Blog

Grzejniki blaszane zdjęcie nr 2
24.05.2022

Płyty Holoplast

W artykule znajdziesz:

Grzejniki blaszane zdjęcie nr 3
Płyty Holoplast

Płyty Holoplast przeznaczone do ogrzewania produkuje się o grubości począwszy od 2,5 cm. W przegródkach umieszcza się urządzenie („Unity”) z elementami grzejnymi. Oporniki przymocowane są do pasków z miki, a cały element z okrągłymi krążkami umieszcza się w przegródkach po przekątni. Płyty z elementami grzejnymi można łatwo dostosować do projektu i instalacji jeśli się je połączy ze ściankami działowymi z Holoplastu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Temperatura powierzchni płyty wynosi ok. 48°C, a konstrukcja płyty zapewnia bezpieczeństwo przed zapaleniem się w przypadku ewentualnego zetknięcia się z elementem grzejnym. Za pomocą zainstalowanego termostatu (aparatu regulującego temperaturę) uzyskuje się ekonomiczny sposób zużycia prądu. Aparat ten wyłącza prąd po osiągnięciu pożądanej temperatury (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Gładkie, czyste płaszczyzny Holoplastu nie pozwalają na gromadzenie się pyłu i kurzu, który powstaje przy istnieniu prądów konwekcyjnych. Dlatego należy się liczyć z nieznacznymi kosztami konserwacji, bez potrzeby ponownego malowania płyt. Główną zaletą płyt jest równomierne rozprowadzanie ciepła ze znacznej powierzchni, zamiast stosowania skoncentrowanego źródła ciepła (uprawnienia budowlane). W całym pomieszczeniu panuje jednakowa temperatura. Tego rodzaju płyty przeznaczone są dla szkół, szpitali, pomieszczeń biurowych itd.

Płyty z elementami grzejnymi przymocowuje się w ten sam sposób jak zwykłe płyty Holoplast w ściankach działowych i stanowią one integralną część konstrukcji (program egzamin ustny). Również i w tym przypadku znajdują zastosowanie kątowniki aluminiowe do przytwierdzania płyt.

Obróbka i mocowanie płyt

Obróbka płyt Holoplast jest stosunkowo łatwa; do tego celu nadają się zwykłe narzędzia stosowane do drewna lub metali przy cięciu, struganiu oraz wierceniu otworów. Istnieje wiele rodzajów pił, jednak przy użyciu ich należy  kierować się wskazówkami producenta płyt, podającego zaleconą szybkość przecinania materiału. Poniżej podano kilka uwag dotyczących niektórych rodzajów pił (opinie o programie).

  • Piła tarczowa. Urządzenie zaciskowe lub wałki sprężynowe umieszcza się tuż przed ostrzem piły, a płyty Holoplast podczas przecinania dociska się do dołu zaciskami, aby nie następowało podnoszenie się płyty i odrywanie wiórów. Piła powinna mieć taki obwód, aby jej szybkość obwodowa wynosiła w przybliżeniu 3000 do 3600 m/min. Tak np. piła o średnicy 15 cm wykonywałaby 6800 obr/min, o średnicy 20 cm - 5100 obr/min, a o średnicy 25 cm - 4100 obr/min. Na ogół należy używać pił o zębach gęstych, a posuw płyty nie powinien przekraczać 9 do 12 m min.
  • Piła taśmowa. Do cięć prostych producenci zalecają piły taśmowe o szerokości 25 mm, a do cięć po krzywiźnie - o szerokości od 6 do 12,5 mm.
  • Piły elektryczne przenośne. Nadają się do pracy wykonywanej na miejscu budowy. Zamiast niewygodnej piły ręcznej można użyć piły elektrycznej do cięcia metalu o nożu o średnicy ostrza 15-20 cm i zębach w ilości 8 sztuk na 2,5 cm. Elektryczna piła ślusarska o średnicy ostrza 15 cm, o 10 zębach na 25 mm, daje dobre wyniki, chociaż nie tak korzystne jak piły taśmowe. Natomiast wykończenie krawędzi płyty nie wymaga dalszego szlifowania.
  • Piły ręczne. Są to naj ekonomiczniej sze piły do cięcia płyt Holoplast’, przecinania płyt zaleca się dokonywać w warsztacie ciesielskim. Najodpowiedniejsze do cięcia płyt są piły ciesielskie i narzynarki czopowe (segregator aktów prawnych).

Z powodu znacznej twardości tworzyw sztucznych konieczne jest używanie strugarek o nożu z wysokogatunkowej stali, odpowiednio wyostrzonym. Struganie zaleca się wykonywać pod małym kątem ostrza do płaszczyzny. Wiercenie. Najlepsze wyniki daje wiertarka szybkobieżna, pod kątem 60° do 90°  (promocja 3 w 1). Zamocowywanie. Do łączenia płyt Holoplast używa się najczęściej kątowników lub kształek aluminiowych w sposób przyjęty przy wznoszeniu ścianek działowych. Można również stosować tradycyjne metody używane w stolarce. Zamocowywanie ułatwia twarde drewno lub wkładki z drewna utwardzonego, które umieszcza się w końcowych przegródkach płyt.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Grzejniki blaszane zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Grzejniki blaszane zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Grzejniki blaszane zdjęcie nr 8 Grzejniki blaszane zdjęcie nr 9 Grzejniki blaszane zdjęcie nr 10
Grzejniki blaszane zdjęcie nr 11
Grzejniki blaszane zdjęcie nr 12 Grzejniki blaszane zdjęcie nr 13 Grzejniki blaszane zdjęcie nr 14
Grzejniki blaszane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Grzejniki blaszane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Grzejniki blaszane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami