Blog

Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 2
16.01.2020

Piasek stalowy

W artykule znajdziesz:

Piasek stalowy

Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 3
Piasek stalowy

Po ukończeniu przecinania, zwłaszcza gdy do cięcia używany jest piasek stalowy, należy bardzo starannie wymyć płyty strumieniem wódy i szczotkami drucianymi, aby usunąć resztki wżartych w powierzchnię kamienia cząstek stali, które mogłyby spowodować rdzawe plamy (uprawnienia budowlane).

Trak  ma piły taśmowe osadzone równolegle na ramie poziomej (u dołu) i sztywno zaklinowane w niej pionowymi klinami, które przechodzą przez otwory w wystających uchwytach pił. Rama zawieszona jest przegubowo za pomocą wahaczy (program na telefon).

Rama wprawiana jest w ruch wahadłowy przez korbowód napędzany silnikiem elektrycznym (program na komputer).

Blok kamienny

Blok kamienny, przeznaczony do przepiłowania, podwozi się na wózku, który zostaje unieruchomiony na czas przecierania (program egzamin ustny). Opuszcza się ramę i po nasypaniu na kamień piasku uruchamia maszynę. Rama z piłami porusza się w ruchu wahadłowym naprzód i w tył, a sprzężone z ruchem ramy rury natryskowe, poruszające się u góry, polewają powierzchnię piłowanego kamienia. Robotnik dozujący powinien pilnować, aby piasek stale dochodził do przecieranych miejsc.

Mała piła tarczowa używana w Polsce w laboratoriach i warsztatach kamieniarskich jest zaopatrzona w tarczę stalową pokrytą piaskiem karborundowym (związek SiC stopiony przy temperaturze ok. 1600°C o twardości pośredniej między korundem a diamentem) (opinie o programie).

Tarcze bywają wyrabiane o średnicy od 300 do 1000 mm; najczęściej używane średnice 350-1-400 mm (segregator aktów prawnych). Ziarna karborundowe pokrywające tarczę mogą być różnej grubości, zależnie od przecinanego materiału. Do obracającej się tarczy dociska się piłowany kamień przy stałym dopływie wody.

Tarczą można przecinać kamienie o różnej twardości, jednak opłaca się robota tylko przy kamieniach miękkich, przede wszystkim przy marmurach. W laboratoriach na pile tarczowej wypiłowuje się próbki sześcienne (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 8 Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 9 Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 10
Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 11
Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 12 Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 13 Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 14
Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Ustawienie rusztowania zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami