Blog

22.03.2022

Opis kosztorysowy

W artykule znajdziesz:

Opis kosztorysowy

Opis kosztorysowy - jednoznaczne określenie cech poszczególnych robót ujętych w oddzielnych pozycjach kosztorysu, umożliwiające prawidłowe jego sporządzenie opis patentowy - opis i rysunki opatentowanego wynalazku wydane drukiem, stanowiące część dokumentu patentowego i świadectwa autorskiego. Opis rysunku (technicznego) - linie wymiarowe i pomocnicze wskazujące długość poszczególnych fragmentów przedmiotu lub odległość między różnymi jego punktami (program uprawnienia budowlane na komputer).

Opis techniczny projektu - bud. składnik projektu objaśniający w formie tekstowej (opisowej i tabelarycznej) rozwiązania przyjęte w projekcie opis topograficzny punktu geodezyjnego - dokument zawierający niezbędne dane dla odnalezienia w terenie znaku geodezyjnego lub odtworzenia w terenie miejsca jego osadzenia opis wzoru użytkowego - opis przedmiotu wzoru zarejestrowanego w Urzędzie Patentowym, stanowiący część świadectwa ochronnego na wzór użytkowy i świadectwa autorskiego opisywacz (w maszynie licząco-analitycznej) - urządzenie odczytujące z karty dziurkowanej symbole cyfrowe i literowe i przetwarzające je na pismo drukowane; głównymi elementami opisywacza są: magazyn podawczy, aparat piszący, komplet szczotek odczytujących, tablice połączeń i magazyn odbiorczy oplatarka - przy produkcji kabli maszyna wykonująca na przewodzie siatkowy oplot z pasemek przędzy, nici lub drutów; oplatarki dzielą się na o. szybkobieżne i o. wolnobieżne, tzw. lalkowe (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Opląt - zewnętrzna luźna warstwa włókien jedwabnych na powierzchni oprzędu, używana jako surowiec przędzalniczy oplot (przewodu elektrycznego) - warstwa ochronna izolacyjna lub ekranująca wykonana w postaci siatki z przędzy, nici lub drutu oplot opony - warstwa tkaniny kordowej połączona z powłoką gumową opony opłomka - rura w kotle parowym, przez którą woda przepływa wewnątrz, a która z zewnątrz jest opływana spalinami (uprawnienia budowlane).

Opływ

Opływ (ciała) - przepływ płynu wokół ciała całkowicie w nim zanurzonego opływ (w telegrafii kopiowej) - przesuwanie plamki rozwinięcia względem obrazu; w przypadku zapisów: elektromechanicznego, elektrotermicznego i bezpośredniego rolę plamki w opływie spełnia element zapisujący opływ burzliwy, opływ turbulentny - opływ ciała płynem rzeczywistym, odbywający się z prędkością większą od prędkości odpowiadającej krytycznej wartości liczby Reynoldsa opływ laminarny - opływ uwarstwiony opływ turbulentny - opływ burzliwy opływ uwarstwiony, opływ laminarny - opływ ciała płynem rzeczywistym odbywający się z prędkością mniejszą od prędkości odpowiadającej krytycznej wartości liczby Reynoldsa (program egzamin ustny).

Opływka wirnika (turbiny wodnej) - element przymocowany do piasty wirnika turbiny wodnej po stronie wypływu, wypełniający przestrzeń, w której mógłby się utworzyć lej powietrzny, dzięki czemu unika się kawitacji opływowy - (kształt) odznaczający się stosunkowo małą wartością współczynnika oporu (promocja 3 w 1). Opoka - skała osadowa składająca się głównie z węglanu wapnia i krzemionki (w postaci opalu i chalcedonu), biała lub kremowa, twarda, używana jako materiał budowlany opona - zewnętrzna część ogumienia pneumatycznego stanowiąca mocną, a zarazem podatną powłokę z pokrytych gumą i złączonych ze sobą warstw tkaniny, przenosząca wszystkie siły obciążające koło; o. składa się z bieżnika opony, osnowy, podkładu, obrzeża opony i wczepów opona (kabla) - giętka powłoka z gumy wulkanizowanej lub z tworzywa termoplastycznego, zabezpieczająca żyły lub ośrodek przed czynnikami chemicznymi i uszkodzeniami mechanicznymi (opinie o programie).

Opona balonowa - opona, w której stosunek wysokości jej przekroju do szerokości wynosi 1,05 opona bezdętkowa - opona szczelnie osadzona na obręczy koła i pokryta na wewnętrznej powierzchni warstwą elastycznej gumy, uszczelniającej drobne uszkodzenia i przebicia, dzięki czemu nie wymaga stosowania dętki opona diagonalna - opona, której szkielet zbudowany jest z parzystej liczby warstw kordowych, których nitki są ułożone pod kątem 30-40” w stosunku do płaszczyzny symetrii opony opona klinczerowa - opona z występem (mankietem) wchodzącym w specjalnie ukształtowane obrzeże obręczy (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami