Blog

Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 2
22.03.2022

Okładzina cierna

W artykule znajdziesz:

Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 3
Okładzina cierna

Okładzina cierna - element urządzenia ciernego (np. sprzęgła, hamulca), wykonany z materiału o dużym współczynniku tarcia oraz odpornego na ścieranie i wysoką temperaturę, zastosowany w celu zwiększenia współczynnika tarcia między współpracującymi częściami okładzina kanału - obudowa skarp i w razie potrzeby dna kanału w postaci bruku, narzutu kamiennego, płyt betonowych itp. w celu umocnienia i uszczelnienia kanału oraz w niektórych przypadkach powiększenia jego zdolności przepustowej okładzina odwiertu - rury okładzinowe wraz z płaszczem cementu między nimi a ścianą odwiertu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Okładzina tynkowa - tynk suchy okno - otwór okienny ze stałą lub ruchomą, zazwyczaj pionową, przezroczystą przegrodą oraz z konstrukcją niezbędną do umocowania tej przegrody, która izoluje wnętrze od czynników zewnętrznych lub od sąsiedniego pomieszczenia; o. o elementach ruchomych zazwyczaj dodatkowo służy do naturalnej wymiany powietrza okno - arkusz przezroczystego tworzywa sztucznego wszyty w dolną część grota, zapewniający możliwość obserwacji okno - szczelina okno dwudzielne - okno, którego pole jest podzielone na dwie równe lub nierówne części za pomocą słupków okiennych, ramiaków lub szczeblin (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Okno dwupoziomowe - okno mające podział poziomy przebiegający w połowie jego wysokości okno falowodowe* - próżnioszczelna przesłona umieszczona w falowodzie i przenosząca z małymi stratami falę elektromagnetyczną o częstotliwości leżącej w określonym zakresie częstotliwości okno francuskie - okno skrzynkowe okno hydrogeologiczne - przerwa w warstwie nieprzepuszczalnej pokrywającej określoną warstwę wodonośną, która umożliwia przenikanie do niej wód opadowych lub wód zawartych w utworach wodonośnych leżących wyżej okno jednodzielne, okno jednopoziomowe - okno bez żadnych podziałów pionowych lub poziomych słupkami okiennymi, ramiakami lub szczebli nami (uprawnienia budowlane).

Okno kontrolne

Okno kontrolne - okno dźwiękoszczelne między dwoma pomieszczeniami izolowanymi od siebie dźwiękowo, a przeznaczonymi do wzajemnej obserwacji wizualnej okno krosnowe - okno pojedyncze o jednym lub o dwu skrzydłach okiennych zawieszonych na drewnianym krośnie, otwieranych do wewnątrz pomieszczenia lub (rzadziej) na zewnątrz; w o. k. krosno spełnia funkcję ościeżnicy (program egzamin ustny).

Okno magnetowodu - powierzchnia w przekroju magnetowodu, przez którą przechodzą prostopadle zwoje cewki obejmującej rdzeń okno nieotwierane - okno stałe okno obrotowe - bud. okno o skrzydłach obracanych dookoła osi pionowej okno opuszczane - okno (w samochodach, wagonach kolejowych) mające szybę opuszczaną i podnoszoną ręcznie (najczęściej za pomocą korby) okno odchylne - okno o skrzydłach obracanych dookoła osi poziomej przechodzącej przez ich górną krawędź.

Okno ościeżnicowe, okno polskie - okno podwójne o skrzydłach rozwieranych, zawieszonych na ościeżnicy drewnianej osadzonej w otworze okiennym bez węgarka, przy czym skrzydła wewnętrzne mogą otwierać się tylko do wnętrza pomieszczenia, a skrzydła zewnętrzne na zewnątrz (opinie o programie).

Okno otwierane, okno ruchome - okno mające przynajmniej jedno ruchome skrzydło okienne, które przy otwieraniu lub zamykaniu okna zmienia swe położenie przez obrót dookoła osi pionowej lub poziomej albo przez przesunięcie, bądź też przez obrót i przesunięcie okno podsadzkowe - otwór w taśmie podsadzkowej na całą jej wysokość, umożliwiający odpływ wody podsadzkowej; o.p. zostaje zabijane deskami od dołu ku górze w miarę postępów podsadzania (segregator aktów prawnych).

Okno podwójne - okno, w którym otwór okienny jest zamknięty dwiema, stałymi lub ruchomymi, równoległymi do siebie przezroczystymi przegrodami, osadzonymi w jednym obokniu okno podwójne szklone - okno, w którym w każdej ramie skrzydła okiennego lub w obokniu są osadzone dwie warstwy szyb okno pojedyncze - okno, w którym otwór okienny jest zamknięty jedną, stałą lub ruchomą, przezroczystą przegrodą okno (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 8 Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 9 Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 10
Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 11
Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 12 Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 13 Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 14
Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Sposób mieszania betonu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami