Blog

Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 2
27.07.2020

Podciśnienie

W artykule znajdziesz:

Podciśnienie

Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 3
Podciśnienie

Dla ułatwienia pomiaru ilości wody odciąganej z betonu zbiornik jest zaopatrzony w wodowskaz. Zbiornik ten ma pojemność od 20-150 1. Agregat nie ma zbiornika wyrównawczego (program uprawnienia budowlane na komputer). Zassany przez deskowanie aktywne pył wodny pompa wciąga do zbiornika wodnego. Zbiornik (b) służy do ujęcia wody obiegowej odpływającej z rurociągu tłoczącego pompy. Zbiornik (c) mieści rezerwę wody obiegowej na wypadek przerwy w dopływie wody. Woda obiegowa wytwarza pierścień wodny w pompie i chłodzi pompę.

Podciśnienie wytwarzane przez pompę doprowadzane jest przewodem głównym do kolektora, od którego odchodzą cieńsze węże zakończone ssawami stanowiącymi połączenie z komorą próżniową deskowania aktywnego. Przewód główny i węże są wykonane z gumy ze spiralą stalową wewnątrz, aby nie spłaszczały się skutkiem wytworzonego w nich podciśnienia. Przewód główny ma zazwyczaj średnicę 50 mm, węże 25-40 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Kolektor wykonany jest z rury stalowej 0 50 mm, do której przyspawa się końcówki z zaworami gazowymi do podłączenia węży ssawnych, czyli końcówek łączących bezpośrednio węże z tarczami deskowania. Ssawa może być na stałe połączona z tarczą lub rozłączna, co znacznie ułatwia manipulacje tarczami. Ssawy połączone na stałe są zbudowane w ten sposób, że deskowanie ma wystający koniec stalowy, na który nasuwa się wąż i zaciska go obejmą stalową skręconą śrubą. Ssawy rozłączne mogą być łączone na zamki stosowane do węży strażackich (uprawnienia budowlane).

Przekręcenie zamka o ćwierć obrotu zapewnia połączenie i szczelność. Najprostszym rodzajem ssawy rozłącznej jest końcówka zaopatrzona w pierścień gumowy, który po przyłożeniu i przyciśnięciu przyssawa się do tarczy po uruchomieniu pompy i zapewnia połączenie (program egzamin ustny).
Samo deskowanie aktywne składa się z obudowy drewnianej, ze sklejki, blachy stalowej, blachy aluminiowej, laminatów itp. oraz komory próżniowej. Obudowa ma kształt dostosowany do kształtu elementu. Komora próżniowa jest wytworzona pomiędzy obudową a przegrodą przylegającą do odpowietrzanego betonu. Konstrukcja przegrody zabezpiecza beton przed wysysaniem cementu oraz umożliwia odciągnięcie powietrza i nadmiaru wrody.

Ziarna cementu

Bezpośrednio do betonu przylega tkanina - najczęściej płótno lniane. Wprawdzie oczka płótna są większe od ziarn cementu, ale prędkość wysysanej wody nie przekracza 2 cm/min i stąd prąd wody nie uniesie ziarn cementu. Poza tym osiadający na płótnie cement tworzy dodatkowy filtr (opinie o programie). Pod płótnem jest naciągnięta gęsta siatka z drutu (1 0.35-0,5 mm i oczkach 1×1 mm podtrzymywana przez rzadką siatkę z drutu 0 1,24-1,5 mm i oczkach 4×4 mm. Zamiast siatek metalowych są też stosowane siatki z tworzyw sztucznych lub rzadkie tkaniny z przędzy. Poszczególne tarcze łączy się za pomocą ścisków stolarskich lub specjalnych ściągów śrubowych.

Oprócz, tarcz sztywnych do odpowietrzania są również stosowane dywaniki gumowe. Skleja się je z gumy gładkiej zastępującej obudowę i gumy brodawkowej tworzącej komorę próżniową. Dywanik jest w celu uszczelnienia oklejony wokół pasmem gumy gładkiej szerokości 10-15 cm. Tkanina filtracyjna nie jest połączona z dywanikiem, lecz kładzie się ją na beton pod dywanik (segregator aktów prawnych).
Dywanik łączy się z wężem przez przyssanie. Dywaniki są wygodne w użyciu, ale nadają się tylko do odpowietrzania płyt formowanych w zwykłych deskowaniach.
Deskowania wykonywane przy zastosowaniu tworzyw sztucznych.

W celu otrzymania gładkiej powierzchni deskowania należy zamiast heblowania desek stosować bardziej celowe i ekonomiczne wyściełanie wewnętrznych powierzchni deskowań folią polietylenową lub z polichlorku winylu o grub. 0,93-0,05 mm. Frzyczepncść betonu do folii jest bowiem praktycznie żadna, roboty przy rozdeskowaniu są znacznie uproszczone, a odzysk drewna znacznie większy (promocja 3 w 1). Ponadto folie praktycznie są wodoszczelne, deskowanie nie wchłania więc wody z betonu, nie pęcznieje i nie paczy się: beton należy jednak starannie wibrować, aby uniknąć w nim większych soczewek wody.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 8 Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 9 Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 10
Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 11
Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 12 Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 13 Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 14
Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Mieszanie betonu w betoniarkach zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami