Blog
obiekty hotelowe
W artykule znajdziesz:
obiekty hotelowe
W obiektach hotelowych, domach wczasowych, pensjonatach itp. Rozbiór ciepłej wody użytkowej w instalacji zasilającej część mieszkalną obiektu ma charakter podobny do rozbioru wody w budynkach mieszkalnych (program uprawnienia budowlane na komputer). W tego typu obiektach w całkowitym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę zazwyczaj występują również potrzeby odbiorców technologicznych, takich jak pralnie, kuchnie, stołówki i restauracje, łaźnie. Potrzeby te, wynikające z zapotrzebowania na wodę przez poszczególne urządzenia technologiczne czy też wydajności punktów czerpalnych oraz harmonogramu ich pracy, powinny znaleźć swoje odbicie w bilansowych, dobowych wykresach rozbioru c. w. u. w rozpatrywanych obiektach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Obecnie, gdy brakuje miarodajnych wyników badań charakteru rozbioru ciepłej wody użytkowej w obiektach typu hotelowego, umożliwiających opracowanie typowych wykresów rozbioru, projektant instalacji powinien każdorazowo opracować hipotetyczny wykres rozbioru na podstawie liczby mieszkańców, wyposażenia obiektu oraz potrzeb technologicznych (uprawnienia budowlane). Pewną wskazówką dotyczącą charakteru rozbioru wody w budynku hotelowym mogą być informacje podane przez Chybowskiego oraz Chludozoa. Według tych źródeł typowy wykres rozbioru c. w. u. w budynku hotelowym jest zbliżony do wykresu (program egzamin ustny).
Okres maksymalnego rozbioru c. w. u. w budynkach hotelowych występuje w godzinach przedpołudniowych pomiędzy godziną 8 a 10. Wykres rozbioru c. w. u. należy jednak traktować z dużą ostrożnością, gdyż w niektórych okresach maksymalne rozbiory ciepłej wody użytkowej w hotelu mogą osiągać znacznie większe wartości względne. Zależą one bowiem nie tylko od wielkości obiektu, a więc średniego dobowego zapotrzebowania na c. w. u., lecz również od specyfiki życia hotelowego. Na przykład może się zdarzyć, że wszyscy lub prawie wszyscy goście hotelowi są uczestnikami jednej konferencji rozpoczynającej się o jednej porze (opinie o programie).
Leczenie hydropatyczne
Podobnie w domach wczasowych maksymalne rozbiory ciepłej wody użytkowej są skorelowane z czasem wydawania posiłków, a ogólnie z rytmem życia obiektu o charakterze wypoczynkowym. Dotychczas nie ma również wiarygodnych wyników badań charakteru rozbioru c. w. u. w obiektach szpitalnych i ambulatoryjnych. Wiadomo jednak, że nierówno- mierność rozbioru c. w. u. w tych obiektach jest mniejsza niż w budynkach mieszkalnych, a okres maksymalnych rozbiorów występuje przeważnie pomiędzy godz. 11 a 14. Charakter rozbioru ciepłej wody użytkowej w obiektach szpitalnych i sanatoryjnych uzależniony jest od ich przeznaczenia oraz wyposażeni technicznego.
Inny charakter będzie miał rozbiór c. w. u. w szpitalu ogólnym, a inny w sanatorium leczenia hydropatycznego. Ze względu na duże zróżnicowanie wyposażenia i profilu działalności obiektów szpitalno-sanatoryjnych należy każdorazowe dokonywać szczegółowej analizy wszystkich czynników mogących w znaczący sposób wpływać na charakter rozbioru ciepłej wody użytkowej (segregator aktów prawnych). Pewną pomoc przy takich analizach może stanowić wykres względnego rozbiegu ciepłej wody użytkowej w szpitalu, podany przez Chybozcskiego. Tak jak poprzednio wykres ten stanowi pewne przybliżenie i nie może być jedyną podstawą do ustalania danych wyjściowych dla obliczeń poszczególnych elementów instalacji ciepłej wody użytkowej.
W instalacjach c. w. u. obiektów socjalnych zakładów przemysłowych, sal gimnastycznych szkół oraz innych obiektów sportowych rozbiór wody ma zupełnie inny charakter. Spowodowane jest to okresowym użytkowaniem instalacji zasilającej natryski i umywalki po zakończeniu każdej zmiany w zakładzie przemysłowym czy też każdej lekcji wychowania fizycznego lub treningu prowadzonego w sali gimnastycznej bądź na boisku sportowym. W tych przypadkach instalacja pracuje okresowo, przy czym w całym okresie jej pracy występuje, praktycznie biorąc, maksymalne stale zapotrzebowanie na ciepłą wodę (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32