Blog

23.03.2022

Peloteza

W artykule znajdziesz:

Patyna

Peloteza, zgniatarka - urządzenie do zgniatania płatków przewalcowanego mydła w jednolitą sztabę mydlaną, składające się z cylindrycznej komory, wewnątrz której obraca się wał ślimakowy o stopniowo malejącym skoku pelur - cienki papier satynowany o gramaturze 30-50 g/m2, używany jako papier przebitkowy, na przekładki ochronne do książek itp. pełnopokładowiec - statek pełnowymiarowy (wodny) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pełnorejowiec - fregata lub bryg pełnota wykresu - współczynnik wypełnienia wykresu teoretycznego pełnotliwość podwozia - stosunek objętości podwozia do objętości prostopadłościanu na nim opisanego pełny wiatr -for de wind pełzacz obręczowy - segars pełzacze - okucia zwykle w kształcie litery T, przymocowane do liku żagla i wsuwane w szynę przy maszcie w miarę podnoszenia żagla, łączące w ten sposób żagiel z masztem pełzak - jeden z elementów docinaka do dokręcania i rozkręcania przewodu wiertniczego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pełzak - element linotypu w postaci poziomego płaskownika z podziałką do nastawiania formatu w wierszowniku powolne przesuwanie się charakterystyki lampy elektronowej spowodowane zmianami napięcia kontaktowego między siatką a katodą podczas eksploatacji lampy pełzanie elektrolitu zjawisko przemieszczania się elektrolitu wzdłuż powierzchni elektrod lub innych części ogniwa ponad normalny poziom pełzanie maszyny asynchronicznej el. nienormalne działanie maszyny asynchronicznej przy prędkości obrotowej bliskiej podwielokrotności synchronicznej (uprawnienia budowlane).

Pełzanie materiałów - zjawisko rosnącego w czasie ze stałą prędkością lub malejącego asymptotycznie do zera odkształcenia plastycznego przy stałym naprężeniu pełzanie ogumienia - częściowy poślizg ogumionego koła pojazdu drogowego pełzanie szyn - kol. ruchy wzdłużne szyn w stosunku do podkładów, wywołane siłami ściskającymi i rozciągającymi, które powstają wskutek tarcia kół lokomotyw i wagonów, zwłaszcza przy hamowaniu pełzanie - zera przesuwanie się zera (punktu zerowego) na skali przyrządu pomiarowego (program egzamin ustny).

Pełzanie zera

Pełzanie zera (na wyjściu układu)* aut. niepożądana zmiana wartości sygnału wyjściowego przy stałej (umownie zerowej) wartości sygnału wejściowego. spowodowana zmianą z upływem czasu własności układu lub jego części, pod wpływem temperatury otoczenia itp. pełzanie zera odniesione do wejścia* aut zmiana wartości sygnału wejściowego niezbędna do utrzymania stałej (umownie zerowej) wartości sygnału wyjściowego, przy niepożądanych z upływem czasu zmianach charakterystyki układu lub jego części, pod wpływem temperatury otoczenia itp. (opinie o programie).

Pełzarka - maszyna do wytrzymałościowych badań próbek materiału na pełzanie penakordancja geol. zgodność we wzajemnym ułożeniu młodszych warstw skalnych leżących na kompleksach warstw starszych; p. powstaje podczas zalania warstw leżących poziomo lub prawic poziomo przez morze - lina przełącznikowa pendentyw - żagiel peneplena, prawierównia - geol. powierzchnia terenu o minimalnych różnicach wysokościowych, będąca rezultatem łagodzenia i obniżania wyniosłości oraz zasypywania obniżeń powierzchni Ziemi przez długotrwałe działanie procesów gradacyjnych przy braku pionowych ruchów skorupy ziemskiej (segregator aktów prawnych).

Penetracja (smarów stałych, bitumów) - właściwość określana głębokością zanurzenia się w badanym materiale znormalizowanej igły penetrometru w określonych warunkach temperatury, czasu i przy określonym obciążeniu penetrant ciecz do wykrywania pęknięć w materiale metodą penetracyjną (przez obserwację wnikania barwnej cieczy w niewidoczne gołym okiem szczeliny).

Penetrator - urządzenie do określania stanu gruntów sypkich i spoistych składające się z żerdzi stożkowej lub cylindrycznej końcówki i obciążnika lub młota; żerdź z końcówką zagłębia się statycznie lub dynamicznie w podłoże budowlane penetrometr - przyrząd do mierzenia twardości promieniowania penetrometr", twardościomierz iglicowy przyrząd do pomiaru konsystencji ciał półstałych (np. w przemyśle spożywczym - tłuszczów, drożdży, ale także smarów, bitumów) przez zagłębianie w badanej próbce igły zakończonej znormalizowanym stożkiem, w określonym czasie oraz przy określonym obciążeniu i temperaturze (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami