Blog

Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 2
20.04.2019

Odprowadzanie wody

W artykule znajdziesz:

Odprowadzanie wody

Na zjawisko padającego deszczu nikt nie ma wpływu. Opady są potrzebne, by roślinność mogła się rozwijać, a wody gruntowne nie wysychały (program egzamin ustny). Jednak mieszkańcy domów jednorodzinnych doskonale wiedzą, że deszcz to nie tylko dobrodziejstwo natury, ale także źródło kłopotów, z którymi należy walczyć (https://uprawnienia-budowlane.pl). Odprowadzenie wód powierzchniowych to podstawowe zadanie każdego właściciela domu jednorodzinnego. Bez tego procesu, ulegną zniszczeniu fundamenty, co może prowadzić do zawalanie budynku. Jak odprowadzać wody powierzchniowe (program na komputer)?

Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 3
Odprowadzanie wody

Obowiązek prawny. Odprowadzenie wód powierzchniowych to obowiązek prawny, który ciąży nad każdym właścicielem posesji. Konieczność przeprowadzania tego procesu wynika z zapisów ustawy. Chodzi tu o to, by przez zaniedbanie nie doprowadzić do stania wody w bezpośrednim styku z budynkiem, co może prowadzić do niszczenia fundamentów, a tym samym generować zagrożenie wynikające z użytkowania domu (program na telefon).

Według przepisów prawa, system odprowadzania wody powinien być skorelowany z podłączeniem do sieci kanalizacyjnej. Jeżeli nie istnieje taka możliwość, np. w wyniku braku sieci w pobliżu działki, dopuszcza się samodzielne odprowadzanie wody na grunty znajdujące się w pobliżu, np. do rowów, zbiorników retencyjnych, dołów chłonnych itp. Odprowadzanie wód powierzchniowych w głąb posesji musi uwzględniać jednak tereny przyległe (promocja 3 w 1).

Problem sąsiedztwa

Prawo dopuszcza samodzielne odprowadzanie wody deszczowej w głąb posesji, np. na trawnik czy do rowów lub dołów chłonnych (segregator aktów prawnych). Problem mogą stanowić jednak niektóre tereny przyległe. Chodzi tu przede wszystkim o sąsiednie zabudowy i posesje. Odprowadzanie wody na tereny sąsiednich działek jest całkowicie niezgodne z prawem. Zatem w przypadku, kiedy w pobliżu znajdują się grunty sąsiednie, właściciel posesji zobowiązany jest do stworzenia własnej infrastruktury przechowywania wody, która umożliwi jej odprowadzanie z pobliżu domu, a jednocześnie uniemożliwi jej przepływanie do sąsiednich działek (opinie o programie).

Najnowsze wpisy

11.10.2024
Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 4
Kierownik praktyk a patron praktyki zawodowej

W odniesieniu do uprawnień budowlanych, kluczowy wpływ na działanie kontrolera oraz praktyki patronackie pełnią różne funkcje. Kierownik praktyk to osoba,…

10.10.2024
Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 5
Praktyka zawodowa w spółdzielni mieszkaniowej

Praktyka zawodowa w spółdzielni mieszkaniowej może być przydatna dla osób uzyskujących uprawnienia budowlane, w tym elektryczne, ale ważne jest, aby…

Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 8 Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 9 Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 10
Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 11
Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 12 Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 13 Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 14
Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kontynuacja koncepcji zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami