Blog

29.03.2022

Półślizg

W artykule znajdziesz:

Półślizg

Półślizg - statek typu pośredniego między statkiem wypornościowym a ślizgiem, przy którym ciężar kadłuba jest równoważony częściowo siłą wyporu dynamicznego a częściowo statycznego półton temperowany - jednostka interwału częstotliwości równa 0,083333 oktaw półtorapłat - samolot o dwóch płatach, z których płat dolny jest krótszy od płata górnego; stanowi odmianę dwupłata (program uprawnienia budowlane na komputer).

Półtrakt - trakt o szerokości znacznie mniejszej od innych traktów w tym samym budynku, zazwyczaj o przeznaczeniu komunikacyjnym lub usługowym półtunel - budowla inżynierska na zboczu góry osłaniająca tor kolejowy przed lawinami półtusza - tusza (mięsa) półwiatr - halfwind półwidok - pól widoku przedmiotu; skrócony sposób przedstawiania przedmiotów symetrycznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Półwokoder - wokoder o paśmie podstawowym półwyrób - postać przejściowa wytwarzanego przedmiotu, pośrednia między materiałem surowym i wyrobem gotowym, przeznaczona do dalszej obróbki w danym zakładzie produkcyjnym półzwrot - manewr polegający na chwilowej zmianie kursu w kierunku ustawienia jachtu pod wiatr niemal do łopotu, jednak bez pełnej utraty prędkości, a następnie odpadnięciu od wiatru; stosowany przy omijaniu małych przeszkód lub dla częściowego wytracania prędkości przy dobijaniu (uprawnienia budowlane).

PR - punkt równoważnikowy (miareczkowania) PR (z ang. Ply Rating) - liczba Ply Rating Pr (z łac. praseodymium)-prazeodym praca - skalarna wielkość fizyczna określająca wartość energii wydatkowanej na przemieszczenie ciała materialnego z pewnego położenia początkowego do położenia końcowego praca ciągła - praca z obciążeniem o wartości stałej trwającym co najmniej do osiągnięcia równowagi cieplnej maszyny (program egzamin ustny).

Praca dorywcza

Praca dorywcza - praca z obciążeniem o wartości stałej trwającym określony czas (zwykle krócej niż to jest potrzebne do osiągnięcia równowagi cieplnej maszyny) i następującym po tym postojem trwającym tak długo, aż maszyna będzie praktycznie zimna (tzn. temperatura w żadnym jej punkcie nie będzie różnić się o(j temperatury czynnika chłodzącego o więcej niż 2K) (opinie o programie).

Praca dyssypowana - część energii swobodnej, która w przemianie termodynamicznej ulega zamianie na energię wewnętrzną praca elementarna - praca siły na elementarnym nieskończenie małym przesunięciu punktu przyłożenia tej siły praca indykowana - praca jednego obiegu, określana na podstawie gdzie: p, - średnie ciśnienie indy kowane, 5 - skok tłoka - powierzchnia denka tłoka praca inwersyjna tranzystora - praca tranzystora, podczas której emiter pełni funkcję kolektora i odwrotnie.

Praca jonizacji - średnia energia potrzebna do utworzenia jednej pary jonów; na p.j. składa się praca wyjścia oraz energia kinetyczna udzielana przez promieniowanie oderwanemu od atomu elektronowi praca kształtowania - obr.plast. praca sił zewnętrznych w procesie kształtowania przedmiotu; składa się z pracy odkształcenia plastycznego oraz z pracy przemieszczania materiału i pokonywania jego tarcia o powierzchnię narzędzia praca nieprzerywana -rodzaj pracy o różnych stanach, następujących po sobie bez przerw (segregator aktów prawnych).

Praca odkształcenia - mech. praca sił zewnętrznych wykonana przy odkształcaniu danego ciała praca okresowa - el. rodzaj pracy o zmiennym stanie, powtarzającym się okresowo praca oporów ruchu - praca tracona na tarcie w mechanizmach silnika i na napęd sprzężonych z silnikiem mechanizmów pomocniczych, podczas jednego obiegu pracy, przypadająca na jeden cylinder silnika.

Praca przerywana - el. praca okresowa, w której każdy okres obejmuje obciążenie o stałej wartości i postój, przy czym czasy trwania obciążenia i postoju są na tyle krótkie, by w ciągu żadnego z nich nie została osiągnięta równowaga cieplna praca przygotowana, praca wirtualna - praca sił w przesunięciu wirtualnym układu mechanicznego, na który nałożone są więzy holonomiczne praca skrawania - suma pracy odkształcenia sprężystego i plastycznego oraz pracy tarcia występujących w czasie skrawania praca ujemna silnika (spalinowego) - praca tracona na zassanie świeżego ładunku i usunięcie spalin (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami