Blog

Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 2
24.03.2022

Podawarka

W artykule znajdziesz:

Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 3
Podawarka

Podawarka - przenośnik do podnoszenia urobku ze spodku wyrobiska na środek transportowy lub z jednego środka transportowego na drugi podbarwianie papieru - metoda barwienia białych papierów w masie w celu usunięcia ich żółtawego lub brązowawego odcienia; p.p. przeprowadza się przez dodanie czystego barwnika niebieskiego a następnie barwnika o żywej barwie czerwonej (rodaminy) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Podbieracz pokosów - urządzenie do zbierania pokosów zboża stosowane przy dwuetapowym zbiorze, montowane do kombajnu po uprzednim zdemontowaniu zespołu żniwnego podbijak - kol. narzędzie (ręczne lub zmechanizowane) do podbijania torów podbijanie - wykonywanie w otworze wiertniczym nagłych udarów z dołu do góry, w celu wydobycia unieruchomionych w nim rury lub przewodu wiertniczego podbijanie toru - kol. ubijanie podsypki pod pokładami przy budowie lub naprawie torów w celu zapewnienia prawidłowego przenoszenia nacisków na podtorze (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Podbijarka - maszyna do podbijania torów podbora - lina obrębiająca dolny skraj sieci rybackiej podbora toczyskowa - lina stalowa, na którą nawleka się toczysko, w celu łatwiejszego przesuwania się włoka po dnie podbudowa drogi - podstawowa nośna część nawierzchni drogi podbudowa statku - klatki stępkowe oraz klatki i podpory burtowe, na których budowany jest kadłub statku, spoczywający na nich do chwili przeniesienia go na tory wodowaniowe podbudowa wieży wiertniczej - konstrukcja stalowa, przeznaczona do umieszczenia podłogi wieży na wyższym poziomie (uprawnienia budowlane).

Podcentralka

Podcentralka - urządzenie do współpracy z centralką sygnalizacyjną, instalowane w innym miejscu (np. w straży ogniowej, na posterunku milicji), przeznaczone do powtarzania sygnałów alarmowych centrali podchloryny - sole słabego kwasu podchlorawcgo, HCIO; są nietrwałe, mają silne własności utleniające; stosowane jako środki bielące i dezynfekujące podchładzanie - chłodzenie do temperatury wyższej niż zamierzona temperatura końcowa podciąg - bud. belka, stanowiąca podparcie dla innych belek lub słupów (program egzamin ustny).

Podciągnik kotwiący - urządzenie do kotwienia wzdłużnego oraz do podciągania wzdłużnego przenośnika pracującego w wyrobisku nachylonym podcienie - przestrzeń powstała przez cofnięcie ścian zewnętrznych budynku od poziomu terenu, do wysokości nie większej od dwóch kondygnacji nadziemnych, najczęściej w celu usprawnienia komunikacji publicznej podcięcie - podrąb podcinka - pomocnicze narzędzie kuźnicze osadzone w kowadle, służące do rozcinania lub podcinania materiału (opinie o programie).

Podciosywanie - obróbka ciosaniem mająca na celu wykonanie w środkowych odcinkach obrabianego elementu głębszych wycięć skośnych podciśnienie - ciśnienie o wartości niższej niż ciśnienie charakteryzujące otoczenie; p. najczęściej określa się w stosunku do ciśnienia atmosferycznego podczerń - poziom całkowitego sygnału wizyjnego zawarty między poziomami wygaszania i synchronizacji (segregator aktów prawnych).

Podczerwień - promieniowanie podczerwone podczyszczenie odwiertu - oczyszczanie odwiertu poddasze - kondygnacja zawarta między stropem a dachem, znajdująca się często w obrębie dachu poddenek - ochronna warstwa gałęzi i słomy układana bezpośrednio na ziemi pod stertą lub stogiem (promocja 3 w 1).

Podejście do lądowania - faza lotu statku powietrznego poprzedzająca właściwe lądowanie, w czasie której zniża się on z wysokości przelotowej ze zmniejszoną prędkością i zbliża się do rejonu lądowania; przy końcu p.d.l. zostaje wypuszczone podwozie i wychylone klapy (w samolotach) podejście kanalizacyjne (pod urządzenia sanitarne) - odcinek przewodu kanalizacyjnego wewnętrznego, łączący urządzenia sanitarne z przewodem kanalizacyjnym spustowym.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 8 Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 9 Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 10
Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 11
Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 12 Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 13 Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 14
Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Jak prawidłowo zagospodarować i zabezpieczyć plac budowy? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami