Blog
Pianka poliuretanowa uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Pianka poliuretanowa uprawnienia budowlane
Wyjęte z pakietu dyle grubości 80 mm przenosi się na miejsce wbudowania ręcznie, za pomocą metalowych obejm, dyle natomiast grubości 120 mm przewozi się i ustawia w miejscu wbudowania za pomocą specjalnego wózka (program uprawnienia budowlane na komputer).
Do górnej powierzchni dyla należy przykleić dwa paski z pianki poliuretanowej, a boczną, pionową powierzchnię elementu pokrywa się cienką warstwą zaprawy polimerocementowej (paski z pianki można przymocować w górnej spoinie ścianki po zmontowaniu wszystkich dyli ścianki).
Po wsunięciu ręcznie dyla grubości 80 mm, wycięciem w górną prowadnicę, dosuwa się go do dolnej prowadnicy z krawędziaka (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Po ustawieniu dyla we właściwym miejscu od czoła u dołu wbija się pod dyl klin drewniany, a następnie z boku wbija się dwa kliny drewniane w celu uzyskania odpowiedniej szerokości zarówno spoiny dolnej, jak i górnej.
Po wbiciu klinów spoinę dolną wypełnia się zaprawą cementową marki 80, upychając ją specjalną łopatką, spoinę górną natomiast (między paskiem z pianki poliuretanowej a krawędzią dyla) należy wypełnić zaprawą cementowo-wapienną marki 15, nie upychając jej w spoinie (uprawnienia budowlane).
Po dokładnym wypełnieniu zaprawą spoiny dolnej usuwa się z niej klin wbity od czoła, pozostawiając do czasu związania i stwardnienia zaprawy dwa kliny umieszczone z boku; po ich usunięciu puste miejsca wypełnia się zaprawą cementową.
Po wyjęciu klina od czoła dyla przystępuje się do montażu w analogiczny sposób następnych dyli ścianki (program egzamin ustny).
Przy montażu ścianki z dyli grubości 120 mm, ze względu na ich masę, stosuje się specjalny wózek na dwóch kołach, na którym przewozi się elementy dylowe i ustawia w pozycji pionowej do montażu. Przez przechylenie wózka dyl podstawia się pod kątownikiem tak, by jego ramię weszło w wycięty w górnej płaszczyźnie dyla nut. Dyl za pomocą specjalnego łomu dosuwa się do dolnej prowadnicy z krawędziaka, a następnie do sąsiednie dyla czy też ściany.
Wszystkie pozostałe czynności montażowe wykonuje się w ten sam sposób jak przy montażu dyla grubości 80 mm (opinie o programie).
Grubość spoin
Po zmontowaniu całej ścianki działowej i stwardnieniu zaprawy w spoinach należy usunąć dolne prowadnice i rozpory. Grubość spoin w pionowych stykach między dylami (wypełnianych zaprawą polimerowo-cementową) nie powinna przekraczać 2-3 mm. Przy stosowaniu zaprawy cementowej należy pionowe płaszczyzny dyli dokładnie zmoczyć wodą, aby zapobiec szybkiemu odwodnieniu zaprawy w spoinach.
Przy montażu ścianek działowych z dyli, bez wyciętego w nich nutu w ich górnej płaszczyźnie, wyznacza się osie ścianki i mocuje się dolną prowadnicę z krawędziaka w sposób identyczny, jak przy podanym poprzednio pierwszym sposobie montażu ścianek działowych.
Przy drugim sposobie montażu górną prowadnicę dla ścianek działowych z dyli grubości 80 mm wykonuje się z ceownika z blachy zimnogiętej o wewnętrznym wymiarze 90 mm, a dla dyli grubości 120 mm - z dwóch kątowników 35X35X2 mm, z blachy zimnogiętej, połączonych co 60 cm przyspawanymi płaskownikami grubości 2 mm, o wewnętrznym wymiarze 130 mm między ramionami kątowników (segregator aktów prawnych).
Przy ściance działowej grubości 80 mm, jak i 120 mm, górne ceownikowe prowadnice należy mocować w osi ścianki, wyznaczonej na górnym stropie za pomocą stalowych bolców Hilti (co 60 cm), przy czym przy mocowaniu ceownika złożonego z dwóch kątowników bolce wstrzeliwuje się w każdy płaskownik łączący te kątowniki.
Po wsunięciu dyla w ceownik umocowany do górnego stropu i dosunięc go do dolnej prowadnicy z krawędziaka dalsze czynności są identyczne jak poprzednio.
Przy trzeciej metodzie montażu ścianek działowych zamiast ciągły górnych prowadnic z ceownika, stosuje się krótkie jego odcinki, długość 15-20 cm, mocowane dokładnie co 60 cm w osi ścianki działowej, wyznaczonej na górnym stropie. Odcinki te mocuje się do stropu dwoma stalow bolcami wstrzeliwanymi za pomocą pistoletu Hilti (promocja 3 w 1).
Pozostałe czynności przy montażu dyli w ściance działowej wykonuje się jak przy poprzednio opisanych metodach.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32