Blog
Pojemnik chwytakowo-ramkowy
W artykule znajdziesz:
Pojemnik chwytakowo-ramkowy
Pojemnik chwytakowo-ramkowy podwójny na 84 cegły urządzony jest, jak następuje: dwa słupki z cegieł ułożonych obok siebie na poprzednio opisanych ramkach obchwytuje się z dwóch stron ramami pojemnika (program uprawnienia budowlane na komputer). Każda rama składa się z zespawanych prętów obwodowych 1, poprzeczek 2 i prętów środkowych 3. Na te ostatnie nasadzone są ruchome obejmy 4 z przyspawanymi zatyczkami 5.
Ramy pojemnika dostawia się z boków, podnosząc i opuszczając klamry z zatyczkami w taki sposób, aby nastąpiło zamknięcie pojemnika. Następnie pojemnik podwiesza się za ucho uformowane w górnym końcu środkowych prętów.
Gdy pojemnik jest zawieszony w powietrzu, ciężar dwóch dolnych warstw cegieł przekazywany jest na dolny pręt obwodowy, a pozostałych warstw - na poprzeczki poziome.
Po dostarczeniu cegieł na miejsce podnosi się klamry z zatyczkami i zdejmuje się ramy pojemnika (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Taczka do przewożenia 42 cegieł ustawionych w słupku na ramkach, mająca zastosowanie przy użyciu pojemnika chwytakowo-ramkowego podwójnego, jest takiej samej konstrukcji, z tą różnicą, że nie ma w niej pazurów uchwytowych, natomiast z boków dodane są na zawiasach obrzeża ramkowe.
Załadowania cegły dokonywa się, jak następuje: taczkę z rozchylonymi na boki obrzeżami doprowadza się w położeniu pionowym do słupka cegły, a następnie obchwytuje się od dołu tymi obrzeżami uchwyty ramek, po czym przechyla się taczkę do normalnego położenia i przewozi w potrzebne miejsce (uprawnienia budowlane).
Pojemnik futerałowy na 104 cegły składa się z kosza ażurowego oraz odejmowanego dna w postaci 2 podstawek, każda z 4 zaczepami. Ciężar pojemnika z dnem wynosi ok. 40 kG, ciężar całkowity pojemnika z cegłami - ok. 440 kG.
Podstawki o wymiarach 520 X 250 mm wykonane są z grubych okutych desek lub z ramy z kątowników i z blachy. Podstawki z ułożonymi na nich słupkami cegieł ustawia się tuż przy sobie i z góry nakłada kosz pojemnika.
Konstrukcja kosza
Konstrukcja tego kosza wykonana jest z zespawanych płaskowników prętów okrągłych. Każdy z dwóch uchwytów trójkątnych 1 ma pewien ruch pionowy w obrębie gniazd utworzonych przez klamry. Na dolnym ramieniu 4 tego uchwytu osadzona jest klamra zamyka. Przy swobodnym postawieniu pojemnika klamra ta zajmuje położenie odchylone do góry wskutek działania sprężyny (program egzamin ustny).
Po nałożeniu kosza robotnik odchyla nogą klamrę 5 ku dołowi i podnosi ku górze uchwyt 1 w taki sposób, aby klamra dotykała do zaczepów od dołu. W celu zabezpieczenia uchwytu od opadnięcia, a zarazem klamry 5 należy po podniesieniu uchwytu pod- 7 między gniazdo poprzeczki i klamrę (opinie o programie).
Tę samą czynność powtarza się z drugim uchwytem. Gdy pojemnik zostanie zawieszony na żurawiu, wówczas przy naciągniętych uchwytach powstanie pewien luz między poprzeczką 8 i klamrą 2, a zatyczka 7 wysunie się i zawiśnie na łańcuszku. Nie spowoduje to jednak wydostania się klamry zamykającej z zaczepów (segregator aktów prawnych).
Po postawieniu pojemnika na miejsce uchwyt opada pod własnym ciężarem, klamra wydostaje się z zaczepów i obraca się do góry na skutek działania sprężyny. Kosz pojemnika można 1 wtedy z łatwością podnieść i zdjąć.
Taczka do przewożenia 52 cegieł ustawionych w słupku na podstawce zaopatrzona jest w obrzeża i dwa pazury od przodu. Załadowanie słupka cegły odbywa się w ten sposób, że taczkę dosuwa się do niego w położeniu pionowym pazurami pod zaczepy podstawki, pazury podchwytują dno, po czym przechyla się taczkę do normalnego położenia i przewozi w potrzebne miejsce.
Pojemnik futerałowy rozbierany na 42 cegły został zastosowany z powodzeniem przy budowie MDM w Warszawie, pierwszej budowie w Polsce, gdzie użyto pojemniki. Pojemnik ten składa się z 3 części, a mianowicie z dna i dwóch elementów bocznych,
przy czym każdy element boczny utworzony jest z dwóch ścianek ażurowych połączonych przegubowo (promocja 3 w 1).
Dno wykonane jest z blachy o grubości 3 mm lub krótkich płaskowników o grubości 6 mm przyspawanych do ramy o wymiarach 550 X 450 mm zrobionej z kątownika 35 X 35 X 6 mm.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32