Blog

05.12.2018

Podzielenie się swoimi wrażeniami

W artykule znajdziesz:

Podzielenie się swoimi wrażeniami

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, sesja wiosenna 2018, uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Od razu napiszę, że pisemny i ustny zdałem bez problemu, a uczyłem się z programu testy uprawnienia budowlane 2018. Czytałem też porady na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl i dlatego teraz też podzielę się swoimi doświadczeniami. To tak, studia skończyłem, dyplom obroniłem i zacząłem szukać pracy w zawodzie. Co się okazało? Jak pewnie się domyślacie, bez uprawnień to można być tylko „pomagierem”, nie pracować na kierowniczym stanowisku. No, ale gdzie trzeba było zrobić praktyki, więc zatrudniłem się w większej firmie, w której mogłem jednocześnie zrobić praktyki do projektowych i wykonawczych. Tym sposobem zgromadziłem niezbędne doświadczenie i podpisy na papierach, które złożyłem do postępowania kwalifikacyjnego.

Program do nauki na uprawnienia budowlane dostępny jest w wersji na komputer oraz telefon. Opcjonalnie każdy z programów TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE posiada rozszerzenie trybu Egzamin Ustny, z którym przygotujesz się do egzaminu. Sprawdź opinie o nas oraz zbiór wydrukowanych aktów prawnych.

Czekałem na odpowiedź

Czekałem na odpowiedź prawie dwa miesiące – już zacząłem myśleć, że czegoś chyba brakuje. Dobrze, że nie czekałem z nauką, bo potem by było ciężko. Zacząłem już w lutym, chociaż egzamin miał być dopiero w maju. Ale ja jestem ostrożny, dlatego wolałem pouczyć się trochę dłużej i na pewno zdać. Na moim egzaminie pojawiło się pytanie o podstawowe wymagania dla pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w szkołach, do tego wymagania instalacji wentylacyjnej w pomieszczeniach, w których wykonywane są prace spawalnicze i jeszcze metody osadzania poziomych przewodów instalacji wody zimnej do poziomych przewodów instalacji grzewczej.

Separator substancji ropopochodnych

A i jeszcze musiałem wyjaśnić jak działa separator substancji ropopochodnych. Myślę, że nie były to jakieś szczególnie trudne pytania, ale za to stresu było co niemiara. Zupełnie to niepotrzebne, bo im więcej spokoju, tym łatwiej udzielać konkretnych odpowiedzi. Komisja, przynajmniej ta, u której zdawałem, była przychylna i bardzo pomagała, ale pewnie nie zawsze tak się trafia.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami