Blog

Palność materiałów
W artykule znajdziesz:
Palność materiałów

Terminem tym określa się podatność materiału na zapalanie się (uprawnienia budowlane). Zapalanie się następuje pod działaniem zewnętrznego ognia lub podwyższonej temperatury (program na telefon).
Temperatura zapalania jest wartością możliwą do ustalenia w określonych urządzeniach pomiarowych i w warnikach badania prób materiałów i porównywalną, co predystynuje ją do roli czynnika decydującego o zakwalifikowaniu materiałów do odpowiedniej grupy.
Rozróżnia się materiały: a) niepalne, b) palne — trudnozapalne i łatwozapalne (program na komputer). Palność materiałów związana jest z wydzielaniem gazów palnych, dymów i par. Jeżeli materiał nie zapala się i nie wydziela gazów palnych lub par oraz nie spowoduje podniesienia temperatury w urządzeniach pomiarowych przewidzianych normą, to materiał ten zaliczamy do niepalnych (program egzamin ustny).
Wydzielanie ciepła
Materiały, które pod działaniem ognia zewnętrznego lub nagrzania zapalają się lub wydzielają ciepło, stanowią grupę materiałów palnych (opinie o programie).
Grupę materiałów łatwozapalnych stanowią materiały, które mogą być zapalone już przez krótkotrwałe oddziaływanie temperatury i spalają się w czasie określonym w normie, lub też zapoczątkowany w wyniku tego oddziaływania proces palenia rozwija się bez dalszego doprowadzania ciepła z zewnątrz (segregator aktów prawnych).
Do materiałów trudnozapalnych zaliczamy te, które mogą być zapalone tylko przez długotrwałe .oddziaływanie temperatury źródła ciepła, przy czym rozpoczęty w wyniku tego proces palenia się zanika po usunięciu zewnętrznego źródła ciepła (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…
Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…







53 465

98%

32