Blog

29.03.2022

Półoktawa

W artykule znajdziesz:

Półoktawa

Półoktawa - odstęp dwóch dźwięków prostych, których częstotliwości wyrażają się stosunkiem równym pierwiastkowi drugiego stopnia z liczby 2 lub pasmo ograniczone takimi dwiema częstotliwościami; dwie kolejne p. stanowią oktawę półosnowa - przędza stosowana zarówno na osnowę jak i na wątek, zwłaszcza dla krosien automatycznych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Półoś - półprosta, na której wyróżniono taki zwrot, że początek półprostej jest punktem najwcześniejszym półoś wal, służący do przekazywania momentu obrotowego z mechanizmu różnicowego do kół napędowych samochodu; w zależności od sposobu ułożyskowania może przenosić oprócz momentu skręcającego również moment zginający; w związku z tym odróżnia się p. obciążone, półobciążone i nieobciążone półpanew, panew połówkowa - panew obejmująca czop na połowie obwodu półpętla - figura akrobacji lotniczej stanowiąca połowę pętli (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Półpłaszczyzna - mat. każda z dwóch części, na jakie prosta leżąca na płaszczyźnie dzieli płaszczyznę wraz z tą prostą, zwaną krawędzią pół- płaszczyzny półpoczet - jednokrotny pomiar kąta półpojemnikowiec - semikontenerowiec półporcelana - porcelit półprodukt - produkt przejściowy otrzymany w wyniku procesu produkcyjnego i przeznaczony do przerobu w innych procesach produkcyjnych (uprawnienia budowlane).

Półprosta - każda z dwóch części na jakie punkt na prostej dzieli tę prostą półprzekrój - przekrój częściowy stosowany, gdy przedmiot ma oś symetrii, lub gdy narysowanie drugiej połowy przedmiotu w widoku nie daje dodatkowych wyjaśnień co do jego kształtu półprzestrzeń - każda z dwóch części, na jakie płaszczyzna dzieli przestrzeń R3 wraz z tą płaszczyzną (program egzamin ustny).

Półprzetwory

Półprzetwory - utrwalone produkty spożywcze przeznaczone do dalszego przerobu półprzewodnik dziurowy - półprzewodnik niedomiarowy półprzewodnik nadmiarowy, półprzewodnik typu n, półprzewodnik elektronowy - półprzewodnik, w którym nośnikami prądu elektrycznego są głównie elektrony przeniesione do pasma przewodnictwa (opinie o programie).

Półprzewodnik niedomiarowy, półprzewodnik typu p, półprzewodnik dziurowy - półprzewodnik, w którym nośnikami prądu elektrycznego są głównie dziury elektronowe wytworzone w paśmie podstawowym półprzewodnik niesamoistny - półprzewodnik, w którym koncentracja nośników ładunku zależy od domieszek lub innych defektów struktury krystalicznej (segregator aktów prawnych).

Półprzewodnik organiczny - związek organiczny o własnościach półprzewodnikowych (np. antracen, tetracen, pentacen, piren) półprzewodnik samoistny - półprzewodnik, w którym nośnikami prądu są zarówno elektrony przeniesione do pasma przewodnictwa, jak i dziury dodatnie pozostawione w tej samej ilości w paśmie podstawowym; przewodnictwo samoistne mogą wykazywać bardzo często kryształy pozbawione defektów, kryształy zawierające defekty, lecz w dostatecznie wysokich temperaturach by ilość nośników pochodzących z jonizacji stanów domieszkowych była do zaniedbania oraz kryształy zawierające równoważne ilości centrów donorowych i akceptorowych półprzewodnik typu 1, półprzewodnik samoistny idealny - półprzewodnik (prawie czysty), w którym gęstość elektronów i dziur jest prawie równa w warunkach równowagi termicznej półprzewodnik typu półprzewodnik nadmiarowy (promocja 3 w 1).

Półprzyczepa - jedno- lub dwuosiowa przyczepa, na której spoczywa tylko tylna część ładunku; przystosowana do przewozu drewna długiego przy użyciu ciągników samochodowych półseria - pomiar kąta metodą kierunkową, w określonym kierunku obrotu alidady, przy jednym położeniu koła pionowego, zakończony powtórnym pomiarem kierunku początkowego półspalanie - proces technologiczny polegający na niecałkowitym utlenianiu jednego paliwa w celu uzyskania innego (np. p. metanu z tlenem) półspocznik - spocznik międzypiętrowy półsumator - aut. układ logiczny realizujący funkcje logiczne typu stanowiący część sumatora jednopozycyjnego w układzie dwójkowym.

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami