Blog

22.03.2022

Otwór normalny

W artykule znajdziesz:

Otwór normalny

Otwór normalny - otwór, którego odchyłki graniczne są objęte obowiązującym układem pasowań, przeznaczony do stosowania w ogólnej budowie maszyn otwór okienny - bud. otwór oświetleniowy umieszczony w ścianie budowli, a na poddaszu - w ściance wbudowanej w więźbę dachową otwór oświetleniowy - otwór w zewnętrznej lub wewnętrznej pełnej przegrodzie, który umożliwia przenikanie światła przez tę przegrodę i tym samym czyni ją przegrodą oświetleniową otwór podstawowy - którego dolny wymiar graniczny jest równy wymiarowi nominalnemu (a więc dolna odchyłka jest równa zeru) (program uprawnienia budowlane na komputer).

otwór przebitkowy - otwór strzałowy wiercony prostopadle do jednej powierzchni odsłonięcia w kierunku równolegle do niej położonej drugiej powierzchni odsłonięcia otwór przedmuchowy - otwór na poziomie spodka żeliwiaka, wykonany w jego płaszczu, umożliwiający przeprowadzenie przedmuchiwania otwór przepustowy (stołu wiertniczego), przelot stołu - otwór pionowy w stole wiertniczym, którego średnica jest wielkością charakterystyczną dla danego stołu, przeznaczony do umieszczania w nim wkładów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

otwór rdzeniowany - otwór wiertniczy wykonany za pomocą rdzeniówki zakończonej koronką; w wyniku wiercenia uzyskujemy rdzenie z przewierconych skał otwór rozpoznawczy - otwór badawczy wykonany w celu wstępnego określenia następstwa warstw skalnych, głębokości i miąższości warstw wodonośnych i niektórych ich własności hydrogeologicznych otwór smarowy - masz. otwór, przez który doprowadza się smar otwór spustowy - otwór do wypuszczania ciekłego metalu z pieca otwór strzałowy - otwór odwiercony w kruszonej skale na ładunek materiału wybuchowego (uprawnienia budowlane).

Otwór studzienny

Otwór studzienny - otwór wiertniczy przeznaczony do wydobywania wody podziemnej otwór swobodny - otwór w ścianie rozgraniczającej dwie fazy płynu, różniące się od siebie w sposób taki, iż faza znajdująca się w obszarze, do którego płyn wpływa, nie wywiera wyczuwalnego wpływu na przebieg zjawiska wypływu otwór wciosowy - otwór wiercony prostopadle do powierzchni czoła przodku otwór wejściowy - źrenica otwór wentylacyjny - otwór w przewodzie wentylacyjnym lub w przegrodzie budowlanej, służący do przepływu powietrza wentylacyjnego (program egzamin ustny).

otwór wiertniczy - otwór wykonany w skorupie ziemskiej metodami wiertniczymi otwór włomowy - otwór strzałowy przy wykonywaniu włomu robotami strzelniczymi otwór wrębowy’ - górn. wrąb wiercony otwór wrębowy - nie naładowany otwór strzałowy w obwiercie, ułatwiający kruszenie calizny po odpaleniu otworów naładowanych otwór wsadowy - okno wsadowe (żeliwiaka) otwór wyjściowy - źrenica otwór wyprzedzający - otwór wiertniczy wykonywany z przodka wyrobiska w celu zbadania warunków geologicznych, wodnych, gazowych itp., występujących w najbliższej odległości wyrobiska; otwory takie wykonuje się na odcinkach o bardzo skomplikowanej budowie geologicznej lub niebezpiecznych dla załogi otwór względny obiektywu - stosunek średnicy otworu czynnego obiektywu do jego ogniskowej (opinie o programie).

otwór zatopiony - otwór, którego wlot i wylot znajduje się pod dolną powierzchnią swobodną płynącej cieczy otwór żużlowy -otwór do wypuszczania żużla z pieca owal Cassiniego - krzywa płaska, miejsce geometryczne punktów, dla których iloczyn odległości od dwóch ustalonych punktów, zwanych ogniskami, jest wielkością stałą owal Kartezjusza - krzywa płaska, miejsce geometryczne punktów, dla których suma odległości r\ i r2 od ustalonych dwóch punktów F, i F2, zwanych ogniskami, pomnożonych odpowiednio przez ustalone liczby m, i m2 jest stała owalizacja - błąd kształtu zarysu początkowo kołowego, który stopniowo przybiera kształt zbliżony do elipsy (segregator aktów prawnych).

owalność - cecha charakteryzująca kształt, określana różnicą średnic (np. drutu, pręta, rury) mierzonych na tej samej długości w dwóch płaszczyznach do siebie prostopadłych owicydy - środki owadobójcze stosowane do niszczenia jajeczek złożonych przez owady-szkodniki owiewka, owiewek - osłona o kształtach opływowych, stosowana np. w konstrukcji statków powietrznych, samochodów wyścigowych, maszyn sprężających, zmniejszająca opór aerodynamiczny (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami