Blog

Naprawa stolarki zdjęcie nr 2
23.12.2022

Odpady głuchowieckie

W artykule znajdziesz:

Naprawa stolarki zdjęcie nr 3
Odpady głuchowieckie

Duże znaczenie praktyczne dla produkcji porcelany mają odpady kwarcowe po wzbogacaniu kaolinów. Mogą one całkowicie zaspokoić potrzeby fabryk radzieckich produkujących ceramikę szlachetną. Ale odpady te zawierają po przemyciu pewną ilość kaolinitu i hydrołyszczyku, a zatem zwiększoną ilość tlenku glinowego, tlenku wapniowego i tlenku potasowego. Istotnie, przemyte odpady kaolinu prosianowskiego zawierają 5-6% A1203, 0,6% CaO i ok. 2% K20. Odpady te są dość jednolite pod względem składu granulometrycznego (ziarna o (f) 8-10 mm), zawierają ziarna skalenia w ilości do 12%, a po wypaleniu mają kolor biały (program uprawnienia budowlane na komputer).

Odpady głuchowieckie zawierają ziarna rutylu, granatu, wapienia. Wymiary ziaren są bardzo różne, osiągają 40 mm. Po wypaleniu uzyskują zabarwienie w odcieniach żółtawych. Przy stosowaniu odpadów kwarcowych zaleca się przepuścić je przez sito (o 4 otworach na 1 cm2) w celu usunięcia dużych ziaren, które przy rozdrabnianiu w młynach kulowych pozostają niedomielone (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Krzemionka odpadowa jest to odpad przemysłowy uzyskiwany przy produkcji tlenku glinowego z kaolinów i niektórych glin; może ona być wykorzystana do mas ceramicznych w ilości nie większej niż 24% dla uniknięcia nalotów na wyrobach. W kraju w Instytucie Chemii Przemysłowej były prowadzono prace badawcze nad wykorzystaniom w przemyśle ceramicznym i coramiki budowlanej krzomionki odpadowej, powstającej przy produkcji tlenku glinu metodą prof. Bretschneidera (uprawnienia budowlane).

Diatomity (ziemia okrzemkowa) - wielkie skupienia resztek mikroskopijnych glonów i szkieletów radiolarii, utworzonych w morskich i słodkowodnych osadach okresu trzeciorzędowego (40 min lat wstecz) zawierają 75-90% dwutlenku krzemu, do 5% tlenku glinowego, do 7% tlenku żelazowego i do 7% alkaliów. Diatomity są łatwo topliwe i drobnoporow’ate. Wykorzystuje się je do produkcji cegły termoizolacyjnej z zastosowaniem zwykłej technologii produkcji cegły, do wytwarzania filtrów’ technicznych i bakteriologicznych, do polerowania, jako adsorbery i katalizatory. Znane jest np. duże złoże diatomitów w Kisatibi (achałcychski rejon Gruzińskiej SRR) (program egzamin ustny).

Skały diatomitowe

Skały diatomitowe występują w Polsce na wschodnim Podkarpaciu. Złoża Loszczawka i Kiczera są przydatno w przemyśle. Wyróżnia się w nich pokłady diatomitów ilastych białych, żółtawych i popielatych. Towarzyszą im również wkładki trypli. Odmiany te są zróżnicowano pod względom składu chemicznego i właściwości fizycznych (gęstości pozornej, porowatości, nasiąkliwości itd.) (opinie o programie).

Ponadto występują w Polsce złoża ziemi okrzemkowej (m.in. okolice Zawichostu i Małogoszczy), wykorzystywanej jako materiał izolacyjny do produkcji wyrobów termalitowych i innych (segregator aktów prawnych).

Tryple składają się z najdrobniejszych ziaren (0,005-^0,02 mm) krzemionki bezpostaciowej pochodzenia nieorganicznego, związanej z działalnością wulkaniczną. Zawierają także domieszki gliny i tlenki żelaza. Są delikatne w dotyku i łatwo rozcierają się między palcami, a zabarwienie ich jest bardzo różnorodne, w odcieniach jasnobrunatnych i czerwonych. W przemyśle mają takie samo zastosowanio jak diatomity. Spotyka się również odmiany podobne do łupku. Złoża trypli w Związku Radzieckim są dość liczne.

Zarówno diatomity, jak i tryple mają małą gęstość pozorną - 0,22-0,87 t/m3, wymagają dużej ilości wody zarobowej - ok. 70-75%; w wyrobach wykazują małą gęstość pozorną - 0,6-1,2 t/m3, dużą porowatość sorpcyjną - 50-80%, dzięki czemu odznaczają się małą przewodnością cieplną - 0,12-0,21 W/m- °C (0,10-0,18 kcal/m-h-°C) (promocja 3 w 1).

Badania porowatych materiałów warstwowych do celów filtracji i aeracji, sposobów ich otrzymywania i dziedzin stosowania zostały wykonane przez Smirnową i opisane w monografii. Do wytwarzania materiałów filtrujących mogą być użyte pumeksy, tufy, bazalty, np. andezytobazalty ze złoża arzninskiego i kamienio- podobna skała ze złoża tumaniańskiego Ormiańskiej SRR, które po rozdrobnieniu i spieczeniu mogą dać określony czerep filtrujący.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Naprawa stolarki zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Naprawa stolarki zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Naprawa stolarki zdjęcie nr 8 Naprawa stolarki zdjęcie nr 9 Naprawa stolarki zdjęcie nr 10
Naprawa stolarki zdjęcie nr 11
Naprawa stolarki zdjęcie nr 12 Naprawa stolarki zdjęcie nr 13 Naprawa stolarki zdjęcie nr 14
Naprawa stolarki zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Naprawa stolarki zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Naprawa stolarki zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami