Blog

Woda gruntowa zdjęcie nr 2
05.01.2020

Połączenie na zwoje i luźne nakładki poziome

W artykule znajdziesz:

Połączenie na zwoje i luźne nakładki poziome

Woda gruntowa zdjęcie nr 3
Połączenie na zwoje i luźne nakładki poziome

Połączenie na zwoje i luźne nakładki poziome Zwoje stosowane bywają do szwów prostopadłych do oTcapu, natomiast szwy równoległe do okapu wykonywa się na nakładki z przybiciem gwoździami (program na komputer).
Zwoje wykonywa się na warsztacie za pomocą pręta okrągłego ze szczeliną podłużną w środku. W szczelinę tę zakłada się koniec arkusza i blachę owija się dookoła pręta. Kręcąc za pomocą korby pręt z założoną blachą otrzymamy zwój tzw. gładki lub odbity w zależności od kierunku obrotu. Wyokrąglone zewnętrzne krawędzie łożyska służą do wykonywania zwoju odbitego (program na telefon).

Dolny brzeg każdego arkusza wygina się lekko ku górze, aby w szwie poziomym górny arkusz dotykał do dolnego tylko samą krawędzią, a wyżej, w granicy nakładki, nieco odstawał od góry  (program egzamin ustny). Jest to konieczne w celu uniknięcia włoskowatego podciągania wody, jakie miałoby miejsce, gdyby obydwa arkusze w nakładce ściśle do siebie przylegały. Od spodu przy dolnym brzegu arkusza przylutowane są 2 języki, które podsunięte pod niższy arkusz zabezpieczają blachę od podrywania przez wiatr (opinie o programie).

Języki umieszcza się mniej więcej w odległości i szerokości arkusza od bocznych krawędzi blachy.
Na dach wnosi się arkusze gotowe ze zwojami i językami. Krycie rozpoczyna się albo od szczytu , albo od środka. Zwykły arkusz, ma z jednej strony zwój gładki, z drugiej odbity. Przy kryciu od środka arkusze środkowe mają z obu stron zwoje gładkie (segregator aktów prawnych).

Zwoje gładkie

Zwoje gładkie w każdym arkuszu przytrzymuje się żabkami przybitymi do deskowania. Każdy następny sąsiedni arkusz wciąga się z góry nasuwając zwój odbity na zwój gładki poprzedniego arkusza.

Arkusz wyżej leżący nasuwa się na arkusz niżej leżący tak, żeby języki znalazły się od spodu, a długość nakładki wynosiła 10 cm (promocja 3 w 1).
Po ułożeniu arkusza przybija się go do deskowania 6 gwoździami, nasuwa się na zwój gładki żabki i przybija się je do podkładu.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Woda gruntowa zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Woda gruntowa zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Woda gruntowa zdjęcie nr 8 Woda gruntowa zdjęcie nr 9 Woda gruntowa zdjęcie nr 10
Woda gruntowa zdjęcie nr 11
Woda gruntowa zdjęcie nr 12 Woda gruntowa zdjęcie nr 13 Woda gruntowa zdjęcie nr 14
Woda gruntowa zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Woda gruntowa zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Woda gruntowa zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami