Blog
Pokrewne kierunki studiów – jakie są dla poszczególnych specjalności?
W artykule znajdziesz:
Pokrewne kierunki studiów – jakie są dla poszczególnych specjalności?
W załączniku nr 2 do rozporządzenia w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie określono kierunki studiów odpowiednie i pokrewne dla poszczególnych specjalności uprawnień budowlanych (program na komputer).
Kierunki odpowiednie są ściśle związane z daną specjalnością i pozwalają na zdobycie uprawnień bez ograniczeń w wybranej specjalności (program na telefon).
Kierunki pokrewne są elastyczne, ponieważ pozwalają na zdobycie uprawnień w różnych specjalnościach, ale w ograniczonym zakresie.
Kierunki pokrewne
Dzięki tym kierunkom więcej absolwentów szkół wyższych ma możliwość zdobycia uprawnień budowlanych (program egzamin ustny).
Kierunki pokrewne dla poszczególnych specjalności uprawnień budowlanych nadawanych w Polsce to:
• kierunek studiów w zakresie budownictwa – dla specjalności architektonicznej,
• kierunki studiów architektura, architektura i urbanistyka, inżynieria środowiska, melioracja, inżynieria i gospodarka wodna, budownictwo hydrotechniczne – dla specjalności konstrukcyjno-budowlanej (opinie o programie),
• kierunki studiów w zakresie automatyki i robotyki oraz elektroenergetyki, jeśli pozwalają na uzyskanie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do sterowania ruchem kolejowym – dla specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym (segregator aktów prawnych),
• kierunku studiów w zakresie informatyki, elektrotechniki, miernictwa elektrycznego i programowania sterowników, inżynierii elektrycznej – dla specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych,
• kierunki studiów w zakresie budownictwa – dla specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
• kierunki studiów w zakresie energetyki, elektroniki, elektroniki i telekomunikacji, elektrycznego transportu szynowego, automatyki i robotyki, miernictwa elektrycznego i programowania sterowników, a także transportu w zakresie, który pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności wymaganych do sterowania ruchem w transporcie oraz zabezpieczania ruchu pociągów (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32