Blog

01.07.2018

Po studiach budowlanych zdecydowałem się na uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Po studiach budowlanych zdecydowałem się na uprawnienia budowlane

Uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej są chyba najczęściej wybierane przez przyszłych projektantów i kierowników. (program na komputer)Specjalistów w tej branży nie brakuje, dlatego ja po studiach budowlanych zdecydowałem się na zdawanie egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.(program na telefon)

Wspomnienia związane z egzaminem

Papiery złożyłem w Pomorskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, bo w Gdańsku kończyłem studia. Właśnie w tym mieście jest spore zapotrzebowanie na inżynierów w tej właśnie specjalności, dlatego miałem pewność, że znajdę dobrze płatną pracę bez problemu.(promocja 3 w 1) I nie myliłem się, ale to już materiał na inną opowieść. Tutaj chciałbym napisać trochę o swoich wspomnieniach związanych z egzaminem i z przygotowaniem do nich. Wiem, że wiele osób ma problem z tym, żeby nauczyć się wszystkich zagadnień przewidzianych na część ustną i pisemną. Sam wiem, że nie jest to łatwe, dlatego chciałbym wszystkim coś poradzić – najlepszą metodą na naukę jest program testy uprawnienia budowlane 2018, który można pobrać na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl/. Wykupiłem licencję w promocji 3w1, czyli testy na komputer i na komórkę razem z segregatorem, zawierającym jednolite akty prawne do uprawnień budowlanych.(program na egzamin ustny) Można zamiast segregatora wziąć program z aktami, ale wolałem mieć od razu wszystko na papierze, żeby zabrać ze sobą na egzamin ustny.

Egzamin niewiele różni się od tych na studiach

W programie można rozwiązywać testy w różnych trybach, np. nauka, powtarzaj do skutku czy egzamin. Fajna sprawa, bo niektóre pytania są trudne i naprawdę trzeba nad nimi przysiąść.(segregator) Generalnie najważniejsza jest systematyczność – jak nie będziecie uczyć się codziennie, to kiepsko to widzę. Egzamin niewiele różni się od tych na studiach, więc nic Was nie powinno zaskoczyć. Może tylko ustny, bo tutaj wiele zależy od tego, jak się kto przykładał na praktykach.(opinie) Na pewno trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z aktami prawnymi, ale to chyba żadne zaskoczenie.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami