Pokrycie płytkami azbestowo-cementowymi

Pokrycie płytkami azbestowo-cementowymi

W zależności od sposobu ułożenia znane są pokrycia z płyt płaskich: podwójne rzędowe, pojedyncze w karo, pojedyncze w łuskę, pojedyncze na ukośnym łaceniu (program na komputer).
Najczęściej stosowany jest u nas sposób pojedynczego krycia w karo płytkami o grubości 4 mm. Płytki układane są na łatach lub pełnym odeskowaniu (program na telefon). Pełne odeskowanie (czasami z pokryciem jedną warstwą papy), stosuje się wtedy, gdy chodzi o ocieplenie poddasza i zapewnienie lepszej szczelności. Obłacenie czy też odeskowanie muszą stanowić z wierzchu zupełnie równą płaszczyznę.
Krycie rozpoczyna się od okapu. Najpierw przybija się w dwóch warstwach gwoździami cynkowymi krawężniki c, kierując pierwszą warstwę ścięciami ku górze, drugą ścięciami ku dołowi (program egzamin ustny). Następnie przybijamy przystawki, wsuwając między nie tzw. spinki burzowe ze sterczącymi drucikami.
Spinki wykonywane są z blachy zabezpieczonej przed korozją lub z blachy miedzianej. Na każdy drucik nasadza się normalną łuskę a przy czym drucik odginamy ku dołowi. Każda łuska jak również przystawka zostają następnie przybite z boku 2 gwoździami. W ten sposób płytki zostają przytwierdzone do podkładu pokrycia gwoździami oraz uchwycone między sobą spinkami burzowymi, które zabezpieczają płytki od odrywania w czasie silnych wiatrów (opinie o programie).

Pokrycie onioodoporne

Spadki stosowane przy tym pokryciu wynoszą 0,6H-1,0; nie powinny być one zbyt małe, aby uchronić się od przenikania wody, śniegu i wiatru pod pokrycie. Kosze wykonywa się z blachy, kalenice i grzbiety — z gąsiorów azbestowo-cementowych. Wszystkie otwory w płytkach i gąsiorach powinny być wykonane fabrycznie. Można wprawdzie przebijać dziurki i na budowie, do czego służą specjalne młotki spiczaste, jednak przyczynia się to często do uszkodzeń materiału (segregator aktów prawnych).
Pokrycie z płytek azbestowo-cementowych jest ognioodporne i trwałe, jeżeli jest wykonane z dobrego materiału. W zależności od sposobu ułożenia znane są pokrycia z płyt płaskich: podwójne rzędowe, pojedyncze w karo, pojedyncze w łuskę, pojedyncze na ukośnym łaceniu.
Najczęściej stosowany jest u nas sposób pojedynczego krycia w karo płytkami o grubości 4 mm. Płytki układane są na łatach lub pełnym odeskowaniu. Pełne odeskowanie (czasami z pokryciem jedną warstwą papy), stosuje się wtedy, gdy chodzi o ocieplenie poddasza i zapewnienie lepszej szczelności (promocja 3 w 1). Obłacenie czy też odeskowanie muszą stanowić z wierzchu zupełnie równą płaszczyznę.

 

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !