Blog

Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 2
23.03.2022

Piec muflowy

W artykule znajdziesz:

Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 3
Piec muflowy

Piec muflowy - piec do pracy okresowej, w którym wsad jest grzany we wnętrzu zamkniętej komory ceramicznej lub (rzadziej) metalowej zwanej muflą, ogrzewanej od zewnątrz piec naczyniowy - piec kociołkowy piec nagrzewczy - piec grzewczy piec nieprzelotowy - piec do pracy okresowej piec niskoszybowy - piec do otrzymywania surówki w procesie zbliżonym do procesu wielkopiecowego; odznacza się małą wysokością szybu i wymaga słabszego dmuchu piec obrotowy, piec bębnowy - piec z obracającym się bębnem o osi poziomej lub nieco nachylonej; w p.o. do pracy ciągłej przedmioty wprowadzone do bębna przez urządzenie ładownicze są przesuwane wzdłuż bębna przez ukształtowaną na jego wewnętrznej powierzchni śrubową ściankę i wypadają przez wykonany w nim otwór; p.o. stosuje się do obróbki cieplnej małych przedmiotów produkowanych masowo; jednostronnie zamknięte bębny stosowane są w piecach do pracy okresowej i służą np. do nawęglania w proszkach (program uprawnienia budowlane na komputer).

Piec oczkowy - piec do nagrzewania końców prętów, wsuwanych w otwory wykonane w ściankach pieca; p.o. budowane są jako stałe (nieruchome) lub z obudową obrotową umożliwiającą obsługę pieca z jednej strony piec odlewniczy - piec do otrzymywania ciekłego metalu przeznaczonego na odlewy piec ogniowo-powietrzny - urządzenie do ogrzewania powietrza w instalacjach centralnego ogrzewania piec okrężny - piec przenośnikowy piec oporowo-łukowy - piec lukowy bezpośredni, w którym oprócz energii cieplnej wytwarzanej w łuku elektrycznym znaczną rolę odgrywa energia cieplna wytwarzana we wsadzie wskutek zjawiska Joule’a (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Piec oporowy

Piec oporowy - piec elektryczny, w którym energia elektryczna zamienia się na ciepło w oporowych elementach grzejnych (grzejnikach elektrycznych) piec paliwowy - piec, w którym źródłem energii jest paliwo stałe, ciekłe lub gazowe; p.p. buduje się jako szybowe, trzonowe, tyglowe i bębnowe piec piekarski - piec komorowy do pieczenia pieczywa piec plazmowy - piec (elektryczny), w którym wykorzystuje się energię cieplną plazmy piec płomienny - hum. piec, w którym występuje bezpośredni kontakt metalu z płomieniem lub gazami spalinowymi (uprawnienia budowlane).

Piec prażalny - piec do prażenia (rudy, pirytów) piec prądu przemiennego - piec elektryczny zasilany prądem przemiennym piec prądu stałego - piec elektryczny zasilany prądem stałym lub tętniącym piec próżniowy - piec (elektryczny) do nagrzewania wsadu w powietrzu o ciśnieniu niższym od atmosferycznego piec przechylny - piec opróżniany przez obrót dookoła osi poziomej  (program egzamin ustny).

Piec przelotowy - piec do pracy ciągłej piec przenośnikowy, piec okrężny - piec do pracy ciągłej, w którym przesuwanie wsadu odbywa się na przenośniku; w zależności od rodzaju przenośnika rozróżnia się p . taśmowe, p. rolkowe i in.; p.p. stosowane są również do wygrzewania przedmiotu do obróbki plastycznej (promocja 3 w 1). Piec przeponowy - piec, w którym spaliny nie stykają się bezpośrednio ze wsadem, lecz nagrzewają go przez ścianki naczynia, w którym się mieści (np. piec muflowy) piec przepychowy - piec do pracy ciągłej, w którym urządzenie zwane przepychaczem wprowadza materiał do pieca, a następnie kolejno wprowadzane porcje materiału pchają wcześniej wprowadzony wsad, który przesuwa się dzięki temu wzdłuż komory pieca; p.p. stosowany jest również do nagrzewania materiału poddawanego następnie obróbce plastycznej  (opinie o programie).

Piec przetokowy - piec tunelowy, w którym przesuwanie wsadu uzyskuje się przez umieszczenie go na przenośniku zaopatrzonym w koła toczące się po szynach piec przewłokowy - piec do nagrzewania drutów i taśm metalowych do obróbki cieplnej, do cynowania, cynkowania itp.; wsad przeciągany jest przez wydłużoną komorę grzejną tego pieca w sposób ciągły na rolkach piec rafinacyjny - hum. piec elektryczny wytopowy służący do rafinacji wsadu piec redukcyjny - piec (elektryczny) wytopowy do topienia i przemian chemicznych wsadu, a w szczególności redukcji w wysokiej temperaturze, przy czym na reakcje chemiczne jest zużywana znaczna część dostarczanej energii (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 8 Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 9 Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 10
Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 11
Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 12 Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 13 Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 14
Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Parkiet z drewna jak najbardziej zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami