Blog
Plac budowy – tablica informacyjna
W artykule znajdziesz:
Plac budowy – tablica informacyjna
Wszyscy chyba widzieli w swoim życiu budowę, a na niej żółtą tablicę informacyjną (program na komputer). Może ona być umieszczona na ogrodzeniu lub bezpośrednio na budynku – zawsze musi być jednak dobrze widoczna i odpowiednio wypełniona, dlatego należy umieszczać ją od strony drogi publicznej lub dojazdu do drogi publicznej (program na telefon). Powinna znajdować się na wysokości nie mniejszej niż 2m. Tablica służy zaznaczeniu plac budowy. Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym tablica informacyjna musi być żółta i mieć kształt prostokąta, którego wymiary wynoszą nie mniej niż 90x70cm (program na egzamin ustny).
Informację na tablicy informacyjnej
Na tablicy informacyjnej muszą się znaleźć następujące informacje:
• rodzaj wykonywanych robót budowlanych,
• adres prowadzenia robót budowlanych,
• numer pozwolenia na budowę,
• numer zgłoszenia,
• nazwa, adres oraz nr telefonu organu nadzoru budowlanego,
• imię i nazwisko lub nazwa inwestora wraz z jego adresem i nr telefonu,
• imię i nazwisko lub nazwa wraz z adresem i nr telefony wykonawcy lub wykonawców prac budowlanych,
• imiona i nazwisk wraz z adresami i nr telefonów kierownika budowy, kierowników robót budowlanych, inspektora nadzoru inwestorskiego i projektantów,
• numery alarmowe straży pożarnej, policji i pogotowia,
• nr telefonu okręgowego inspektora pracy (promocja 3 w 1).
Wszystkie napisy na tablicy powinny być wykonane w sposób trwały i czytelny, zaleca się wykorzystanie czarnego markera (segregator). Wielkość liter oraz cyfr umieszczanych na tablicy nie może być mniejsza niż 4cm.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za powieszenie tablicy informacyjnej na terenie budowy odpowiada kierownik budowy, ale tylko wtedy, gdy inwestycja wymagała uzyskania pozwolenia na budowę. Oprócz wspomnianej tablicy kierownik budowy zobowiązany jest również do umieszczenia ogłoszenia dotyczącej bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia na budowie (opinie). W ogłoszeniu musi znaleźć się informacja o przewidywanych terminach rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych, maksymalnie liczbie pracowników na budowie w ściśle określonych okresach oraz informacje z zakresu planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Najnowsze wpisy
Konstrukcje oporowe to elementy inżynieryjne, które mają na celu stabilizację gruntu i zapobieganie jego osuwaniu się, co jest szczególnie istotne…
Zgodnie z polskim prawem właściciele gruntów mają prawo do zabudowy swoich gruntów, jeśli spełnione są określone wymogi. Najważniejsze z nich…
53 465
98%
32