Blog

02.09.2019

Regulowanie wielkości otwarcia

W artykule znajdziesz:

Warunki techniczne budynków


Wybudowanie domu czy budynku użyteczności publicznej zawsze wymaga współpracy wielu specjalistów różnych dziedzin (program na komputer). Pamiętać bowiem należy o tym, że każdy z aspektów, który składa się na gotowy projekt, to kwestia bezpieczeństwa osób, które będą w tym obiekcie w przyszłości przebywać. Dlatego też żadna, nawet najmniejsza wytyczna nie może być potraktowana pochopnie. A żadna instalacja poprowadzona przez osobę bez wymaganych kompetencji (program na telefon).

Elementy użytkowe a normy techniczne

 

Regulowanie wielkości otwarcia

Pierwszym elementem wpływającym na komfort użytkowników obiektu budowlanego, na jaki warto zwrócić uwagę jest wentylacja oraz klimatyzacja (program egzamin ustny). Bo chociaż kojarzone są one przede wszystkim z komfortem, są jednocześnie kwestią bezpieczeństwa osób przebywających na terenie obiektu. Wentylacja i klimatyzacja to jeden z działów, które obwarowane warunkami technicznymi. Ich zadaniem jest bezwzględne zapewnienie optymalnego środowiska wewnętrznego, co nierozerwalnie wiąże się z nieustającą wywianą powietrza. Kwestia doboru okien wkracza w sytuacji gdy wentylacja mechaniczna nie działa lub nie występuje a nadal powinny być zachowane odpowiednie warunki dopływu powietrza (opinie o programie). W kwestii okien, prawo dość szczegółowo rozpisuje się na temat tego, jak wygląda ich regulowanie wielkości otwarcia. Wszystko musi być więc zgodnie przepisami (segregator aktów prawnych).

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest uziemienie instalacji elektrycznej

Uziemienie najczęściej kojarzy się z ochroną przed wyładowaniami atmosferycznymi. W praktyce bowiem budynki muszą posiadać ochronę przed piorunami. Uziomy instalacji elektrycznej służą nie tylko temu, aby piorun nie wyrządził szkody. Kluczową rolę odgrywa poprowadzenie instalacji prosto do ziemi. Dzięki takiemu zabiegowy, uziomy mogą chronić wszystkie urządzenia i instalacje przed skutkami ewentualnych awarii (promocja 3  w 1). Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dość popularne były spalenia urządzeń takich, jak komputery, czy telewizory. Obecnie, gdy przy gniazdkach dodano uziemienie, takie sytuacje zdarzają dużo rzadziej.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami