Blog

Krążenie powietrza zdjęcie nr 2
24.03.2022

Pływak

W artykule znajdziesz:

Krążenie powietrza zdjęcie nr 3
Pływak

Pływak - ciało stałe, którego ciężar pozorny przy odpowiednim zanurzeniu jest równy zeru pływak ratunkowy - zbiorowy środek ratunkowy o sztywnej konstrukcji do podtrzymywania na powierzchni osób znajdujących się na wodzie pływak wodnosamolotu - główny element podwozia wodnosamolotu pływakowego, umożliwiający mu wodowanie, start i utrzymywanłe się na powierzchni wody pływalnia - zespół pomieszczeń i urządzeń, w których podstawowym wyposażeniem jest basen lub określona część naturalnego zbiornika wodnego (np. część rzeki lub jeziora) wydzielona i przystosowana do pływania; rozróżnia się p. otwarte i kryte (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pływalność (statku wodnego) - zdolność statku wodnego do pływania z określonym zanurzeniem średnim, w stanie załadowania odpowiadającym jego przeznaczeniu eksploatacyjnemu pływanie - fiz. unoszenie się ciała na powierzchni lub pod powierzchnią cieczy wskutek działania siły wyporu hydrostatycznego pływnica - wodnica pływania, tj. wodnica odpowiadająca przekrojowi kadłuba na poziomie aktualnego zanurzenia statku pływomierz - przyrząd oceanograficzny do rejestrowania w sposób ciągły wahań poziomu morza; ze względu na zasadę działania rozróżnia się p. pływakowe i hydrostatyczne pływowskaz - deska z podziałką umieszczona na nabrzeżu wskazująca poziom morza w chwili obserwacji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pływy - okresowe ruchy mas wodnych na kuli ziemskiej polegające na wznoszeniu się (przypływy) i opadaniu (odpływy) poziomu wód spowodowane działaniem sił przyciągania Słońca i Księżyca; siła tego przyciągania jest różna zarówno co do kierunku, jak co do wielkości w różnych punktach Ziemi Pm - promet PN - Polska Norma pneumatoliza - proces zachodzący w otoczeniu intruzji magmowych (najczęściej granitowych), prowadzący do przeobrażania skał i powstawania nowych minerałów pod wpływem gorących substancji lotnych (gazów i par) pochodzących z magmy (uprawnienia budowlane).

Pneumatyczny

Pneumatyczny - działający pod wpływem ciśnienia gazu (zwykle powietrza) pneumatyk - ogumienie pneumatyczne pneumatyka - dział mechaniki stosowanej zajmujący się konstrukcją i praktycznym wykorzystaniem urządzeń, które działają pod wpływem różnicy ciśnienia gazu (zwykle powietrza); przyrządy p. konwencjonalnej (w odróżnieniu od pneumoniki) zawierają części ruchome (membrany, mieszki, tłoczki) pneumonika - dział automatyki strumieniowej dotyczący elementów i układów strumieniowych pneumatycznych (program egzamin ustny).

Pneumoseparator - urządzenie do wydzielania z powietrza cząstek ciał stałych; np. w młynarstwie stosowany w czyszczamiach do oddzielania z masy ziarnowej zanieczyszczeń różniących się od ziarn oczyszczanego złoża własnościami aerodynamicznymi pneumotachograf - aparat do graficznej rejestracji danych biometrycznych oddechu, tzn. częstości oddechu, długości poszczególnych cyklów oddechu, prędkości przepływu powietrza w każdej chwili cyklu itp. (opinie o programie).

Pniak - dolna część pnia drzewa po ścięciu, pozostająca w ziemi Po - polon pobiała - cienka warstwa cyny na przedmiocie ocynowanym pobiałka - teram, angoba, która ma po wypaleniu kolor biały pobieranie próbek - uzyskiwanie w ustalony sposób próbek materiału lub wyrobów gotowych w celu zbadania ich jakości pobijak - w kamieniarstwie młot drewniany zwykle o przekroju kołowym, ciężarze 0,8 - 1,8 kG, służący do pobijania dłut przy obróbce kamienia miękkiego (segregator aktów prawnych).

Pobocze - dróg. pas ziemi biegnący po każdej stronie jezdni drogi o twardej nawierzchni pobocze drogi startowej - pas biegnący wzdłuż drogi startowej i wybiegów po obu ich stronach, o szerokości zależnej od klasy lotniska pobocznica - (1) boczna powierzchnia bryły (np. walca, stożka); (2) boczna ścianka przedmiotu o przekroju zbliżonym do kołowego (np. tłoka, beczki, butelki itd,) pobór mocy - zużycie mocy (mechanicznej, elektrycznej) doprowadzonej do danej maszyny roboczej lub innego urządzenia (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Krążenie powietrza zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Krążenie powietrza zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Krążenie powietrza zdjęcie nr 8 Krążenie powietrza zdjęcie nr 9 Krążenie powietrza zdjęcie nr 10
Krążenie powietrza zdjęcie nr 11
Krążenie powietrza zdjęcie nr 12 Krążenie powietrza zdjęcie nr 13 Krążenie powietrza zdjęcie nr 14
Krążenie powietrza zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Krążenie powietrza zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Krążenie powietrza zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami