Blog
Opis kosztorysowy
W artykule znajdziesz:
Opis kosztorysowy - jednoznaczne określenie cech poszczególnych robót ujętych w oddzielnych pozycjach kosztorysu, umożliwiające prawidłowe jego sporządzenie opis patentowy - opis i rysunki opatentowanego wynalazku wydane drukiem, stanowiące część dokumentu patentowego i świadectwa autorskiego. Opis rysunku (technicznego) - linie wymiarowe i pomocnicze wskazujące długość poszczególnych fragmentów przedmiotu lub odległość między różnymi jego punktami (program uprawnienia budowlane na komputer).
Opis techniczny projektu - bud. składnik projektu objaśniający w formie tekstowej (opisowej i tabelarycznej) rozwiązania przyjęte w projekcie opis topograficzny punktu geodezyjnego - dokument zawierający niezbędne dane dla odnalezienia w terenie znaku geodezyjnego lub odtworzenia w terenie miejsca jego osadzenia opis wzoru użytkowego - opis przedmiotu wzoru zarejestrowanego w Urzędzie Patentowym, stanowiący część świadectwa ochronnego na wzór użytkowy i świadectwa autorskiego opisywacz (w maszynie licząco-analitycznej) - urządzenie odczytujące z karty dziurkowanej symbole cyfrowe i literowe i przetwarzające je na pismo drukowane; głównymi elementami opisywacza są: magazyn podawczy, aparat piszący, komplet szczotek odczytujących, tablice połączeń i magazyn odbiorczy oplatarka - przy produkcji kabli maszyna wykonująca na przewodzie siatkowy oplot z pasemek przędzy, nici lub drutów; oplatarki dzielą się na o. szybkobieżne i o. wolnobieżne, tzw. lalkowe (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Opląt - zewnętrzna luźna warstwa włókien jedwabnych na powierzchni oprzędu, używana jako surowiec przędzalniczy oplot (przewodu elektrycznego) - warstwa ochronna izolacyjna lub ekranująca wykonana w postaci siatki z przędzy, nici lub drutu oplot opony - warstwa tkaniny kordowej połączona z powłoką gumową opony opłomka - rura w kotle parowym, przez którą woda przepływa wewnątrz, a która z zewnątrz jest opływana spalinami (uprawnienia budowlane).
Opływ
Opływ (ciała) - przepływ płynu wokół ciała całkowicie w nim zanurzonego opływ (w telegrafii kopiowej) - przesuwanie plamki rozwinięcia względem obrazu; w przypadku zapisów: elektromechanicznego, elektrotermicznego i bezpośredniego rolę plamki w opływie spełnia element zapisujący opływ burzliwy, opływ turbulentny - opływ ciała płynem rzeczywistym, odbywający się z prędkością większą od prędkości odpowiadającej krytycznej wartości liczby Reynoldsa opływ laminarny - opływ uwarstwiony opływ turbulentny - opływ burzliwy opływ uwarstwiony, opływ laminarny - opływ ciała płynem rzeczywistym odbywający się z prędkością mniejszą od prędkości odpowiadającej krytycznej wartości liczby Reynoldsa (program egzamin ustny).
Opływka wirnika (turbiny wodnej) - element przymocowany do piasty wirnika turbiny wodnej po stronie wypływu, wypełniający przestrzeń, w której mógłby się utworzyć lej powietrzny, dzięki czemu unika się kawitacji opływowy - (kształt) odznaczający się stosunkowo małą wartością współczynnika oporu (promocja 3 w 1). Opoka - skała osadowa składająca się głównie z węglanu wapnia i krzemionki (w postaci opalu i chalcedonu), biała lub kremowa, twarda, używana jako materiał budowlany opona - zewnętrzna część ogumienia pneumatycznego stanowiąca mocną, a zarazem podatną powłokę z pokrytych gumą i złączonych ze sobą warstw tkaniny, przenosząca wszystkie siły obciążające koło; o. składa się z bieżnika opony, osnowy, podkładu, obrzeża opony i wczepów opona (kabla) - giętka powłoka z gumy wulkanizowanej lub z tworzywa termoplastycznego, zabezpieczająca żyły lub ośrodek przed czynnikami chemicznymi i uszkodzeniami mechanicznymi (opinie o programie).
Opona balonowa - opona, w której stosunek wysokości jej przekroju do szerokości wynosi 1,05 opona bezdętkowa - opona szczelnie osadzona na obręczy koła i pokryta na wewnętrznej powierzchni warstwą elastycznej gumy, uszczelniającej drobne uszkodzenia i przebicia, dzięki czemu nie wymaga stosowania dętki opona diagonalna - opona, której szkielet zbudowany jest z parzystej liczby warstw kordowych, których nitki są ułożone pod kątem 30-40” w stosunku do płaszczyzny symetrii opony opona klinczerowa - opona z występem (mankietem) wchodzącym w specjalnie ukształtowane obrzeże obręczy (segregator aktów prawnych).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32