Blog
Optymalne ustawienie
W artykule znajdziesz:
Sita należy okresowo czyścić przez wypalenie na otwartym ogniu bądź zamoczenie w oleju napędowym. Działanie agregatu natryskowego należy przed użyciem sprawdzić, najlepiej rozpylając wodę. Strumienie wody wychodzące z obu dysz powinny się schodzić (pokrywać) w odległości 60-90 cm od wylotu dysz. Zbieżność strumieni można w razie potrzeby ustawić odpowiednią poprzeczką łączącą obie dysze. Wytworzone podciśnienie i wydajność inżektorów zależy od położenia dysz w dyfuzorze wewnątrz jego komory (program uprawnienia budowlane na komputer).
Optymalne ustawienie ustala się doświadczalnie przez wkręcenie lub wykręcenie dysz powietrznych (środkowych) i pomiar wydajności. Po sprawdzeniu działania agregatu natryskowego należy wszelkie połączenia gwintowe mocno dokręcić. Sprawdzony i silnie skręcony agregat natryskowy, po założeniu przewodu sprężonego powietrza i węży ssących, nadaje się już do pracy. Pojemniki z emulsją asfaltową i lateksem należy (zwłaszcza podczas słonecznej pogody) szczelnie zamknąć wieczkami, co zapobiega tworzeniu się niepożądanyh „kożuchów" asfaltu i kauczuku. Pojemniki wymagają okresowe- go czyszczenia, najlepiej przez wypalenie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Powłok asfaltokauczukowych nie należy wykonywać w czasie opadów atmosferycznych oraz przy temperaturze otoczenia poniżej +5°C. Do natrysku na ściany pionowe można przystąpić natychmiast po deszczu, nawet gdy izolowane powierzchnie są mokre. Na powierzchniach poziomych mogą natomiast gromadzić się kałuże wody uniemożliwiające prace izolacyjne (uprawnienia budowlane). W wyjątkowych przypadkach można powłoki as- faltokauczukowe nanosić w temperaturze otoczenia bliskiej 0°C. Wymaga to jednak natryskiwania emulsji asfaltowych i lateksu ogrzanych do temperatury ok. 60°C.
Gruntowanie
Wykonanie powłok izolacyjnych wszystkich typów (izolacje lekkie, średnie i ciężkie) obejmuje w zasadzie trzy operacje:
- gruntowanie podłoża asfaltową emulsją kationową,
- natrysk warstwy asfaltokauczukowej przy użyciu emulsji asfaltowej i lateksu,
- naniesienie warstwy zamykającej z emulsji asfaltowej (program egzamin ustny).
Gruntowanie polega naspryskaniu podłoża równomierną, cienką warstwą asfaltowej emulsji kationowej w ilości ok. 0,5 kg/m2. Podłoże powinno być całkowicie pokryte warstwą emulsji, miejsca niedostatecznie pokryte (gdy prześwieca podkład) należy ponownie spryskać. Przy izolacjach typu lekkiego nanosi się jedną warstwę gruntującą, natomiast izolacje typu średniego i ciężkiego wymagają co najmniej dwukrotnego gruntowania. Ponowny natrysk emulsji należy wykonać nie wcześniej niż po upływie 15 minut od chwili naniesienia pierwszej warstwy emulsji (opinie o programie).
Zużycie emulsji przy drugim natrysku jest nieco mniejsze i wynosi średnio 0,3 kg/m2. Do nanoszenia warstwy asfaltokauczukowej można przystąpić najwcześniej po upływie 20 94 minut od chwili naniesienia warstwy gruntującej. Warstwę asfaltokauczukową nanosi się z równoczesnym natryskiem emulsji asfaltowej i lateksu. Prawidłowy stosunek emulsji do lateksu reguluje się zaworami regulującymi pistoletu natryskowego. Całkowite otwarcie obu zaworów daje automatycznie stosunek emulsji do lateksu jak 2 : 1 (uzyskuje się powłokę zawierającą ok. 33% kauczuku) (segregator aktów prawnych).
Dławiąc dopływ lateksu można uzyskać powłoki o mniejszej zawartości kauczuku. Wzajemny stosunek rozpylanych składników należy na bieżąco kontrolować, sprawdzając ubytki emulsji i lateksu w pojemnikach. Nanoszenie warstwy asfaltokauczukowej wymaga pewnej wprawy. Najpierw należy otworzyć zawór dyszy emulsji i przewidziany do zaizolowania odcinek spryskać cienką warstwą emulsji, następnie - nie przerywając natrysku emulsji - uruchomić dyszę lateksu. W czasie nanoszenia emulsji i lateksu, należy pistoletem natryskowym stale wykonywać wolne, koliste ruchy (promocja 3 w 1). Zatrzymanie pistoletu i skierowanie strumieni w jedno miejsce powierzchni grozi utworzeniem w ciągu kilkunastu sekund grubej kilkucentymetrowej warstwy powłoki, która pod własnym ciężarem może (w stanie świeżym) oderwać się od podłoża pionowego.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32