się w formach, a kiedy zaczynają odstawać od ścianek formy wydobywa się je i suszy do wilgotności 17-19%. Wyroby o tej wilgotności poddaje się końcowej obróbce za pomocą noży pętlowych na obrabiarkach zaopatrzonych w przyssawkę próżniową do właściwego ustawienia elementów (opinie o programie).
Element ustawia się ostrożnie na tarczy obrabiarki, włącza przyssawkę i ścina za pomocą ruchomego noża-imadła nadmiar masy z korpusu elementu. Grubość wióra nic może być większa niż 3 mm. Obrzeża elementu wyrównuje się innym nożem i wygładza powierzchnię elementu płytką gumową. Ścinki masy zbiera się, upłynnia w mieszarce i przepompowuje do zbiornika. Następnie wyroby podsusza się i przesyła do suszenia w suszarce tunelowej do wilgotności nie większej niż 1 %.
Po wysuszeniu izolatorów sprawdza się fuksyną występowanie pęknięć (zwykle w „główce” izolatora) i następnie szkliwi się na obrabiarce wielo wrzecionowej. W fabrykach japońskich półfabrykaty ugniata się z masy o wilgotności 25% w prasie próżniowej pod ciśnieniem 0,27-6,65 kPa (2-y5 mm Hg). W czasie ubijania nadaje się bryle kształt owalny. Półfabrykat obrabia się rękoma przez osadzanie i wyciąganie korpusu na kształt kręgla (segregator aktów prawnych).
Formuje się go w gipsowej formie czterowrzecionowego półautomatu z mosiężnymi obracającymi się stemplami, które są automatycznie smarowane olejem wrzecionowym. Po pierwszym stemplu rozprowadzającym masę w formie, drugi stempel, podgrzewany prądem elektrycznym do temperatury 50°C, ciśnie na masę i formuje żebrową (dolną) część izolatora. Nadwyżki (nie więcej niż 100 g na jeden izolator) masy wychodzą przez otwory w stemplu. Czas działania stempla wynosi 18 s. Półautomat obsługuje 6 ludzi. W fabrykach stosuje się powszechnie oklejanie obrzeży żeber izolatorów taśmą polichlorowinylową, zapobiegającą przesychaniu (promocja 3 w 1).
Produkcja półfabrykatów i prace wykończeniowe izolatorów długopniowych SP-110. Aby uzyskać stałą skurczliwość masy w półfabrykacie o długości 1530 mm i grubości 193 mm, należy zachować stałą szybkość zasilania prasy w masę i stałą szybkość wytłaczania pasma z prasy. Przy prędkości 0,2 m/s skurcz wskutek wysychania wynosi 4%, przy prędkości 0,6 m/s zmniejsza się do 2%. Powolne tłoczenie pasma nie przyczynia się do dobrego zagęszczania masy.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32