Blog

Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 2
24.03.2022

Poduszkowiec bocznościenny

W artykule znajdziesz:

Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 3
Poduszkowiec bocznościenny

Poduszkowiec bocznościenny, bocznościan - poduszkowiec, którego charakterystyczną cechą są ściany boczne ograniczające poduszkę powietrzną poduszkowiec z dyszą obwodową, obwodowiec - poduszkowiec, w którym powietrze jest tłoczone pod dno statku przez szczelinę znajdującą się na jego obwodzie poduszkowiec z komorą pod kopułową - poduszkowiec, w którym powietrze tłoczone jest do komory lub komór wyrównawczych otwartych od dołu, mieszczących się pod dnem statku podwalina - pozioma belka oparta na fundamencie, stanowiąca podstawę ściany pod warstwa elektronowa atomu - pod powłoka eIektronowa atomu  (program uprawnienia budowlane na komputer).

Podwieszenie cięgła pompowego - urządzenie w kształcie drąga, którego jeden koniec jest ułożyskowany, a drugi wahliwy z przyczepionym do niego cięgłem pompowym podwieszenie elementu konstrukcji - bud. czasowe przyłączenie montowanego elementu konstrukcji do haka maszyny montażowej za pośrednictwem zawiesin montażowych w celu podniesienia i ustawienia go na podporach podwieszka - element, na którym zawiesza się przedmioty przenoszone za pomocą przenośnika podwieszonego lub kolei linowej; zależnie od rodzaju materiału p. mają postać pętli, uchwytów itp. (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Podwięź burtowa, wantownik - metalowe okucie, do którego przymocowuje się wanty podwodzie, kadłub żywy - podwodna część kadłubastatku podwodzie - część brzegu morskiego znajdująca się w danej chwili pod wodą podwojenie sześcianu - zbudowanie sześcianu o objętości równej podwójnej objętości sześcianu o krawędzi danej; uznane za niemożliwe na gruncie teorii Galoisa podwozie jednotorowe - podwozie tandemowe (uprawnienia budowlane).

Podwozie pojazdu szynowego

Podwozie pojazdu szynowego - dolna część pojazdu obejmująca ostoję oraz zestawy kołowe, na których spoczywa za pośrednictwem sprężyn nośnych podwozie samochodu - część pojazdu obejmująca silnik, układ napędowy, układ kierowniczy, zawieszenia, osie, koła oraz ramę; w pojazdach samochodowych z nadwoziem samoniosącyni podwozie nie stanowi odrębnej całości i jest luźnym zbiorem zespołów i urządzeń, które mogą spełniać swe funkcje dopiero po umocowaniu ich do nadwozia (program egzamin ustny).

Podwozie samolotu - części samolotu przeznaczone do kołowania, startu i lądowania podwozie samolotu chowane - podwozie wciągane po starcie do wnęk w konstrukcji samolotu (zazwyczaj w skrzydle lub gondolach silnikowych) w celu zmniejszenia oporu szkodliwego podwozie samolotu wolnonośne - podwozie samolotu z kołami osadzonymi na końcu pojedynczych goleni (opinie o programie).

Podwozie stałe - podwozie nie chowane w czasie lotu podwozie tandemowe, podwozie jednotorowe - podwozie samolotu składające się z dwóch kół głównych umieszczonych jedno za drugim pod kadłubem i dwóch stosunkowo małych kółek na końcach skrzydeł dla zapewnienia stateczności podczas ruchu na ziemi przy małej prędkości podwozie trójkołowe - podwozie trzypunktowe.

Podwozie trzypunktowe - podwozie samolotu składające się z podwozia głównego tzn. dwóch kół (lub zespołów kół) umieszczonych po obu stronach kadłuba w pobliżu środka ciężkości samolotu oraz zespołu dodatkowego, stanowiącego trzeci punkt podparcia; w zależności od umiejscowienia zespołu dodatkowego rozróżnia się podwozie z kołem przednim (podwozie trójkołowe) i podwozie z kołem ogonowym podwózek - górn. pomocnicze urządzenie transportowe stosowane przy dużych upadach utrzymujące wóz kopalniany w położeniu poziomym (segregator aktów prawnych).

Podzbiór zbioru - zbiór, którego każdy element jest elementem danego zbioru podzespół konstrukcyjny - zespół elementów konstrukcyjnych wchodzący w skład większego zespołu, spełniający określone zadanie w danym urządzeniu technicznym podział połówkowy (poziomów lotu) - jeden ze środków zapewnienia bezpieczeństwa lotu polegający na rozdzieleniu dopuszczalnych poziomów lotu statków lecących w różnych kierunkach w przestrzeni kontrolowanej; poziomy lotu wyznaczone są co 600 m z przesunięciem o 300 m między kierunkami O - 179 i 180°-359° podziałka - uporządkowany zbiór wskazów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 8 Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 9 Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 10
Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 11
Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 12 Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 13 Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 14
Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zaprawy gipsowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami