Blog

24.03.2022

Pobrzeże

W artykule znajdziesz:

Pobrzeże

Pobrzeże - ocean, część wybrzeża między linią brzegową a linią ograniczającą od strony lądu obszar wykształcony w okresie dawniejszym przez bezpośrednie lub pośrednie działanie morza iloczynowi skalarnemu prędkości elementu płynu przez gradient wielkości hydrodynamicznej związanej z rozpatrywanym elementem pochodna wędrowna, pochodna indywidualna, pochodna substancjalna - mech.pt. wielkość określająca szybkość zmian wędrownych danej wielkości hydrodynamicznej lub aerodynamicznej //; jeżeli wielkość ta została wyrażona w funkcji zmiennych Lagrange’a: H = F(t, ,v0. Vo. z0) p.w. równa jest jej pochodnej cząstkowej względem czasu l, natomiast gdy wielkość H wyrażona została jako funkcja zmiennych Eulera: U = <t>(t, x, y, z) (przy czym jednak same zmienne x, y, z powinny być tu traktowane jako współrzędne poruszającego się elementu płynu, czyli jako określone funkcje zmiennych równa jest jej pochodnej zupełnej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pochodnie - nieregularne pola na powierzchni Słońca o jasności powierzchniowej większej od otaczającej je fotosfery, p. występują najczęściej w pobliżu plam słonecznych pochwa mostu napędowego - most napędowy sztywny pochwa wału śrubowego - osłona wału śrubowego pochwa żagla - wąska kieszeń naszyta na żagiel, w którą wsuwa się elastyczną drewnianą listwę w celu usztywnienia płótna żagla pochylenie - odchylenie (prostej, powierzchni) od położenia równoległego (do drugiej prostej, powierzchni) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pochylenie

Pochylenie - spadek pochylenie - obrót statku powietrznego w locie dookoła jego osi poprzecznej pochylenie kuźnicze - pochylenie ścian odkuwki matrycowej mające na celu ułatwienie wyjęcia jej z matrycy pochylenie odlewnicze - pochylenie ścianek modelu umożliwiające wyjęcie go z formy odlewniczej (lub odlewu z formy trwałej) pochylnia - element budowli lub drogi, którego górna, użytkowa powierzchnia jest równią pochyłą o określonym spadku, przystosowaną do pokonywania różnicy poziomów przy przejściu ludzi, zwierząt lub przy transporcie kołowym; p. często stosuje się zamiast schodów przy rampach, w garażach, w budynkach przemysłowych itp. pochylnia - górn. wyrobisko korytarzowe łączące poziom wydobywczy z wyżej leżącą częścią złoża (uprawnienia budowlane).

Pochylnia rufowa trawlera - w trawlerach łowiących od strony rufy - pochyła część kadłuba na rufie, schodząca od pokładu do wody, po której opuszcza się i podnosi włok (promocja 3 w 1). Pochylnia statkowa - w żegludze śródlądowej pod- nośnia statkowa typu równi pochyłej, wyposażona w komorę na wózku wypełnioną wodą, do której wprowadza się statek oraz tory i urządzenia mechaniczne do przemieszczania komory z jednego stanowiska do drugiego; w p.s. dla mniejszych statków stosuje się wózki (bez komory), na których umieszcza się statek pochylnia stoczni - stanowisko montażu kadłuba statku i jego wodowania z wykorzystaniem pochyłości w kierunku wody; rozróżnia się pochylnie do wodowania wzdłużnego i do wodowania poprzecznego (program egzamin ustny).

Pochyłomierz, pochylnik, eklimetr - przyrząd do pomiaru kąta nachylenia terenu względem poziomu, działający na zasadzie prawa grawitacji pociąg - zespół pojazdów szynowych transportu kolejowego, z których co najmniej jeden jest pojazdem trakcyjnym pociąg drogowy - zestaw co najmniej trzech pojazdów drogowych, z których jeden ciągnie pozostałe; pojazdem ciągnącym jest samochód lub ciągnik, a ciągnionymi są przyczepy pociąg holowniczy - zespół składający się z jednej lub kilku barek i ciągnącego holownika pociąg marszrutowy - pociąg towarowy przebywający dużą odległość bez zmiany składu (segregator aktów prawnych).

Pociąg nadzwyczajny - pociąg jadący wg doraźnie opracowanego rozkładu jazdy pociąg nawrotny - pociąg składający się z jednej lub kilku jednostek pociągowych, który może być prowadzony w obydwu kierunkach jazdy bez konieczności przeprowadzania na krańcach przebiegu zmian w skierowaniu lub wzajemnym usytuowaniu wchodzących w jego skład pojazdów (opinie o programie).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami