Blog

Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 2
24.03.2022

Pogłębiak

W artykule znajdziesz:

Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 3
Podziałka bezzerowa

Pogłębiak - narzędzie do pogłębiania otworów w drewnie; w zależności od kształtu rozróżnia się p. walcowe i stożkowe; stosuje się również p. kombinowane z wiertłami pogłębianie - powiększanie średnicy istniejącego otworu na pewnej głębokości lub poszerzanie jego części wlotowej (np. pod łby wkrętłów i śrub) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pogłębianie, bagrowanie - wydobywanie gruntu z dna akwenów morskich i śródlądowych w celu wytworzenia lub utrzymania takiej ich głębokości, jaka jest niezbędna do bezpiecznej żeglugi, a także w celu przygotowania podłoża pod budowle hydrotechniczne, umożliwienia eksploatacji podwodnych złóż itp. (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pogłębiarka, bagrownica, draga - statek z urządzeniami do pogłębiania pogłębiarka chwytakowa - pogłębiarka pracująca przy użyciu jednego lub kilku chwytaków pogłębiarka kubłowa, pogłębiarka czerpakowa - pogłębiarka wydobywająca grunt z dna za pomocą kubłów zamontowanych na łańcuchu bez końca poruszającym się ruchem stałym wzdłuż tzw. drabiny, opuszczanej jednym końcem na dno (uprawnienia budowlane).

Pogłębiarka łyżkowa - pogłębiarka wydobywająca grunt z dna za pomocą czerpaka na sztywnym ramieniu, ruchomym w płaszczyźnie pionowej pogłębiarka nasiębierna - pogłębiarka mająca ładownic do przewozu wydobytego urobku pogłębiarka podwodna - pojazd gąsienicowy do robót podwodnych takich jak pogłębianie dna akwenów wodnych, wydobywanie minerałów itp.; p.p. kierowana jest przez płetwonurka znajdującego się w kabinie sterowniczej pogłębiarka ssąca - pogłębiarka wyposażona w pompę gruntową zasysającą mieszaninę gruntową złożoną z ziemi i wody; dla łatwiejszego tworzenia mieszaniny gruntowej stosuje się czasem urządzenie spulchniające grunt przed wlotem do rury ssącej (program egzamin ustny).

Pogłębiarka ssąco-refulująca

Pogłębiarka ssąco-refulująca - pogłębiarka ssąca, której rozwodniony urobek wydobyty z dna jest odprowadzany rurociągami na miejsce odkładania pogłos*, rewerberacja - zjawisko nienatychmiastowego zanikania dźwięku w pomieszczeniu po wyłączeniu źródła dźwięku pogłos sztuczny - pogłos wytworzony za pomocą urządzenia elektroakustycznego; urządzenie to imituje konieczne do otrzymania pogłosu odbicia fal dźwiękowych od powierzchni ograniczającej pomieszczenie i stosowany jest w reżyserii nagrań dźwiękowych i w ambiofonii pogoda - całokształt zjawisk atmosferycznych w pewnym okresie nad określonym terenem pogodowiec, statek meteorologiczny - statek przystosowany do prowadzenia badań i obserwacji hydrometeorologicznych (opinie o programie).

Pogodynka - automatyczne urządzenie elektroakustyczne współpracujące z centralą telefoniczną, służące do podawania abonentom centrali informacji o pogodzie pogoń - końcowa frakcja przechodząca podczas destylacji mieszanin po głównym składniku pogotowie techniczne - służba techniczna wyposażona w odpowiedni sprzęt, pojazdy itp., pozostająca w stałej gotowości do niesienia pomocy technicznej w przypadku uszkodzeń urządzeń technicznych sieci trakcyjnej, środków komunikacji itd.

Pogrążanie pali - zagłębianie pali w grunt (za pomocą wbijania, wpłukiwania itp.) pogrzebacz - narzędzie do rozgarniania stałego paliwa na ruszcie, w postaci zgiętego na końcu pręta stalowego poidełko - punkt czerpalny wodociągowy, z którego przez wylot wytryskuje strumień wody umożliwiający picie wody bez używania naczynia; p. instaluje się w miejscach publicznych np. w parkach poidło automatyczne - samoczynne urządzenie w budynkach inwentarskich do pojenia wodą zwierząt gospodarskich (segregator aktów prawnych).

Pojazd - środek transportowy przystosowany do poruszania się na kołach, gąsienicach lub płozach po szynach, po drodze lub bezpośrednio po gruncie pojazd denny - ocean pojazd (załogowy lub bezzalogowy) do prowadzenia na dnie morza prac naukowych lub technicznych pojazd drogowy - pojazd przeznaczony do poruszania się po drogach kołowych pojazd dwuśladowy - pojazd o kołach jezdnych ustawionych w dwóch płaszczyznach równoległych tak, że podczas ruchu pojazdu pozostawiają na jezdni dwa ślady (np. samochód) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 8 Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 9 Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 10
Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 11
Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 12 Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 13 Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 14
Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Praktyka dla specjalności inżynieryjnej kolejowej zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami