Blog

30.05.2018

Pełne deskowanie

W artykule znajdziesz:

Pełne deskowanie

 

Pełne deskowanie, nazywane również szalowaniem, to rozwiązanie drogie, ale mające wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia większą sztywność oraz solidność konstrukcji dachowej, a wiadomo przecież, że dobrze wykonany dach jest bardzo ważny. W przypadku, gdy jego konstrukcja jest bardzo skomplikowana, ponieważ takie wymagania ma układy budynku, to można zdecydować się na zakup gotowych szalunków. Deskowanie jest sposób sprawdzony i tradycyjny, który nie tylko wzmacnia konstrukcję dachową, ale również zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. Co ważne, po wykonaniu deskowania nie trzeba od razu montować pokrycia głównego. Jeśli deskowanie jest szczelne i dokładnie pokryte papą to z montażem blachodachówki lub dachówki można poczekać nawet ponad rok (program na telefon).

Pełne deskowanie

Deskowanie znakomicie chroni budynek przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając mu optymalną wiatroszczelność i wodoszczelność. Należy jednak pamiętać o tym, że paroprzepuszczalne właściwości nowoczesnych folii membranowych są nieco wyższe niż całkowitego deskowania. Niemniej jedną z największych zalet tego typu rozwiązania jest uniwersalność. Deskowania nie trzeba usuwać, gdy wymieniane jest główne pokrycie dachowe, co w przypadku membran jest koniecznością. Co więcej, pełne deskowanie cechuje się dużą żywotnością od wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Pełne deskowanie może być zastosowane na każdym rodzaju dachu i to bez względu na to, jaki ma kształt czy kąt nachylenia połaci. Należy jednak pamiętać o tym, że bardzo skomplikowana konstrukcja dachu może spowodować spore trudności w montażu deskowania. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększenie kosztów, ponieważ znacząco wzrasta zużycie materiałów. Na pewno znacznie tańszym rozwiązaniem na etapie budowy jest zastosowaniem nowoczesnych folii membranowych, ale w eksploatacji deskowanie jest tańsze. Co więcej, deskowanie można z powodzeniem stosować m.in. na dachach płaskich, pod blachą płaską oraz po pokryciami bitumicznymi.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami