Blog
Piec konwejerowy muflowy
W artykule znajdziesz:
W piecach z grzejnikami kantalowymi zużycie energii elektrycznej wynosi 0,6-i-0,7 kWh na 1 kg wyrobów przy ogólnej mocy zainstalowanej 450-y500 kW; na napęd i urządzenia wentylacyjne zużywa się ok. 10 kW (program uprawnienia budowlane na komputer).
Piec konwejerowy muflowy z przenoszeniem wyrobów na przenośniku rolkowym. Piec taki, długości 29 m, szerokości kanału 1,13 m i wysokości 0,27 m, został wybudowany według projektu Dulewskiej Fabryki im. Dziennika „Prawda” do pierwszego wypalania porcelany gazem ziemnym. Wyroby załadowuje się stosami (8 stosów po 7 głębokich talerzy) na podstawki perforowane ze stali żaroodpornej, zwierane nakładanymi pierścieniami przy wejściu kolejnej płyty do pieca.
Roczna wydajność pieca wynosi ok. 2,85 min talerzy o średnicy 240 mm przy czasie wypalania 9 h oraz 8,4 min szt. talerzy o średnicy 175 mm przy załadowaniu po 10 szt. w stosie i przy czasie wypalania 7,(5 h. Ogólne zapotrzebowanie na moc-9 kW. Przenośnik rolkowy (górny) jest wykonany z rur o średnicy 76 mm i grubości ścianki 5 mm, przenośnik dolny z rur o średnicy 50 mm i grubości ścianki 2 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Terpentyna. Według badań Tumanowa i Komarowy wszystkie terpeny w terpentynie, z wyjątkiem kamfenu, mogą służyć do otrzymywania złotych i barwnych powłok na porcelanie i szkle, ale najlepszy jest zl-3-karen (uprawnienia budowlane).
Żywicę terpentynową potrzebną do „rozpuszczania” farb i ich nanoszenia można otrzymać przez rozpuszczanie kalafonii w terpentynie, w ilości niezbędnej do nadania temu głównemu (spośród pomocniczych) preparatowi plastyczności wymaganej dla danego rodzaju artystycznej dekoracji (program egzamin ustny).
Związki barwiące
Do związków barwiących zalicza się:
1) tlenek żelazowy; w zależności od temperatury prażenia (580-1-900°C) siarczanu żelazowego daje on szereg odcieni od czerwonawego do fioletu,
2) tlenek chromowy otrzymywany przez prażenie dwuchromianu potasowego z siarką w temperaturze 1200°C; daje on szereg szarozielonych odcieni; przy prażeniu z BeO zielony, przy prażeniu z Sn02 i A1203 odcienie malinoworóżowe („pinki”) (opinie o programie),
3) tlenek kobaltowy daje szereg barwników błękitnych,
4) tlenek manganowy serię barwników czerwonofioletowych,
5) tlenki miedzi: Cu20 czerwony, CuO-zielony,
6) siarczek kadmowy w różnych stosunkach z siarczkiem selenowym daje szereg odcieni po- marańczowoczerwonych,
7) złoto z roztworu AuC14 po zredukowaniu, np. kwasem szczawiowym, daje z topnikiem (azotanem bizmutowym) preparat proszkowy „złoto polerskie”, dobrze znoszący polerowanie po powleczeniu (segregator aktów prawnych).
Złoto w postaci organicznego, w specjalny sposób przygotowanego preparatu koloru ciemnobrązowego, pod nazwą „glanzgold”, umożliwia otrzymanie błyszczącej złotej powłoki po wypaleniu w temperaturze 800°C pokrytego tym preparatem wyrobu. Na 1 dm2 powłoki zużywa się 0,2 g 16-18-proćentowego preparatu. Szeroko wykorzystuje się barwne spinele szeregu R2‘0 • R2“03 (gdzie: RMg2+, Zn2+, Fe2+, Co2 + , Ni2 + , Mn2 + , a R"—Al3+, Fe3+ • Mn3+, Cr3 + ), które dają według metody opracowanej przez Tumanowa (Dulewska Fabryka Farb) różnorodne odcienie, np. Zn • A1203 biały, CoO • A1203 błękitny, NiO • A1203 niebieski, MgO • Fe203 czerwony, FeO • Cr203 szarozielony itd.
Dobrze znany jest spinel szeregu tytanowo-cynowego R,0 • R20 • Ti02 • Sn02 (gdzie: R, Fe, Co, a R2Mg, Zn, Ni), który daje zestaw tonów zielonych i błękitnych. Do malowania artystycznego na porcelanie stosuje się barwniki szeregu granato- wego 3 CaO • A1203 • 3Si02 z częściowym zastąpieniem wapnia magnezem, strontem, barem, niklem, miedzią, kobaltem, które dają odcienie czerwonopomarańczowe, różowe, zielone i błękitne. Willemit 2ZnO • Si02 daje, przy zastąpieniu części ZnO tlenkiem MnO, CoO, NiO, barwnik brązowy (z MnO), błękitny (z CoO), niebieski i zielonkawy (z NiO) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32