Blog

22.03.2022

Oświetlenie ogólne

W artykule znajdziesz:

Oświetlenie ogólne

Oświetlenie ogólne - oświetlenie przestrzeni bez uwzględnienia szczególnych wymagań co do oświetlenia niektórych jej części oświetlenie pośrednie - rodzaj oświetlenia za pomocą systemu oświetleniowego, którego 0-10% strumienia świetlnego skierowane jest bezpośrednio na oświetloną płaszczyznę (uważaną za nieskończoną) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Oświetlenie rozproszone - oświetlenie, przy którym światło padające na powierzchnię roboczą lub oświetlany przedmiot nie ma żadnego uprzywilejowanego kierunku (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Otaczarka - maszyna drogowa do produkcji masy bitumicznej przez zmieszanie składników mineralnych ze spoiwem bitumicznym otaklowańie olinowanie (statku) otamowanie chodnikowe - obudowa z obiciem przyszłego chodnika, zbudowana przed podsadzaniem zrobu otoczaki - obtoczone fragmenty skały lub minerału o niewielkich rozmiarach otoczenie (elektryczne) układu teleelektrycznego - układy elektryczne, z którymi dany układ teleelektryczny jest lub może być elektrycznie połączony otoczenie punktu - w przestrzeni topologicznej każdy zbiór otwarty zawierający dany punkt (uprawnienia budowlane).

Otoczenie układu termodynamicznego - część przestrzeni poza rozpatrywanym układem, która może wywierać wpływ na ten układ, przede wszystkim przez oddziaływanie energetyczne otoczka elektrody - warstwa papieru lub celulozy pokrywająca powierzchnię wewnętrzną elektrody ujemnej w ogniwie suchym, służąca do oddzielenia tej elektrody od mieszanki depolaryzacyjnej otocznik - wałkownik (strug) otok powielający - warstwa materiału paliworodnego otaczająca rdzeń reaktorów powielających, w której zachodzi powielanie paliwa, tj. przemiana materiału paliworodnego w materiał rozszczepialny (program egzamin ustny).

Otrawianie

Otrawianie - usuwanie przez trawienie punktów rastrowych z tła wokół obrazu kliszy rastrowej w celu uwypuklenia części obrazu będącej przedmiotem odwzorowania otręby - produkt uboczny otrzymywany przy przemiale zboża na jasną mąkę; zawierają łuskę, część warstwy glutenowej ziarna oraz części mączne; o. stanowią wartościową paszę treściwą (białko, skrobia, tłuszcze, sole mineralne) otulina -> izolacja ciepłochronna otulina elektrody spawalniczej - powłoka na rdzeniu metalowym elektrody ułatwiająca spawanie; o.e.s. cienka (grubość do 0,1 średnicy rdzenia) ma tylko za zadanie ułatwienie jonizacji przestrzeni łukowej przez wprowadzenie do niej związków zawierających pierwiastki o niskim potencjale jonizacyjnym, tj. wymagające do oderwania elektronu niskiego napięcia; o.e.s. gruba (p>owyżej 0,4 średnicy rdzenia) wytwarza ponadto osłonę gazową (przeważnie złożoną z CO2) oraz lekki łatwo palny żużel, który chroni metal od dostępu powietrza, opóźnia krzepnięcie, ułatwia wydzielanie się gazów oraz rozpuszcza w sobie tlenki (opinie o programie).

Otwornica - pila ręczna jednochwytowa do wyrzynania otworów i krzywizn w elementach drewnianych otworzyć obwód - usunąć połączenia przewodzące umożliwiające przepływ prądu otwór - w metrologii warsztatowej - ograniczenie bryły oznaczane wymiarami wewnętrznymi otwór - przerwa w murze (lub innej przegrodzie); zależnie od przeznaczenia rozróżnia się o. komunikacyjne (drzwi, bramy), oświetleniowe (okna, świetliki), wentylacyjne otwór akustyczny - układ akustyczny utworzony przez wypełnioną otaczającym środowiskiem, ograniczoną nieciągłość w przegrodzie, której grubość jest mała w stosunku do długości rozpatrywanej fali akustycznej (segregator aktów prawnych).

Otwór badawczy - otwór wiertniczy zaprojektowany i wykonany w celu zbadania warunków geologicznych, hydrogeologicznych lub geologiczno-inżynierskich otwór chłonny - otwór wiertniczy przeznaczony do wprowadzenia wody w określone środowisko skalne; o.ch. wykonywane są w celu określenia wodoprzepuszczalności lub wodo- chłonności skał szczelinowatych i skrasowiałych (promocja 3 w 1).

Otwór ciągadła - otwór w rdzeniu ciągadła umożliwiający przeciąganie przez ciągadło i nadający ciągnionemu materiałowi żądany wymiar i kształt przekroju otwór czynny obiektywu - otwór, przez który przechodzi światło po nastawieniu przysłony otwór mroźny - otwór wiertniczy, do którego wprowadza się ciecz oziębiającą w celu zamrożenia kurzawki.

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami